Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seviyeli bir tartismaya varmisiniz?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hidayet Allah cc`nin elindedir.

Sizin sorunuza yönetimden ya da forumda ilimle ugrasan herhangibi biri kaideye alip yanit yazmamisken bazi yerlerde, susturduk demeniz aptalliginizin göstergesidir.

Buradan, ben davet ediyorum icinizden en ehil olan kafirleri secin gönderin, biz buradayiz.

C Çevrimdışı

cihad_38

Üye
İslam-TR Üyesi
icinizden en ehil olan kafirleri secin gönderin,

usame bin zeyd'i bilirsin admin;
Bu, Üsâme’nin ilk komutanlığı idi...
Başarı ve zaferle dönüyordu. Fakat başarı haberi Resûlullah’a kendisinden önce ulaşmış ve onu çok sevindirmişti.
Olayın kalan kısmını Üsâme’nin kendisinden dinleyelim:
“Nebi (s.a.v.)’e geldim. Fetih müjdesi ona gelmişti. Yüzü memnuniyetten hilal gibi parlıyordu. Beni kendisine yaklaştırdı ve: “Anlat bakalım.”dedi. Ben de anlatmaya başladım:
“Düşman bozguna uğramış kaçıyordu... Onlardan birine yetiştim, mızrağımla onu yere yatırdım. Adam “lâ ilâhe illallah” dediyse de dinlemedim onu öldürdüm.”
Allah Resûlü’nün yüzü birden değişiverdi:
Yazık sana ey Üsâme! Lâ ilâhe illallah diyen birini nasıl öldürdün?!. Yazık sana! Lâ ilâhe illallah diyen birini öldürdün ha?!
Bunu o kadar çok tekrar etti ki: “Keşke dünyaya gelmeyip de hiçbir şey yapmamış olsaydım.” dedim. Ve o gün İslâm’ın ne demek olduğunu iyice anladım. Ve bir daha böyle bir hataya düşmemek üzere Allah’a yemin ettim...diyor .
peygamberimiz ona kalbini açtın baktın mı diye soruyor. sende forum sitesinden manevi kalp rasatı yapmayamı başladın.
tartıştınız konu nedir bilemiyecem ama HİÇ BİR KAFİRİN GELİP SENİN SİTENDE sana yazmaya çalışacağını sanmıyorm.
ne diyordu peygamber.;

“Kim kardeşine kâfir derse, ikisinden biri mutlaka kâfir olmuştur. Eğer itham edilen kâfir değilse, küfür itham edene döner.”şimdi islama dönme sırası kimde dersin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
usame bin zeyd'i bilirsin admin;
Bu, Üsâme’nin ilk komutanlığı idi...
Başarı ve zaferle dönüyordu. Fakat başarı haberi Resûlullah’a kendisinden önce ulaşmış ve onu çok sevindirmişti.
Olayın kalan kısmını Üsâme’nin kendisinden dinleyelim:
“Nebi (s.a.v.)’e geldim. Fetih müjdesi ona gelmişti. Yüzü memnuniyetten hilal gibi parlıyordu. Beni kendisine yaklaştırdı ve: “Anlat bakalım.”dedi. Ben de anlatmaya başladım:
“Düşman bozguna uğramış kaçıyordu... Onlardan birine yetiştim, mızrağımla onu yere yatırdım. Adam “lâ ilâhe illallah” dediyse de dinlemedim onu öldürdüm.”
Allah Resûlü’nün yüzü birden değişiverdi:
Yazık sana ey Üsâme! Lâ ilâhe illallah diyen birini nasıl öldürdün?!. Yazık sana! Lâ ilâhe illallah diyen birini öldürdün ha?!
Bunu o kadar çok tekrar etti ki: “Keşke dünyaya gelmeyip de hiçbir şey yapmamış olsaydım.” dedim. Ve o gün İslâm’ın ne demek olduğunu iyice anladım. Ve bir daha böyle bir hataya düşmemek üzere Allah’a yemin ettim...diyor .
peygamberimiz ona kalbini açtın baktın mı diye soruyor. sende forum sitesinden manevi kalp rasatı yapmayamı başladın.
tartıştınız konu nedir bilemiyecem ama HİÇ BİR KAFİRİN GELİP SENİN SİTENDE sana yazmaya çalışacağını sanmıyorm.
ne diyordu peygamber.;

“Kim kardeşine kâfir derse, ikisinden biri mutlaka kâfir olmuştur. Eğer itham edilen kâfir değilse, küfür itham edene döner.”şimdi islama dönme sırası kimde dersin.

Bu hadisi elhamdulillah ziyadesi ile biliyorum, ben sözümün arkasindayim, her yerde ispat etmeye de hazirim ama siz ispat edin bakalim, ben hangi muslumana kafir demisim, benim sözüm ateist kafirleri ve Hz. Muhammed sav"i postaci konumda gören herkes icin gecerlidir..

Not 1: Kafir sözüm, ateistleri ve Hz. Muhammed sav"i postaci görenleri müslüman görenler icinde gecerlidir.
Not 2: Hadisi anlasaydin bana böyle bir cikis yapmadan önce sözümdeki kastida sorardin, hadisi anlamadigin belli, hadisi serhleri ile beraber tekrar okumani tavsiye ederim.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kafirsin denilmedi kafirler gelsin diyor.Tekrar oku ne yazdığını istersen

C Çevrimdışı

cihad_38

Üye
İslam-TR Üyesi
kafirsin denilmedi
icinizden en ehil olan kafirler
içinizden kelimesi kendisinede işaret eder.istersen bir kez daha oku.

Kafir sözüm, ateistleri ve Hz. Muhammed sav"i postaci görenleri müslüman görenler icinde gecerlidir.

yukardaki konuyu açanın yazdığı kelimeleri silerseniz biz de onun söylediklerinin ne olduğunu haliyle bilemeyiz.
silmeseydiniz belkide ağzınıza sağlık haddini bilmeze haddini bildirmişsiniz derdik.

B Çevrimdışı

Barristor

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hidayet Allah cc`nin elindedir.

Sizin sorunuza yönetimden ya da forumda ilimle ugrasan herhangibi biri kaideye alip yanit yazmamisken bazi yerlerde, susturduk demeniz aptalliginizin göstergesidir.

Buradan, ben davet ediyorum icinizden en ehil olan kafirleri secin gönderin, biz buradayiz.

Konuyu once kitlemenizden,sonrada silmenizden sizin kendinize olan guveniniz acikca belli oluyor. 'Hodri meydan' diyecek kisi once konuyu silmez,kitlemez.Oysa ben bu foruma tavsiye uzerine gelmis ve basliktanda anlasilacagi uzere SEVIYELI bir sohbet yapmak istemistim.Fakat bu hitabiniz hic hos degil.
Bu forumdaki kaliteli insanlarin bana ozelden attiklari mesajlarinida gormek istermisiniz?Bakmadim ama onlarida yok ettiginizden adim gibi eminim.

Neyse ben bu olaylari defalarca yasadim,yanliz sunu iyi bilin ,ben hicbir yerde SUSTURDUK demedim.Konu kitlenerek,kapi gosterilerek SUSTURULDUK dedim.

Cesaretiniz varsa,konuyu bastan sona eksiksiz olarak yayinlayin.Once ilimle ugrasan o cok bilgili yonetici dostlarinizin verecegi cevaplari gorelim.Daha sonra davetinize itibar ederiz.Yanliz once cihad_38 isimli arkadasin soylediklerine kulak verin ve boyle kaliteli insanlarin aranizda olmasindan da gurur duyun.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanlarda hastaLIk mevcut olabilir ve doctor olarak hastayI en iyi bir $ekilde muayne edip sagLIga kavu$turmayI saglamak her muslumanIn gorevidir bu nedenden dolayI insanlarIn soru ve goru$lerine saygI duymaLIyIZ ancak insanlarIn niyetlerine gore muamelede mevcuttur eger dalga gecme amacLI veya yakI$maz haraketlerde bulunan bireylere peygamber efendimizin verdigi cevap mevcuttur "cahili gormezden gel".

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hadistki kişi LAİLAHEİLALLAH dedikten sonra öldürüldü Peygabber sav kızma nedeni bu kişi belki gerçekten iman etmiş ve sözü söyledikten sonra belki namazı kılıp zekatı vercekti küçük ve büyük şirkten beri duracaktı siz bunlara uyma ihtimali varken neden adamı öldürdünüz yoksa adam lafı söyleseydi ve ben namaz kılmam zekat vermem Allah cc dan başkasına itaat ederim olsaydı tutumu böyle olmazdı bunları anlamayacak kadar ahmak olan insanlara şaşıyorum ve islamdan nasipsiz oldukları zannına kapılmak istemiyorum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Konuyu once kitlemenizden,sonrada silmenizden sizin kendinize olan guveniniz acikca belli oluyor. 'Hodri meydan' diyecek kisi once konuyu silmez,kitlemez.Oysa ben bu foruma tavsiye uzerine gelmis ve basliktanda anlasilacagi uzere SEVIYELI bir sohbet yapmak istemistim.Fakat bu hitabiniz hic hos degil.
Bu forumdaki kaliteli insanlarin bana ozelden attiklari mesajlarinida gormek istermisiniz?Bakmadim ama onlarida yok ettiginizden adim gibi eminim.

Neyse ben bu olaylari defalarca yasadim,yanliz sunu iyi bilin ,ben hicbir yerde SUSTURDUK demedim.Konu kitlenerek,kapi gosterilerek SUSTURULDUK dedim.

Cesaretiniz varsa,konuyu bastan sona eksiksiz olarak yayinlayin.Once ilimle ugrasan o cok bilgili yonetici dostlarinizin verecegi cevaplari gorelim.Daha sonra davetinize itibar ederiz.Yanliz once cihad_38 isimli arkadasin soylediklerine kulak verin ve boyle kaliteli insanlarin aranizda olmasindan da gurur duyun.

Ikinci bir artist vakasi yasiyoruz, amaciniz camura yatmak mi yoksa münazara etmek mi,

Bak ilk mesajimda demisim, burada size ilim ehli ya da siteden herhangibi ilimle ugrasan yönetici yazmamis, konu editlememin sebebini yazmisim.

Cihad nickine gelince bana buradan akli sira reddiye verdi diye banlamadim, neden banladigimi konusunda yazdim ac oku, https://www.islam-tr.org/serbest-ku...terfi-eden-biri-ferit-aydin-2.html#post283592

Mesaj silmeye gelince bunu size özel yapmisim gibi bir havaniz var, cok komiksiniz, bilmiyorsaniz susunki daha fazla komik duruma düsmeyin, mesajlar toplu halde senelerden beri uyguladigimiz bir kural, sizi adam yerine takip özel mesajlarinizi silecek vaktimiz yok. Size yazanlar sizi baglar ne beni ne forumu baglar, buyur sana acikdan yazma imkani.

Tüm cümlelerimde zan yapip iftira attin, o cümleleri yazmadan önce forumdan bakman gerekdi cihad neden banlandi, bu mesajlar neden siliniyor, bu konuda ilim ehli yanit vermis mi diye, ama amac sadece cedel oldugundan savunma psikolojisi ile iftira atabiliyorsunuz.

Sizin seviyenizi de bu sekilde görmüs olduk.

B Çevrimdışı

Barristor

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ikinci bir artist vakasi yasiyoruz, amaciniz camura yatmak mi yoksa münazara etmek mi,

Simdide hakaretlerinize devam edip verilen cevap karsisinda benide banlamayi mi planliyorsunuz? Merak etmeyin bizler camurdan gelmedigimiz icin,camura yatmayiz.

Bak ilk mesajimda demisim, burada size ilim ehli ya da siteden herhangibi ilimle ugrasan yönetici yazmamis, konu editlememin sebebini yazmisim.

Konuya ilim ehli biri yazmadi diye faturayi bize mi kesecksiniz? Konu yaklasik uc senedir burada durdu, kitlemeseydiniz ve yuregi yetenler cevap verseydi!

Cihad nickine gelince bana buradan akli sira reddiye verdi diye banlamadim, neden banladigimi konusunda yazdim ac oku, https://www.islam-tr.org/serbest-ku...terfi-eden-biri-ferit-aydin-2.html#post283592

Okumadim ama ben yasaklarin her turlusune karsiyim.Yasaklarla bir adim yol ilerleyemezsiniz.

Mesaj silmeye gelince bunu size özel yapmisim gibi bir havaniz var, cok komiksiniz, bilmiyorsaniz susunki daha fazla komik duruma düsmeyin, mesajlar toplu halde senelerden beri uyguladigimiz bir kural, sizi adam yerine takip özel mesajlarinizi silecek vaktimiz yok. Size yazanlar sizi baglar ne beni ne forumu baglar, buyur sana acikdan yazma imkani.

Bak kardesim ,insanlar emek harcayip sitenize katki yapiyor.Istersen bu yok etiginiz konunun kac kisi tarafindan okundugunu kontrol edip diger konularla karsilastirin.Bakalim bir mahcubiyet yasayacakmisiniz?
Hic olmazsa dininizin geregini yerine getirin ve yalan konusmayin, sizin beni sadece bu forumda degil, baska forumlarda bile takip ettiginiz 'Sizin sorunuza yönetimden ya da forumda ilimle ugrasan herhangibi biri kaideye alip yanit yazmamisken bazi yerlerde, susturduk demeniz aptalliginizin göstergesidir.' yazinizdan acikca bellidir.Kimseyi kandirmaya kalkmayin.
Tüm cümlelerimde zan yapip iftira attin, o cümleleri yazmadan önce forumdan bakman gerekdi cihad neden banlandi, bu mesajlar neden siliniyor, bu konuda ilim ehli yanit vermis mi diye, ama amac sadece cedel oldugundan savunma psikolojisi ile iftira atabiliyorsunuz.

