Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ramazanda İşe Gitmek mi İyi Gitmemek mi?

M Çevrimdışı

Muhammed Türk

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm. Ben baba evinde yaşıyorum. Özel ihtiyaçlarım için paraya ihtiyacım yok. Ramazanda İşte çalışmayıp kuranı daha fazla okumaya çalışmam mı hayırlı yoksa Ramazan ayında işte çalışıp kuranı daha az okumak ama çalıştığım parayla infak etmek mi iyidir?
Birde ramazanın son 10 günü itikafa girmek için çalışmayı bırakmam iyi olur mu? Ben Allah nasip ederse ramazanın başı ve ortasında para kazanmak için çalışmayı ve son 10 gününde de işi bırakmayı düşünüyorum. Allah Resulü s. a. v, sahabeler tabiin ve tabiini gören hayırlı insanlar bu ayı nasıl değerlendirmişler? Benim gibi düşünmüşler mi?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamun aleyküm. Ben baba evinde yaşıyorum. Özel ihtiyaçlarım için paraya ihtiyacım yok. Ramazanda İşte çalışmayıp kuranı daha fazla okumaya çalışmam mı hayırlı yoksa Ramazan ayında işte çalışıp kuranı daha az okumak ama çalıştığım parayla infak etmek mi iyidir?
Birde ramazanın son 10 günü itikafa girmek için çalışmayı bırakmam iyi olur mu? Ben Allah nasip ederse ramazanın başı ve ortasında para kazanmak için çalışmayı ve son 10 gününde de işi bırakmayı düşünüyorum. Allah Resulü s. a. v, sahabeler tabiin ve tabiini gören hayırlı insanlar bu ayı nasıl değerlendirmişler? Benim gibi düşünmüşler mi?

Aleykümselam ve rahmatullah kardeşim
Hayatus sahabe adlı eser de okuduğum kadarıyla buna yakın olarak Allahu alem

İki kardeş dönüşümlü olarak ilim öğreniyorlardı.Bir gün biri çalışıyor birgün diğeri.

Hane halkının maddi olarak ihtiyacı yoksa mucahidlere yardım gonderebiliyorsan bunu yap.Yapmis oldukları amellere ortak olma,onlardan dua almak, bereketlerinden istifade edebilirsin inşaAllah

Üst Ana Sayfa Alt