Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Samanyolu'nun 9 milyar piksellik fotoğrafı

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Gök bilimciler, Güneş Sistemi’nin de üyesi olduğu Samanyolu Galaksisi’nin tam 84 milyon yıldızını gösteren fotoğrafını elde etmeyi başardı. 9 milyar piksellik fotoğraf, galaksinin bugüne kadar elde edilen görüntülerinden en az 10 kat daha fazla detaya sahip.
VISTA gigapixel mosaic of the central parts of the Milky Way

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ancak kücük fotoyu görebildim, tikladigim zaman büyültülmüs halinde yine kapkara sayfa cikiyor. Demek ki hata o sayfanin kendisinde.

Sana hata bulamam kardesim, sagolasin emegin icin.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
resim çıkıyo.

üzüldüğüm; resimlere mal mal bakıyorum. bi zaman gelecek resimde gözüken gezegen veya yıldızların "uzak" olmaktan çıkacak olması.

G Çevrimdışı

GökhanDökmetaş

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
eso.org da çok işe yarar resimler bulabilirsiniz world wide telescope de evreni anlamanızda işe yarayabilir.Bu resme ibret nazarına bakan insan çıldırır.. Allah gözümüzdeki perdeleri kaldırsın.

H Çevrimdışı

Hoor-al-ayn

Guest
insan akli ne kadar da aciz... sonsuzluk kavrami ne kadar ilginc geliyor bana ..
bu resimde oyle:)

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
BİRDE BRUNLARININ UCUNDAKİ RABBİ GÖREBİLSELER.84.000 YILDIZI GOREBİLİYORLAR BİR TANE ALLAHI GÖREMİYORLAR İLGİNÇ.
VEYA ONA İNANMAYI BAŞARA BİLSELER VEYA (NAKŞİLER VE NURCULAR İÇİN DİYORUM) HAKKI ANLIYABİLSELER OYVERMENİN VS HARAMLILIKLARINI ANLASALAR İBN TERYMİYYE GİBİ İNSANLARIN DEĞERİNİ BİLEBİLSELER.BENCE BU FOTOĞRAF ÇOK BASİT. O FOTOYA GİTMEDEN BENCE DAHA YAPILICAK ÇOK ŞEY VAR.

Üst Ana Sayfa Alt