Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehid Kardeşimizden "Yoldaki İşaretler" Sohbeti ve Neşideler

E Çevrimdışı

ebu abdullah azzam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah , Rabbim bizlere de şehadet nasib eder inşaallah . Abdullah bin revaha (ra) dediği gibi : Bugün ağlamamın sebebi ne sizden ayrılacağım için , nede dünya sevgisi için değil. Sadece Allah rasulunün " sizden hiç kimse cehennemin yanına varmadan cennete gidemeyecek " ( mealindeki ) hadisi beni korkutuyor.o gün durumum ne olur bilemem.Bugün rabbimden dileğim; Kanımı köpürterek fırşırtacak bir şehadet istiyorum. Ey rabbim , senden kabul görmüş bir şehadet istiyoruz .

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
22. dakîkadan başlayan ameliyede ne de içten haykırıyorsun ey şehîd ( inşaAllah ) !

47u0t.jpg

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah , Rabbim bizlere de şehadet nasib eder inşaallah . Abdullah bin revaha (ra) dediği gibi : Bugün ağlamamın sebebi ne sizden ayrılacağım için , nede dünya sevgisi için değil. Sadece Allah rasulunün " sizden hiç kimse cehennemin yanına varmadan cennete gidemeyecek " ( mealindeki ) hadisi beni korkutuyor.o gün durumum ne olur bilemem.Bugün rabbimden dileğim; Kanımı köpürterek fırşırtacak bir şehadet istiyorum. Ey rabbim , senden kabul görmüş bir şehadet istiyoruz .

amin beni de insaALLAH :)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
vermiş olduğu bu ders eminim kendisi ile beaber birçok kardeşinin de şehadet yolunda rehperi olacaktır nitekim şahitim yaaa RAB. kardeşlere tavsiyem yoldaki işaretleri okumuş ama tam olarak anlayamamış okumayı fazla sevemeyen kardeşler arasında bu sohbeti yaymanız...çok faydalı...

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ebrehe gibi fil ordularıyla da gelseniz bizde şehadet'e aşık ebabiller göreceksiniz!..

Rabbim Sehadetini kabul etsin ey yigit ! ne Mutlu sana sozunu tuttun bizde tutanlardan oluruz insAllah.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok hayırlı bir iş yaptığından emin olabilirsin...Rabbim şehit kardeşlerimizi bize şefeaatçi kılsın inş....

E Çevrimdışı

esila__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLah şehadetlerini kabul ettsin ... küffar karşısında galip eylesin

C Çevrimdışı

cemi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLah şehadetlerini kabul ettsin ... küffar karşısında galip eylesin
kardes allah rahmet eylesın kendısını taımıyorum ama yıne kendınce bır ask ugruna ölmuş ama merak edıorum bu acele neden mehdı a.s gelmıcekmı belkı onunla sehıt olma sansını yakalardı..ne garıp işler bazen aklım almıyor neden acaba

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardes allah rahmet eylesın kendısını taımıyorum ama yıne kendınce bır ask ugruna ölmuş ama merak edıorum bu acele neden mehdı a.s gelmıcekmı belkı onunla sehıt olma sansını yakalardı..ne garıp işler bazen aklım almıyor neden acaba

hz hamza da şehit değil o zaman oda beklemeliydi , bunumu anlamalıyız

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi

kardeşim böyle bir düşünce kabul edilemez. hadi hepimiz Mehdi (as)'ı bekleyelim bu arada kafirler müslümanları katletsinler insanlık dışı işkenceler yapsınlar ve dünyaya hakim olsunlar.Ne kadar az düşünüyorsunuz?

NİSA 75. Size ne oldu da Allah yolunda ve "Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!" diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz!

https://www.islam-tr.org/tevhid/10561-cihad-mumin-ile-munafigi-ayirt-eden-gercek-kitap.html

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Kardeşim, düşüncen, akide, İslami hareket metodu nedir bilmediğini gösteriyor. Sen bu başlıktan çık ve tevhid bölümünde eksikliklerini gideresin.

fisebililkahhar_ Çevrimdışı

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi

senin kendince bir aşk dediğin uğruna bir değil binlerce canın feda edildiği YÜCE BİR DAVA dır...tabii herkes bu yüce davayı anlayamaz...sen iyisi mi mehdi a.s ı bekle...belki şehid olma şansı yakalarsın...bu arada şehid olmak bir şans degil bilakis Allah ın müslümanlara verdiği bir lütuftur...birde mehdi a.s ın cıkış tarihi bellimi ki mehdi a.s ı bekleyelim...bazıları 2012 diyordu ama...daha cıkmadı ne hikmetse..

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

birde ben yazayim sana MEHDI GELMEDEN cihad olmaz inanci KAFIRLERIN inancidir .. islamdan nasiblenmemis inanc ve akidelerini HILAFET meselelerine endeksliyen, ancak OSMAN ra in kurani ile mehdinin gelisine kadar amel edilebilir diyen lakin kuranla amel etmesinide beceremeyen rafizi KOPEKLERININ inancidir..

kafir bush, genel ateistler, ve yeryuzunde gelmis gecmis butun sapik firkalardan daha cok allahin dinine dusman olan bu guruhu allah kahr etsin koklerini kazisin... vallahi hariciler yada fetullah gulen cemati bana bunlardan daha sevimlidir ... bunlar ALI ra taraftari degil SEYTANIN taraftarilar lakin farkinda bile degiller

simdi bazi kardesler bana kizabilir bu ADAMA neden teblig etmeden bu kadar saydin diye .. cunki bu kopekler takkiye adi altinda durustlugu unutmus insanlar .. yaziya baksaniza "ne garıp işler bazen aklım almıyor neden acaba" neden acaba sana soyleyeyim ey cahil ve cahilligi ile kufre dusmus rafizi olmus sahis, cunki sehit kardesimiz ( allah sehadetini kabul etsin ) o muslumandi .. senin bilmedigin anlamadigin fikih edemedigin bir dinin uzereydi, cunki o muslumandi ve akidesini, yasamini gecmis muslumanlarin mesellerine gore degilde allah swt nin kelami Kurani kerim'e (Allah bu kurandan suphe duyanlari kahr etsin) , resulullahin sunnetine ve inananlarin yolu na gore ciziyordu .. SENIN VE KENDINI ALI RA NISBET EDEREK ONA ZULM EDEN RAFIZI KOPEKLERININ ANLAMADIGI BILMEDIGI BIR YOL UZEREYDI O ZULME KARSI SAVASAN RESULULLAH SAV VE ASHABINA VE GELMIS GECMIS ALLAH SWT UGRUNA SAVASAN MUSLUMANLARIN YOLUNA TABIYDI VE BIZ BUNA SEHADET EDERIZ ( Allah swt onun sehadetini kabul etsin)

siz gidin mehdiyi beklemeden sozde islam devrimi yapan bu yolda geberen iranli rafizilere sasirin once ...

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim bunu söylemene gerek yoktu ki...onlar nasıl bize daha sevimli olabilir ki...

sapiklarin sapigi en buyuk sapiklar demek istedim .. hariciler . fetullah gulen cemaati.. mealciler.. sofiler ve digerleri bu sapiklardan daha sonra geliyor yani benim sahsi fikrim .. kimine gore ummetin en tehlikelisi murcie'lerdir, kimine gore baska bir firka ...

(NOT:gerci rafiziler ummetten degil, biz onu ummetende saymiyoruz..)

V Çevrimdışı

vahhab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
gül yarasından video izleyemiyorum problem nedir acaba video kısmı geliyor altında arıyor yazıuyor ama açılmıyor

Üst Ana Sayfa Alt