Nerede iftira atmisim gosterin ? Gostermezseniz iftiranin kralini atanin kim oldugunu tum okuyanlar gorsun diye bir kac sorum olacak.

Bu konu once kitlendi mi? Kitlendi.
Ne sebepten olursa olsun ( sizin konulari/mesajlari silme gibi sacma forum kurallarinizi bilmek zorunda degilim) ,bu konu silindi mi? Silindi.
Silindigi halde tekrar acilip ,bos meydanlarda nara atildi mi ?Atildi
Baska bir forumda SUSTURDUK demedigim halde iftira attiniz mi ? Attiniz.

Sizin seviyenizi de bu sekilde görmüs olduk.

Tekrar ediyorum,cesaret ederde konuyu bastan sona tekrar yayinlarsaniz kimin seviyeli,kimin seviyesiz oldugunu tum dostlar gorur.Buyrun bekliyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Simdide hakaretlerinize devam edip verilen cevap karsisinda benide banlamayi mi planliyorsunuz? Merak etmeyin bizler camurdan gelmedigimiz icin,camura yatmayiz.

Hayirdir, bu bir korku mu yoksa icinizde HAKKIN batili her zaman toz duman eder endisesi mi?

Seviyeli bir tartisma diyorsun ama seviye birakmayan sizsiniz? Son verdiginiz yanitlardan hic biri konuyla en ufak ilgisi yoktur, size buyrun gelin dememe ragmen gelip konuyla alakasi olmayan seyleri yaziyorsunuz.

Konuya ilim ehli biri yazmadi diye faturayi bize mi kesecksiniz? Konu yaklasik iki senedir burada durdu, kitlemeseydiniz ve yuregi yetenler cevap verseydi!

Sana fatura kesilmis olsaydi konuyla birlikde siz de süresiz banlanirdiniz, ben buradan alayiniza bildirdim gelin yüreginiz yetiyorsa buyrun delillerinizi yazin forumda buna sahit olsun,bakin karsinizda normal bir üye yok, gelin buradayiz dedim, buna ragmen camura yatip delil paylasacaginiza gecmis lak lak ediyorsunuz.

Okumadim ama ben yasaklarin her turlusune karsiyim.Yasaklarla bir adim yol ilerleyemezsiniz.

Kusura bakma yüregi genis (soysuz kelimesini kastediyorum) degilim. Ancak bir soysuz, yasaklarin her türlüsüne karsi olabilir. Sizin mantikla biri deseki ben her türlü öldürmelere karsiyim, bu sözle Peygamberimiz Hz Muhammed sav de karsi olmus olacak dolayisi ile dinden cikacak. Zinayada karsi olmayalim, tecavüzede, hirsizliga da... Bak kelimen nerelere gidiyor.

Diyeceksin ki ne alakasi var benim sözümle, alakasi su ki biz burada keyfi adam banlamiyoruz, adam kasitli yanlis dini anlatiyorsa, tevhid inancini kasitli bozuyorsa, sahabelere küfür ediyorsa, Allahin ayetlerini alaya aliyorsa bal gibi banlanir, iste bu yüzden cok alakasi var.

Bak kardesim ,insanlar emek harcayip sitenize katki yapiyor.Istersen bu yok etiginiz konunun kac kisi tarafindan okundugunu kontrol edip diger konularla karsilastirin.Bakalim bir mahcubiyet yasayacakmisiniz?
Hic olmazsa dininizin geregini yerine getirin ve yalan konusmayin, sizin beni sadece bu forumda degil, baska forumlarda bile takip ettiginiz 'Sizin sorunuza yönetimden ya da forumda ilimle ugrasan herhangibi biri kaideye alip yanit yazmamisken bazi yerlerde, susturduk demenizaptalliginizin göstergesidir.' yazinizdan acikca bellidir.Kimseyi kandirmaya kalkmayin.

Evet baktim, 2.586 kez
görüntülenmis, ne oldu simdi ne yapmam gerekiyor?

