Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pyd'ye Atılan Mühimmat Işid'in Eline Geçti

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynel Arab (Kobani) bölgesinde, PYD güçlerine yönelik sürdürülen destek kapsamında ABD'ye bağlı hava unsurları tarafından atılan silah ve cephaneler, IŞİD'in eline geçti.

pyd-ye-atilan-silahlar-isid-in-elinde.jpg

Aynel Arab (Kobani) bölgesinde, PYD güçlerine yönelik sürdürülen destek kapsamında ABD'ye bağlı hava unsurları tarafından atılan silah ve cephaneler, IŞİD'in eline geçti.

Türkiye sınırında şiddetlenen çatışmalar sürerken, ABD ve müttefiklerinin PYD militanlarına yönelik destek faaliyetleride hız kazandı.

ABD kanadından gelen resmi açıklamalarda PYD'nin terör örgütü olmadığı vurgusu yapılırken Aynel Arab (Kobani) bölgesinde IŞİD'e karşı dengeleri değiştirmek adına farklı özelliklerde silah ve cephane desteği havadan sürdürülmekte.

Hava bombardımanından sonuç alamayan ABD ve müttefikleri, karadan Aynel Arab'a (Kobani) yardım ulaştırma girişimlerine de devam ediyor.

İşte PYD'ye atılan ancak IŞİD'in eline geçen silah ve cephanenin görüntüleri;

Kaynak : Islah Haber

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Ben ABD'nin İŞİD'in güçlenmesine üzülecegini sanmıyorum, İŞİD henüz işine geliyor, El Nusra ve İslami Cephe'yi yok edecek kadar güclensin ki herkes zayifladiktan sonra kendi askerlerini yollasın. ABD'nin İŞİD'den korktuguna inanmıyorum, daha çok El Kaide'den korkuyor, çünkü halkın desteğini almasını daima başarıyor ve her yerde güçlenmiş durumda ve Devle gibi halkı kendisinden uzaklaştıracak itikadi yok, Devle kendisini kabul etmeyen tevhid ehli sünnileri dahi öldürdüğü için desteği sınırlı olur, destek verenler ancak Devle gibi düşünenler olur.

Üst Ana Sayfa Alt