Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Peygamber Sevdalıları'na Bulutlar da Eşlik Etti

E Çevrimdışı

enfal_musab

Üye
İslam-TR Üyesi
DİYARBAKIR - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 22 Nisan Pazar günü Diyarbakır istasyon Meydanı'nda bir milyonu aşkın Peygamber sevdalısının katılımıyla gerçekleşen büyük "Kutlu Doğum" mevlüdünün yankıları sürerken program sırasında gökyüzünde buluttan oluşan Arapça "Allah" yazısı görenleri hayrete düşürdü.
Binlerce Peygamber aşığı tarafından görülen ve fotoğrafları çekilen mucizevi görüntü, İstasyon Meydanında farklı bir manevi atmosfer oluştururken Peygamber Sevdalıları gök yüzünde bulutlardan oluşan Arapça "Allah" lafzı için "mucize" yorumlarını yaptılar.
(M. Salih Keskin - İLKHA)
38894.jpg

38895.jpg

38896.jpg

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mûcize; Allah tarafından yalnızca peygamberlere verilen hârikulâde hâllerdir.
Burada olan şeye mûcize denilemez ki.
Bulutların bu şeklini de kutlu doğuma yormak diğer bir tâlihsiz düşüncedir.
Bakalım bizzat RasûlUllah'ın kendisi benzer bir olayda ne yapmış;

RasûlUllah s.a.w.s.'in oğlu İbrâhimin öldüğü gün güneş tutuldu. İnsanlar; ' Güneş İbrâhimin ölümünden dolayı tutuldu ' dediler.Bunun üzerine RasûlUllah s.a.w.s. buyurdu ki; '' Şüphesiz ki güneşle ay Allah'ın ayetlerinden iki ayettir. Bunlar, hiçbir kimsenin ölümünden ve hayatından dolayı tutulmaz. Bu tutulmayı gördüğünüz gün hemen namaz kılın ve Allah'a du'â edin. ''

Buhârî, Kusûf, 1/4; 2/5.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bitmez bu mucizeler ! bi kaç sene öncede katılımcılardan biri peygamberimizi(s.a.v) görmüş ! bayılmıştı

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben bu mantığı hiç anlamadım.Domateste,karpuzda,insan kulağında veya bulutlarda Allah ismini aramak bulunca da mucize demek hiç aklıma yatmıyor.Çünkü biz öyle yaptığımızda dinsiz birisi de aynı şeylerde çok farklı isimler,şekiller bulabilir ve bizimle dalga geçebilir.Ayrıca bu mantığın yerleşmesi çok tehlikelidir.Tahminimce insanoğlu bu mantıkla birçok tanrı edinmiştir

fft29_mf61343.Jpeg

Kemalistlerin ilahı da doğa da gözlemleniyor .Ne yapacağız şimdi?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
jihat fisabilillah akhi sonuna kadar haklısın..... Bizim Allaha inanmamız için mucizemi görmemiz gerekiyor eğer evet se , kurandan daha büyük mucizemi var...görmezlermiki gece ve gündüz ardı ardına nasıl gider.....

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilmeyenler "Allah bizimle konuşmalı ya da bize bir mucize gelmeliydi " dediler. Onlardan öncekiler de onların dedikleri gibi söylemişlerdi. Kalpleri birbirine benzedi. Kesin iman sahiplerine ayetleri apaçık göstermişizdir. BAKARA 118

Kesin inanacak insanlar için yeryüzünde nice deliller vardır. Kendi canlarınızda da nice deliller vardır. Görmüyor musunuz? ZARİYAT 20. 21

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kesin inanacak insanlar için yeryüzünde nice deliller vardır. Kendi canlarınızda da nice deliller vardır. Görmüyor musunuz? ZARİYAT 20. 21

Allah subhanehu razı olsun akhi

E Çevrimdışı

enfal_musab

Üye
İslam-TR Üyesi
gerçekten merak ediyorum burda kaç kişi
afgancihadında rahmanın ayetleri / şehid abdullah azam/ acaba kaç kişi okudu yoksa bunlar hikayemiydi sadece bizi uyutmak içinmiydi, madem mucize yoktu

......

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir arada koyunu. Kecinin sirtinda yaziyordu,noldu lop lop et oldu,birakin abi bu isleri ,mucize ariyorsaniz kuran yeter,elini kalbine at,damarlarin birlestigi bin seritli otobanin birlesim noktasi kavsagi gibi

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gerçekten merak ediyorum burda kaç kişi
afgancihadında rahmanın ayetleri / şehid abdullah azam/ acaba kaç kişi okudu yoksa bunlar hikayemiydi sadece bizi uyutmak içinmiydi, madem mucize yoktu

......
Ben o kitabı okudum. Orda Abdullah azzam Kuran ve sünnete ters birşeyden bahsetmiyor. Orda belirtilen ifade KERAMET. Mucize değil. Onlar ALLAH yolunda Canları ve mallarıyla savaşıyorlar. Tağutun hegomanyasında iki bayrak sallamakla cihad gerçekleşmiyor. Peygamberi metodu uygulayana ALLAH ( c.c ) yardımcı olur. Bidatçilerin sonu ise ateştir ( Sonradan çıkan herşey bidattir. Her bidat dalalet her dalalette ateştedir )

Üst Ana Sayfa Alt