Şeyh Muhammed El- Makdisi'den Yeni Yazı

Firak

İyi Bilinen Üye
Süper Moderatör
Üye
Eğer konumunu bilmek istiyorsan Allah'ın seni hangi işte ve neyin ikamesinde kullandığına bir bak!!!


Bazılarının; şeriatı iptal eden, vaz'i kanunlarla hükmedenler hakkındaki tartışmasını düşündüğünde, ilimsizce anlamadan tağutlar hakkında herbir şeyi toplayıp delil olarak getirip delillendirmeleri ve onlarla şevkle gayretle iştigal etmeleri sana elem verir.İşte onları bombalayan Beşşar olmasaydı, (ya da Beşşar onları bombalamış olmasaydı) Nusayriler olmasaydı onların çoğu tağutların hazır askeri,ihlaslı yardımcıları olurlardı. Bazı davetçiler Allah'ın dinini anlamıyorlar. Ki o dinin en büyük şartı ve aslı tevhiddir. Onlar tağutlara; tağutların çokça mescid yaptırmaları ve şeriatı açıktan inkar etmemeleri gerekçesiyle bu tağutlara müslüman hükmünü veriyorlar.Yine onlardan (davetçilerden) bazıları ülkelerinde muhacirleri barındırdığı gerekçesiyle tağutlara müslüman hükmünü veriyorlar. Sanki bunlar İslam'a girişin şartıymış gibi!Bazı yazarlar da (böylelikle)tevhidden sapıyorlar ve (insanları) saptırıyorlar.Oysaki Peygamberimize amcası "Vallahi insanların birleşmesi ben hayatta olduğum sürece asla sana zarar vermeyecek,sen aldırma" demişti. Ebu Talip bu sözü Peygamberimiz'e söylemişti. Hem de ona yardım edip koruyarak. Lakin (bu yardım) onu küfürden kurtaramadı tevhidi olmadığı için. Tevhidden yoksun ameller için Allah Teala der ki:"ve onların yaptığı amelleri boşa çıkardık.Böylece onu(amellerini) toz zerresi kıldık."Ey akıl sahipleri! Tağutlar hakkında tartışanların halinden ibretler alın. Ve tevhidi ögrenmeyi, öğretmeyi asla küçümsemeyin. Nice şeriler, davetçiler tevhidin hakikatini bilmiyor. Sonra da müslümanla kafiri birbirinden ayıramıyor. Şirkin ortak koşmakla vaki olacağını bilemiyorlar. Yine nice kimseler tağutların dinine giriyorlar ve güzel bir iş yaptıklarını zannediyorlar.Sual sürekli tekrarlanıyor: "Niçin kendilerinde hayır bulunan yöneticiler hakkında konuşuyorsunuz?".Cevap da sürekli tekrarlanıyor: "Çünkü Mürcie, Cehmiyye, saray uleması ve bazı grupların şerileri insanları o yöneticilerin hayırlarıyla saptırıyorlar. Bunun üzerine müslümanların aleyhine o tağutlara, ordularına destek vermeye dostlukta bulunmaya insanları davet ediyorlar. Çünkü tağutluğu aşikar olanların durumu zaten ortada. Ne de olsa cihad sahalarında kimse bunların hükmü hakkında tartışmaz bile. Biz daha önce bu durumu açıklayıp kapatmıştık."Sabah-akşam yönünü, gayretini tevhidden yana kılan, vaktini, nimarını tevhide yardıma vakfedip onu müdafaa ederek tevhidin yardımcıları olan kimseler; gece-gündüz çabasını tağutlar için kılan, vaktini,imarını, yardımını tağutlara hasreden, tağutların hükmünü hafife alarak onlar hakkında tartışan ve onlara yardımcı olan kimselerden elbetteki beridirler.


Eğer Allah katındaki makamını bilmek istiyorsan Allah'ın seni hangi işi ikame ettirip hangi yolda amel ettirdiğine bir bak!


ALLAHIM!SENDEN;BİZİ TEVHİDİNE YARDIM YOLUNDA AMEL ETTİREREK SENİN UĞRUNDA ŞEHADETLE SONUÇLANACAK BİR HAYAT İSTİYORUZ.

Ebu Muhammed el Makdisi(hafızehullah)

Tercüme:muhammed ubeyde
 

talebe9303

Yeni Üye
Üye
Yerinde ve gerekli bir yazi olmus. Allah seyhten razi olsun hayirli uzun omurler versin kendisine.

Ilk baslarda seyh mucahitlere nasihat verdiginde birilerinin hosuna gitmedi. fakat zaman gectikce bu nasihatlerin ne kadar gerekli oldugu ortaya cikti. Oyleki tagutun kim oldugu ortada iken bunu tartisir oldular.
 

Hatve

Yeni Üye
Üye
Mükemmel bir yazı. Allah Seyhten razı olsun inşaAllah. Göbeğe kadar sakalı olanlar , hayadan çenesi bile gözükmeyenler demokrasi mitinglerinde cirit atıyorlar. Dünyayı kazanalım derken ahireti kaybedenlerden olmayalım inşaAllah. Zira esas zarar budur.
 
Üst Alt