Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şia'ların Şehadeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sakaleyn Çevrimdışı

Sakaleyn

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Azcık araştırsanızda paylaşsanız ? Fitnelikten başka birşey değildir bu
bu adam Yaser El Habib Adlı çakma Şiidir.Tüm Şia Alimleri tarafından bu adam ve taifesi tekfir edilmiştir
böyle şeyler paylaşmayarak fitneye yol açılmamalı

Şianın şahedeti aynıdır bizimle hiçbir farklılık yoktur

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Azcık araştırsanızda paylaşsanız ? Fitnelikten başka birşey değildir bu
bu adam Yaser El Habib Adlı çakma Şiidir.Tüm Şia Alimleri tarafından bu adam ve taifesi tekfir edilmiştir
böyle şeyler paylaşmayarak fitneye yol açılmamalı

Şianın şahedeti aynıdır bizimle hiçbir farklılık yoktur

evet yasr el habib tekfir edilmiştir, bir çok sia alim! leri tarafından, hatta sapıklıkla itham edilmiştir, ancak unutulan bir gerçek şu ki buna benzer sapıklıklar zaten şia kitablarında dolu..

sadece iki tanesini söyliyim sapıklığınıza örnek olsun..

Zurare şöyle rivayet etmiştir: Ebu Cafer (imam Bakır a.s)‘a dedim ki:
Siz Ehl-i Beyt’ten olan imamı tanımanın bütün kullara vacip olup olmadığını, bana haber ver.
Buyurdu ki: «Allah Azze ve Celle, Muhammed s.a.a’yi bütün insanlara Resul ve yeryüzündeki bütün kullara bir hüccet olarak göndermiştir. Allah’a ve Allah’ın Resulü Muhammed’e iman eden, ona tabi olan ve onu tasdik edenlerin, biz Ehl-i Beyt imamlarını tanıması da zorunludur. Allah’a ve Resulüne inanmayan, Resule tabi olmayan, onu tasdik etmeyen, Allah ve Resulünün haklarını bilmeyen bir kimseye, imamı tanımak nasıl zorunlu olabilir ki? Her şeyden önce Allah’ı ve Resulünü tanımıyor, onların üzerindeki haklarını bilmiyor.»
Dedim ki: Allah’a ve Resulüne inanan, Resule inen bütün vahiyleri tasdik eden kimsenin siz Ehl-i Beyt imamlarını tanıması zorunlu mudur?
Dedi ki: «Evet.» sonra şöyle dedi. «Acaba işte şunlar, falan (Ebu Bekir)’i ve falan(Ömer)’i tanımıyorlar mı?» dedim ki: “Evet tanıyorlar.”
Dedi ki: «Sence onları tanıma duygusunu içlerine Allah mı ilham etti? Hayır, Allah’a yemin ederim ki şeytandan başkası bu duyguyu onların yüreklerine ilham etmedi.
Hayır, Allah’a yemin ederim ki, biz Ehl-i Beyt’in hakkını Allah’tan başkası, mü’minlerin kalplerine ilham etmez.»
Kuleyni r.a, “el-Kafi”, 1/180-181, hadis 3

Ebu Cafer (imam Bakır a.s)‘dan Allah c.c’ın “Halden hale geçersiniz.” (İnşikak, 19) kavli hakkında şöyle rivayet etmiştir:
“Ey Zurare! Şu ümmet, Nebi s.a.a’den sonra, falan, falan ve falandan dolayı halden hale geçmedi mi?”
Kuleyni r.a, “el-Kafi”, 1/415, hadis 17

falan falan ve falanın Ebubekir, Ömer ve Osman r.a olduğunu anlamak için, dahi olmaya gerek yok. İmam Cafer gibi bir alimide kendi pisliklerinize alet ediyorsunuz..

Yasir el Habib denen kafiride içinizde tuttuğunuz pislikleri dışarı vuran bir aynanız olduğu için, reddiye yazarak takiyye yolunda tam gaz ilerliyorsunuz..

Sakaleyn Çevrimdışı

Sakaleyn

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bi kere ben şii değilim .Hanefi mezhebindenim.ve şia-sünni savaşı müslümanların birbirini vurması bölünmesini istemiyorum.bu ayrılık fitne fesatlık Kafirin Batının yararınadır.

ayrıca şialar derki kaynaklarımızdaki herşey sahih değildir.bazıları vardır uydurmadır derler.bu hadisi bir şia alimine sormakta yarar vardır.eğer onlarda kabul ederse buyrun ne derseniz deyin

Yasir el habib konusunda ben şia alimlerinin fikrinde samimi olduklarından eminim.zira yaser el habibi yaptığı çoğu şey caferilikle eşleşmiyor.ingilterede yaşıyor uzakta bi taifesi ile.bide kanalı var fedek tv diye.orda yayınlıyor kendi şeylerini.onun yaptıkları şiayı bağlamaz.eğer eleştirilcekse buyrun büssürü şianın Ayetullah dediklerimi alimler var onların yaptıkları üzerinden eleştirin.AyetullahHamaney,Ayetullah Mekarim Şirazi,Ayatullah Sistani,Ayetullah Horasani,Ayetullah Safi Gulpaygani gibi ayetullahları vardır onlar temsil ediyor şiayı

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bi kere ben şii değilim .Hanefi mezhebindenim.ve şia-sünni savaşı müslümanların birbirini vurması bölünmesini istemiyorum.bu ayrılık fitne fesatlık Kafirin Batının yararınadır.

ayrıca şialar derki kaynaklarımızdaki herşey sahih değildir.bazıları vardır uydurmadır derler.bu hadisi bir şia alimine sormakta yarar vardır.eğer onlarda kabul ederse buyrun ne derseniz deyin

Yasir el habib konusunda ben şia alimlerinin fikrinde samimi olduklarından eminim.zira yaser el habibi yaptığı çoğu şey caferilikle eşleşmiyor.ingilterede yaşıyor uzakta bi taifesi ile.bide kanalı var fedek tv diye.orda yayınlıyor kendi şeylerini.onun yaptıkları şiayı bağlamaz.eğer eleştirilcekse buyrun büssürü şianın Ayetullah dediklerimi alimler var onların yaptıkları üzerinden eleştirin.AyetullahHamaney,Ayetullah Mekarim Şirazi,Ayatullah Sistani,Ayetullah Horasani,Ayetullah Safi Gulpaygani gibi ayetullahları vardır onlar temsil ediyor şiayı

şii olmadıgını iddia ediyorsun buyur sor o alimlere, bu saydıgın alimciklerinde pislkikleri kitablarında mevcuttur onlarıda buraya sunabilirim, saydıgın isimler arasında olan bir pisliginde ırakta para karşılığı fetva verdigini bilmeyen yoktur herhalde..

S Çevrimdışı

sayfullah571

Üye
İslam-TR Üyesi
Vay takiyyeci seni. Senin bebeklerin ayaklarını baldırlarını okşayabilirsiniz diyen, türkçeye çevrilmiş fetvalar kitabında KURAN TAHRİF oldu diyen Humeyni'nide biliyoruz. Ümmetin rafizilerin kafirliğini ittifak etmesine şaşmıyorum. Her küfür taşının altından bu hamam böcekleri çıkıyor.

A Çevrimdışı

abdulmuktedir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
KANLARINIZI DÖKECEK İSLAMIN GENÇLERİ BU GÖRÜNTÜLERİ İZLEYEN MU'MİNLER BU SÖZLERİNDE İNTİKAMINI ALACAK AİŞE ANAMIZA KÜFREDENİN ONA HAKARET EDENİN KANI HELALDİR.CENNETLE MÜJDELENMİŞ BU SAHABELERE KÜFREDENİN KANI HELALDİR.ER GEÇ TEMİZLENECEKLER İNŞALLAH.

Sakaleyn Çevrimdışı

Sakaleyn

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Müslümanlara karşı kafirlere yardım edenler müslüman mıdır?
videoda müthiş bir montaj olmuş !
Bunlar ABD büyük şeytanının alçakça saldırı planlarıdır. Bu iftiralarla müslümanları birbirine düşürmeyi amaçlamaktadır.
İran hiç bir zaman ABD'ye hiç bir şartta yardım etmemiştir etmeyecektir de.. Büyük şeytan dediğine hangi gerekçeyle yardım edecek ki? Büyük şeytana küçük şeytanlar için mi yardım edecek!

şii olmadıgını iddia ediyorsun buyur sor o alimlere, bu saydıgın alimciklerinde pislkikleri kitablarında mevcuttur onlarıda buraya sunabilirim, saydıgın isimler arasında olan bir pisliginde ırakta para karşılığı fetva verdigini bilmeyen yoktur herhalde..
merak ettim sunda bende göreyim
Vay takiyyeci seni.
İftira Attığın için Ahirette görüşcez ...
KURAN TAHRİF oldu diyen Humeyni'nide biliyoruz
şiaya göre Kuran tamdır.tahrif olmamıştır.o palavralara hala inanan varmı ? aç oku farsça orjinal humeyni kitapları eğer o dediğini bulursan gel !

KANLARINIZI DÖKECEK İSLAMIN GENÇLERİ BU GÖRÜNTÜLERİ İZLEYEN MU'MİNLER BU SÖZLERİNDE İNTİKAMINI ALACAK AİŞE ANAMIZA KÜFREDENİN ONA HAKARET EDENİN KANI HELALDİR.CENNETLE MÜJDELENMİŞ BU SAHABELERE KÜFREDENİN KANI HELALDİR.ER GEÇ TEMİZLENECEKLER İNŞALLAH.
O adam Caferi değildir ! diğer şialarla karıştırılmasın

şianın içinde epey çeşit var Caferisi Zeydisi,ismailisi,Nusayrisi,gulatları...Caferiliğe göre Hz.Aişe anamıza hakaret haramdır.onlara göre Hz.Aişe Ümmül Müminindir .hakaret edilemez.şiadan bi habersiniz..nerden bu palavraları öğreniyorsunuz şaşıyorum.eğer şiayı tanımak nasıl birilerini olduğunu görmek istiyorsanız kendilerine sorun görün öğrenin.öyle gidip düşman sayfalardan öğrenmeyin .Ehlisünneti nasıl bir şiadan öğrenemiyceksek.şiayıda bir selefiden öğrenemeyiz.mezhep savaşı fitnelikten başka birşey değildir.ben nice caferi tanıdım sahabeye hakaret etmeyen seven.peki onların hakkına girmiyormusunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt