Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Peygamberimizin Kimliği Caiz mi?

H Çevrimdışı

haboli07

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
çok güzel bir kart. sizinle paylaşmak istedimHotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: peygamberimizinkimligi.rar
29041
29042

7618.jpg

7619.jpg

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Dün elime geçti.. Baştan ilginç, bilgilendirici , değişik gelse de böyle benzetme işlerden uzak durulması kanaatındayım.

Yine gül koyulmuş! Az daha TC vatandaşı yapacaklarmış, şeklen Tc kimliğinin benzetilmiş.

Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur :
Ben rahmet peygamberiyim, ben kılıç peygamberiyim.

(Ahmed b. Hanbel, Musned, IV, 395)

عن أبي موسى الأشعري ـ رضي الله عنه ـ قال: كان رسول ـ صلى الله عليه وسلم ـ يسمي لنا نفسه أسماء فقال : ( أنا محمد، وأحمد، والمُقَفِّي ، ونبي التوبة، ونبي المرحمة ) رواه مسلم، وفي رواية أخرى: ( ونبي الملحمة )
Ebu Musa El Eş'ari (r.anh) diyor ki :
Rasulullah bize kendisini isimlerini şöyle söylerdi :
Ben Muhammed (çok çok övülmüş olan)'im, Ben Ahmed (çok hamd eden, övülen)'im, Ben Mukaffa (Son Peygamber)'im, Ben Nebiyyut-Tevbe (Tevbe Peygamberi)'yim. Ben Nebiyyur Rahmeh (Rahmet Peygamberi)'yim.

أَخْبَرَنَا عَبْدُ الرَّزَّاقِ، عَنْ مَعْمَرٍ، عَنِ الزُّهْرِيِّ، عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ جُبَيْرِ بْنِ مُطْعِمٍ، عَنْ أَبِيهِ، قَالَ: سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ يَقُولُ: إِنَّ لِي أَسْمَاءً أَنَا أَحْمَدُ، وَأَنَا مُحَمَّدٌ، وَأَنَا الْمَاحِي: الَّذِي يَمْحُو اللَّهُ بِيَ الْكُفْرَ، وَأَنَا الْحَاشِرُ: الَّذِي يُحْشَرُ النَّاسُ عَلَى قَدَمَيَّ، وَأَنَا الْعَاقِبُ «قَالَ مَعْمَرٌ: قُلْتُ لِلزُّهْرِيِّ: وَمَا الْعَاقِبُ؟ قَالَ:» الَّذِي لَيْسَ بَعْدَهُ نَبِيُّ
Cubeyr b. Mut'im babasından naklediyor:
Rasulullah (s.a.v.)'den işittim şöyle diyordu: Doğrusu benim isimlerim vardır. Ben Ahmed (çok hamd eden, övülen)im. Ben Muhammed (çok çok övülmüş olan)'ım. Ben Mahî (mahvedici)yim. Allah benimle Kafirleri mahfeder. Ben Hâşir (toplayıcı)'yım. İnsanlar benim arkamda toplanacaklardır. Ben Akıb (sonradan gelen)'im.

Hadisin Râvisi diyorki : Zuhrîye sordum, dedim ki : Akıb ne demektir, açıklar mısın?
Dedi ki : Kendisinden sonra Peygamber gelmeyen 'demektir.

(Câmiu Mâmer b. Raşid, II.Baskı: Hicrî 1403, Beyrût)

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt