Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamün Aleyküm

L Çevrimdışı

La Şia La Hamas

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Siteyi Sinir Oldum adlı konudan buldum. Eğer Tüm Forum böyle düşünüyorsa ben de bu forumu takip ederim dedim. Ama yok eğer sadece bir kaç Arkadaşın Görüşüyse piyasada çok fazla forum var. İnşAllah umduğum gibidir de forumu takip ederim. Birde Forumdaki Arkdaşların Demokrasiye bakışlarını merak ediyorum.Malumunuz Son On yılda Türkiye'de Radikal İslamcıların bir bölümü Akp furyasına kapıldı gitti.Bir başkası şuan Mısır da oluyor.Şeriat Şeriat diye bağıranlar sonra İnsan Hakları ve Özgürlükleri Diye Bağırmaya Başlıyorlar.Daha Sonra halkın iradesini Allah'ın(Tövbe Haşa) iradesiymiş gibi, Halkın iradesi bayrağını açıyorlar.Neyse Fazla uzatmayayın açıkçası bu iki konuyu merak ettim Vesselam

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam dedigin konularda sitemizin görüşlerini tevhid bölümünde detaylı şekilde bulabilirsiniz, ancak siz hamas ve şiayı bir(aynı=eşit) görüyorsanız hiç girmeden forumdan ayrılabilirsiniz.

L Çevrimdışı

La Şia La Hamas

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İlki Tevhidi Eksiklik Şia İkincisi Demokrasi Dini Hamas O sebeple ikisini sordum.Amaçları Uygulamaları Hedefleri birçok şeyleri farklı olabilir Ancak Şirk Koşuyorsa İki Kavim de Bunların arasında İslam nazarında fark yoktur

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
İlki Tevhidi Eksiklik Şia İkincisi Demokrasi Dini Hamas O sebeple ikisini sordum.Amaçları Uygulamaları Hedefleri birçok şeyleri farklı olabilir Ancak Şirk Koşuyorsa İki Kavim de Bunların arasında İslam nazarında fark yoktur

O zaman cehennem de tek tabakadır.

Tebrik ederim sizi.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet forumun çoğu "sinir oldum" başlıklı konudaki gibi düşünüyor.Demokrasi'ye gelince insanların yaptığı uyduruk kanunlarla hükmettiği için demokrasi bir tağuttur,bir pisliktir ve küfürdür ve bir puttur.Demokrasinin her türlüsünü reddediyoruz.Biz Şeriatı savunan isteyen müslümanlarız.Partici veya demokrat değiliz.

L Çevrimdışı

La Şia La Hamas

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet forumun çoğu "sinir oldum" başlıklı konudaki gibi düşünüyor.Demokrasi'ye gelince insanların yaptığı uyduruk kanunlarla hükmettiği için demokrasi bir tağuttur,bir pisliktir ve küfürdür ve bir puttur.Demokrasinin her türlüsünü reddediyoruz.Biz Şeriatı savunan isteyen müslümanlarız.Partici veya demokrat değiliz.

Sizin Hamas Hakkındaki Düşünceniz Nedir?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hamas ilk kurulduğu zamanki çizgiden uzaklaşmıştır demokrasiyi kabul ederek ve şia'ya fazlaca yakınlaşarak ve ibn teymiyye camisinde müslümanları katlederek hakiki yüzünü göstermiştir.Bununla birlikte yinede içlerinde samimi müslümanlar olabileceği için topyekün tekfir etme taraftarı değilim.Ama ben bu hareketi artık islami bir hareket olarak görmüyorum.Allah ıslah etsin demokrasi taraftarlarını

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
İlki Tevhidi Olarak İslamdan Nasibini Almamıştır (şia) İkincisi Demokrasi Dinini Benimsemiştir.Ha Diyebilirsiniz ki Yöntemi, Filisitinin Özgürlüğü, İnançlarına Bağlı Vs. bir çok açıdan şia dan farklıdır, Doğrudur bir kaç yönden Şiadan Farklıdır.Ancak Şirk koşuyorsa iki kavimde İslam Nazarında Bi farkları olduğu söylenemez

- - - Updated - - -

Pardon Yazımın Gelmediğini SAnmıştım iki defa yazmışım

Saçmaladığının farkında mısın? Üstte yazmış olduğun cümleden çıkan sonuç cehennem tek tabakadır, dolayısı ile sizin itikatte sorun olduğu anlaşılıyor.

Şia ile haması aynı tutacak ahmak sayısı dünyada çok olmasa gerek ama bu forumda sizsiniz.

Size Allahtan korkmanızı tavsiye ederim.

Hamasın içinde, yönetim olarak (hüsnü zan yapsada) demokrasiyi benimseyenler oldu ve onları takip eden halkı da oldu. Ancak içlerinde hala eski anlayışta olan müslümanlar mevcut. Velevki hepsi demokrasiye kesinkes inandı ve müşrik oldu, yinede ehli sünnetin kanını içen şia ile bir tutmanız ya ahmaklık ya da cahilliktir. Bak işte bu aynı olur, her ahmak bir cahildir.

Yazık, insanlar bazı şeylerden beri olacağız derken, nefislerine yaptıkları zulme bakın.

Allahdan korkun, islama susamış şia ile haması bir tutmanız tamamen cahilliktir.

L Çevrimdışı

La Şia La Hamas

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hamas ilk kurulduğu zamanki çizgiden uzaklaşmıştır demokrasiyi kabul ederek ve şia'ya fazlaca yakınlaşarak ve ibn teymiyye camisinde müslümanları katlederek hakiki yüzünü göstermiştir.Bununla birlikte yinede içlerinde samimi müslümanlar olabileceği için topyekün tekfir etme taraftarı değilim.Ama ben bu hareketi artık islami bir hareket olarak görmüyorum.Allah ıslah etsin demokrasi taraftarlarını

EyvAllah Kardeş beni memnun Ettin Allah da seni memnun etsin

L Çevrimdışı

La Şia La Hamas

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Saçmaladığının farkında mısın? Üstte yazmış olduğun cümleden çıkan sonuç cehennem tek tabakadır, dolayısı ile sizin itikatte sorun olduğu anlaşılıyor.

Şia ile haması aynı tutacak ahmak sayısı dünyada çok olmasa gerek ama bu forumda sizsiniz.

Size Allahtan korkmanızı tavsiye ederim.

Hamasın içinde, yönetim olarak (hüsnü zan yapsada) demokrasiyi benimseyenler oldu ve onları takip eden halkı da oldu. Ancak içlerinde hala eski anlayışta olan müslümanlar mevcut. Velevki hepsi demokrasiye kesinkes inandı ve müşrik oldu, yinede ehli sünnetin kanını içen şia ile bir tutmanız ya ahmaklık ya da cahilliktir. Bak işte bu aynı olur, her ahmak bir cahildir.

Yazık, insanlar bazı şeylerden beri olacağız derken, nefislerine yaptıkları zulme bakın.

Allahdan korkun, islama susamış şia ile haması bir tutmanız tamamen cahilliktir.
Yanlış Hatırlamıorsam İki Hafta Kadar Önce Hamas Polisi Ehli Sünnet Kanı İçmedi mi 2 Kişi Öldürmedi Mi !

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yanlış Hatırlamıorsam İki Hafta Kadar Önce Hamas Polisi Ehli Sünnet Kanı İçmedi mi 2 Kişi Öldürmedi Mi !

En tepede gördüğümüz mucahid gruplar arasında bile bazen öldürmeler görüyoruz, o zaman mucahidlerle şianın da farkı yok.. Sizi yine tebrik ediyorum.

L Çevrimdışı

La Şia La Hamas

Üyeliği İptal Edildi
Banned
En tepede gördüğümüz mucahid gruplar arasında bile bazen öldürmeler görüyoruz, o zaman mucahidlerle şianın da farkı yok.. Sizi yine tebrik ediyorum.

İlk Aklıma Geleni söyledim.Hemen Yaftalamaya çalışıyorsunz neden? Şia ile Hamas hakkında konuşuyorz "Sana göre Cehennem Tek tabakadan İbarettir" diyorsunuz NİSA 48. Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz; bundan başkasını, (günahları) dilediği kimse için bağışlar. Allah’a ortak koşan kimse büyük bir günah (ile) iftira etmiş olur.NİSA 116. Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz; ondan başka günahları dilediği kimse için bağışlar. Kim Allah’a ortak koşarsa büsbütün sapıtmıştır. Şirk koşanları Allah(cc) Affetmeyeceğini Belirtiyor.Tabakaları Elbette Farklı olacaktır Sahih Hadislerle Sabittir

L Çevrimdışı

La Şia La Hamas

Üyeliği İptal Edildi
Banned

Benim İçin İtikad Önemldir,Bu öldürlme olayı sadece bir örnekti.Hamas Hareketi Gerek Filistinli Muhabbet ettiğim Arkadaşlardan gerekse de Medyadan edindiğimiz bilgilere göre Tasavvuf kültürü ile beslenmiş bir toplumdur.Halid Meşalin Eşinin Röportajına bakılabilir.Kültür olarak Tasavvuf kültürü, Yöntem olarak Demokrasi, Destek Olarak İran Şiası Veya Türkiye Demokrasisi.....Bu hareketi açıklamak için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Benim İçin İtikad Önemldir,Bu öldürlme olayı sadece bir örnekti.Hamas Hareketi Gerek Filistinli Muhabbet ettiğim Arkadaşlardan gerekse de Medyadan edindiğimiz bilgilere göre Tasavvuf kültürü ile beslenmiş bir toplumdur.Halid Meşalin Eşinin Röportajına bakılabilir.Kültür olarak Tasavvuf kültürü, Yöntem olarak Demokrasi, Destek Olarak İran Şiası Veya Türkiye Demokrasisi.....Bu hareketi açıklamak için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Siz dininizi ordan buradan duyumlarla kurarsanız sonucu kestirmek zor olmasa gerek. Ve ayetleri de kafanıza göre yorumlayıp birşeyler yaftalamak son dönemlerde meşhurdur.

Allahdan korkun.

Sıkışınca benim için bir örnek idi diyorsunuz, her itikatı temelinden patlatan cümleniz örnek oluyorsa....

L Çevrimdışı

La Şia La Hamas

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Siz dininizi ordan buradan duyumlarla kurarsanız sonucu kestirmek zor olmasa gerek. Ve ayetleri de kafanıza göre yorumlayıp birşeyler yaftalamak son dönemlerde meşhurdur.

Allahdan korkun.

Sıkışınca benim için bir örnek idi diyorsunuz, her itikatı temelinden patlatan cümleniz örnek oluyorsa....

Sizin Demokrasiye Bakışınız Nedir? İkinci olarak da Filistinde mi Yaşıyorsunuz?