Amacimiz insanlari buraya cekmek, sadece hit saglamak olsaydi, bunu din adina bile cok rahat basarabilirdik, tasavvuf fikralari, seyhlerin sehtekarliklarini göz ardi edip onlari övseydik, Allahu alem suan diyanetten bile daha önde olurdu bu site...

Yalan duruma gelince sizin ne mal oldugunuzla beraber son yanitimda buna da deginecegim.

Nerede iftira atmisim gosterin ? Gostermezseniz iftiranin kralini atanin kim oldugunu tum okuyanlar gorsun diye bir kac sorum olacak.

Bu konu once kitlendi mi? Kitlendi.
Ne sebepten olursa olsun ( sizin forum kurallarinizi bilmek zorunda degilim) ,bu konu silindi mi? Silindi.
Silindigi halde tekrar acilip ,bos meydanlarda nara atildi mi ?Atildi
Baska bir forumda SUSTURDUK demedigim halde iftira attiniz mi ? Attiniz

Cihadi bu konudan dolayi banlanmis gibi lanse etmeniz, acik bir iftiradir. (Cünkü cihadin bu konuda herhangibi reddiyesi yokken direk konudan dolayi dediniz, yani baska yerde atilmasi olayi olmasa bile konuda herhangibi bir reddiye yoktu.)

Tekrar ediyorum,cesaret ederde konuyu bastan sona tekrar yayinlarsaniz kimin seviyeli,kimin seviyesiz oldugunu tum dostlar gorur.Buyrun bekliyorum.

Öncelikle bastan diyeyim, imani kavrayamamis, imani anlamamis biri imanlarin seviyesine cikamaz, önce iman edeceksin ardindan takva ile yükseleceksin, bir pislik asla iman edenlerin derecesine ulasamaz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Barristor, sana gelince eger ki eski görüslerinden dönmediysen siz acik bir kafirsiniz.

Ben 2 yil kadar once ,bir islami sitede tartismaya calistim ama daha bir kac soru sonra bana kapiyi gosterdiler.
Ilgilenirseniz okuyun.ne kadar kibar olmaya calistigimi ,hatta Muhammed'e bile HZ dedigimi gorun ,verilen cevaplari okudugunuzda cok egleneceginiz garanti
smile.gif

Hele bir tanesi beni cok guldurmus 'Allah rizasi icin bu kafirin sorusuna cevap verecek kimse yok mu?' demisti
smile.gif

https://www.islam-tr.org/serbest-kurs...armisiniz.html

Boyle site linki vermek yasaksa,lutfen gorevli arkadaslar silsin.

Burada show yapmissin, ama bu mesajlarla agzinin payini aldin.

onuna kadar okuda ,kapiyi nasil gosterdiler gor.Birde bu adamlarin cogu Ilahiyatci veya imam Hatipci, ogretim gorevlileri.
Yani bu isin kendilerine gore uzmanlari,uzmanlari boyle olanlarin KurtulusIslamdalari ne olur artik siz karar verin
smile.gif

Burada demissin bunlarin cogu ilahiyatci, imam hatipli ya da ögretim görevlisi.

Bu mu dogruyu konusmak, ben ve yönetimiminden hic biri ilahiyatci degil, islami anlamda ögretim görevlisi de degiliz.

Siz kafirler ne zaman insanlari yaniltmayi birakacak.

Bu mu seviyeli sekilde münazara etmek.

Arkadaslar umudunuzu ve mucadelenizi kaybetmeyin,bizler goremesekte,gun gelecek bu ulkenin TRT kanalinda bile inancsiz insanlar boy gosterecektir.Iste o zaman gorecem bakalim bu yobazlar ,hangi orumcek aginin arkasina saklanacaklar?

Bir gün gelecek trtden bile inancsiz insanlar boy gösterecek, bu yobazlar nereye kacacak diyorsun ya, suan inancsizlar sadece trtde degil her yerde küfrünü acikdan diyor ama inanclilar kacmiyor,

Ven son olarak bu kafirin imzasinda kullandigi slogan..
“Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur.”, M.K. ATATÜRK

Ama elbet bir gün gelecek, o gün yaptiklarinizin tek tek hesabini vereceksiniz ve Allaha yemin olsun ki, o gün o din günü o mizan günü o büyük gün hic bir yere kacamayacaksiniz.

Iste burada sizin seviyenizi gördük, bu yaziyi da kapak olarak silmeyip birakiyorum.

Kafir biri geldi ve tek kelime reddiye veremeden boynunun ölcüsünü alip, def olup gitti.

Üst Ana Sayfa Alt