Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Şirkte Son Seviye-Cübbeli

Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Sen Türkçe anlıyorsun değil mi?
Cidden bak bu son yazışım bundan sonra aynı halini devam ettirirsen tek kelime daha yazmayacağım.

Evet Abdulkadir Geylanin herhangi bir kitabında o sözler geçseydi onun içinde müşrik derdik.Bizim için şahıslar önemli değil isterse Abdulkadir Geylani değil onun gibi olan milyonlarca alim de dese hepsini tekfir ederiz.
Ama adama ait hiç bir kitapta böyle bir şeyin olduğu geçmiyor.Üstelik Abdulkadir Geylani selef akidesinde olan değerli bir alimdir.

Cübbeli peygamber (s.a.v) adına hadis uydurmakta öncü olduğu için burda da böyle yapması gayet doğal geliyor.

Peygambere iftira atarak onlarca uydurma hadisi kitaplarına koyan bir yalancıdan her şey beklenir.Adam utanmadan sıkılmadan bir sürü mevzu rivayeti kitaplarına koymuş.Onun için Abdulkadir Geylaniye isnat edilen şeyler de onun kitaplarında geçmemekle beraber daha sonra insanlar tarafından uydurulan efsaneler ve masallardır.Allah'ın sıfatları olan bazı sıfatları Abdulkadir Geylani de olduğunu iddia ederek açıkça küfre giriyor.

Örneğin İlk videoda:

*Gökler Abdulkadirin elinde dürülmüştür.
*Kabrim Beytullahtır.
*Sırrım Allah'ın sırrıdır.
*Ölüyü diriltme.
*Emrim Allah'ın emridir.
*Abdulkadir Geylani ol deyince olur.
*Levhi mahfuzu görmüş.İsrail (a.s.) görüşmüş.
*Göklerin üstünü görmüş.
*Arş,kürsü tutamımın içindedir.
*Dünya tırnağımın üstündedir.
Bu sapık görüşleri söylüyor.Bunlar hepsi küfürdür.Allah vasıflarını kula vermektir.Bunu yapan İslam dairesinden çıkıp müşrik ve kafir olur.
Çok vaktim yok bir iki maddenin delilini atayım.

1-Bir şey dilediğinde, emri ona: “Ol!” demesidir. O da oluverir.

(Yâsîn, 82)

Ayette geçtiği üzere Allaha ait olan bir vasfı bu müşrik Abdulkadir Geylanide olduğunu iddia ediyor.Bu açıkça küfürdür.

2-Onlar, Allah’a gerektiği gibi/şanına yakışır şekilde saygı göstermediler! (Allah’ın kudret ve yüceliğini gereği gibi anlayıp kavrayamadılar.) Oysa Kıyamet Günü, yer bütünüyle O’nun kabzasındadır. Gökler ise O’nun sağ eliyle dürülmüştür. O (Allah), şirk koştuklarından münezzeh ve yücedir.

(Zümer, 67)

"Gökler Abdulkadirin elinde dürülmüş.Arş,kürsü tutamının içindeymiş." (haşa)

Ayette geçtiği üzere bu sıfatlar sadece Allah subhanehu we tealaya aittir.Kim bunu bir beşere verirse açıkça küfre girer.

Ayrıca Kur'anda onlarca ayette Allah arşa istiva ettiğini söylüyor.Bu pis kafir ise arşın ve kürsünün şeyhinin tutamının içinde olduğunu söylüyor.Bunlar açıkça küfürdür.

2.Videoda da bir çok küfür var sadece bazılarını hızlı hızlı yazacağım.

*Allahtan başkasına dua etmek.
*Ete kemiğe büründüm.Mahmut diye göründüm.
*Cebrail as vahiy alırken perdenin arkasını açmış bide bakmış ki Hz.Peygamber oradaymış.
*Direkt Allah'a bağlanıyorum diyen şeytana bağlanır.
*100 fersah civarına şefaat hakkı verildi.(şefaat şirki)
*Ölüm meleğini Mahmuta gelmesi ve onun ben gelmiyorum demesi

vs............

Bunların hepsi insanı kafir ve müşrik yapar.Tek tek delillerini atmayacağım.Çünkü gerçekten o kadar vaktim yok.Ama Allahtan başkasına dua etmeni şirk olduğu ile alakalı linki tekrar atacağım.Umarım okumadan tekrar yazmazsın.

Türkçe anlıyor anlıyor da basireti kapalı olduğu için fehmetmekte sıkıntı çekiyor yoksa bunca delil karşısında bir adamın hala diretmesi normal değil .
İçlerinden sana bakanlar vardır. Basiretleri kapandığı hâlde, sen mi körlere göstereceksin? (10/Yûnus, 43)
Zira kör olmuş bir kalbe Allah merhamet etmediği müddetçe hakikati eriştiremezsin.

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kadar ilim sahibi kişiler var, bana söz düşmez fakat ben dayanamıyorum artık bu tarikatların sapkınlıklarına. Yani siz hiç Allahu Teala dan utanmıyor musunuz?! Yani Allah azze ve celle nin Kitabı'ndan hiç mi nasibinizi almamışsınız?! O dinlerini satmış olanların yolunu bırakında Allahu Teala'nın Apaçık Kitabına koşun! Neden "sizin için" "bel'amların" sözü bu kadar önemli de Allahu Teala nın bir ayeti önem arz etmiyor?! Vallahi bunu çok yakınımdan biliyorum. Ayeti söyleyince kalbinde birşey olmuyor ama "şeyhlerinden (ilahlarından)" bahsedilince nasıl da mutluluktan havalara uçuyor! Onca delil getiriliyor Allahu Teala nın yüce Kitabı'ndan, Sünnetten ve sika alimlerden neden o ayetlere, sunnetlere değilde körü körüne "şeyhlerinize (bel'amlara)" koşuyorsunuz! Ve Abdulkadir Ceylani (rahimetullahi aleyh) hayatta olsaydı Allah azze ve celle en doğrusunu bilir bu iftiraları atan kişilerin ve bunu yayanların boynunu uçururdu! O ₺übbeli de birkaç kuruş, hapis, dayak uğruna dinini satmış, Allah azze ve celle ye iftiralar atmış bir bel'am! Eğer, çok önceki videolarına bakarsanız ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Hak yol tektir! Sizi Cehennemin azabından kurtaramayacak olan, üstelik azdıran kişileri bırakın da Kur'an'a ve Sünnete koşun!... Bunu herkes için söylüyorum! Bizi kurtacak olan sadece ve sadece Allah azze ve celle nin Kitab'ı ve Nebimiz
( sallallahu aleyhi ve sellem) in yoludur!

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kadar ilim sahibi kişiler var, bana söz düşmez fakat ben dayanamıyorum artık bu tarikatların sapkınlıklarına. Yani siz hiç Allahu Teala dan utanmıyor musunuz?! Yani Allah azze ve celle nin Kitabı'ndan hiç mi nasibinizi almamışsınız?! O dinlerini satmış olanların yolunu bırakında Allahu Teala'nın Apaçık Kitabına koşun! Neden "sizin için" "bel'amların" sözü bu kadar önemli de Allahu Teala nın bir ayeti önem arz etmiyor?! Vallahi bunu çok yakınımdan biliyorum. Ayeti söyleyince kalbinde birşey olmuyor ama "şeyhlerinden (ilahlarından)" bahsedilince nasıl da mutluluktan havalara uçuyor! Onca delil getiriliyor Allahu Teala nın yüce Kitabı'ndan, Sünnetten ve sika alimlerden neden o ayetlere, sunnetlere değilde körü körüne "şeyhlerinize (bel'amlara)" koşuyorsunuz! Ve Abdulkadir Ceylani (rahimetullahi aleyh) hayatta olsaydı Allah azze ve celle en doğrusunu bilir bu iftiraları atan kişilerin ve bunu yayanların boynunu uçururdu! O ₺übbeli de birkaç kuruş, hapis, dayak uğruna dinini satmış, Allah azze ve celle ye iftiralar atmış bir bel'am! Eğer, çok önceki videolarına bakarsanız ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Hak yol tektir! Sizi Cehennemin azabından kurtaramayacak olan, üstelik azdıran kişileri bırakın da Kur'an'a ve Sünnete koşun!... Bunu herkes için söylüyorum! Bizi kurtacak olan sadece ve sadece Allah azze ve celle nin Kitab'ı ve Nebimiz
( sallallahu aleyhi ve sellem) in yoludur!
Namaz kılan oruç tutan zikir çeken insanlara belam sapık demek doğru mu? Namaz kılan birisi kötü olabilir mi? Üstelik bu insanları şahsen tanıdıklarım var sadece farz ve sünnet değil müstehaplara bile aşırı özem gösteriyorlar. Gecesini gündüzü namazla geçiriyorlar,

Senin dediğin gibi bu insanlar inançsız olsa kime bu kadar ibadet ederler ki? Eğer senin dediğin gibi düşünürsek İbni Arabi, Mevlana, İmam Rabbani, Şah-ı Nakşibendi, Hallacı Mansur ve Mahmut Efeni gibi nice evliyullaha da sapık demek zorunda kalacağız. Çünkü bu zikirleri sistemleştirip müritlerine öğreten onlar..

Bilemiyorum da herkese sapık dersek bizim doğruluğumuzun delili ne olacak?
Milyonlarca insan yanıldı da doğruyu bir sen mi buldun mesela. Şeygamberimizin sözü var ama “Ümmetin batılda birleşmez“ diye.. O zaman sana göre bu tarikatlar şeyhler sapıklıkta birleşmiş oluyor.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Namaz kılan oruç tutan zikir çeken insanlara belam sapık demek doğru mu? Namaz kılan birisi kötü olabilir mi? Üstelik bu insanları şahsen tanıdıklarım var sadece farz ve sünnet değil müstehaplara bile aşırı özem gösteriyorlar. Gecesini gündüzü namazla geçiriyorlar,

Senin dediğin gibi bu insanlar inançsız olsa kime bu kadar ibadet ederler ki? Eğer senin dediğin gibi düşünürsek İbni Arabi, Mevlana, İmam Rabbani, Şah-ı Nakşibendi, Hallacı Mansur ve Mahmut Efeni gibi nice evliyullaha da sapık demek zorunda kalacağız. Çünkü bu zikirleri sistemleştirip müritlerine öğreten onlar..

Milyonlarca insan yanıldı da doğruyu bir sen mi buldun mesela. Şeygamberimizin sözü var ama “Ümmetin batılda birleşmez“ diye.. O zaman sana göre bu tarikatlar şeyhler sapıklıkta birleşmiş oluyor.
Bundan sonra yazmayacağım demiştim.Bu son yazışım olacak.

Eğer senin dediğin gibi düşünürsek İbni Arabi, Mevlana, İmam Rabbani, Şah-ı Nakşibendi, Hallacı Mansur ve Mahmut Efeni gibi nice evliyullaha da sapık demek zorunda kalacağız. Çünkü bu zikirleri sistemleştirip müritlerine öğreten onlar..
Evet saydıkların sapık birer müşriktir.

Bizim doğrulumuzun delili Kur'an ve sahih sünnettir.Senin gibilerinin ise şeyhlerinin şirk ve bid'at içerikli sapık kitaplarıdır.Aramazdaki en belirgin fark bu.
Namaz kılan oruç tutan zikir çeken insanlara belam sapık demek doğru mu?

Onların birçoğu Allah’a şirk koşmadan iman etmezler.

(Yûsuf, 106)

Andolsun ki sana ve senden önceki (resûllere): “Şayet şirk koşarsan bütün amellerin boşa gider ve mutlaka hüsrana uğrayanlardan olursun.” diye vahyedildi.

(Zümer, 65)

Andolsun ki: “Allah, Meryem oğlu Mesih’tir.” diyenler kâfir olmuşlardır. (Oysa) Mesih demişti ki: “Ey İsrailoğulları! Benim Rabbim ve sizin Rabbiniz olan Allah’a kulluk edin. Şüphesiz ki kim Allah’a şirk koşarsa, Allah cenneti ona haram kılar. Onun barınağı ateştir. Zalimler için yardımcı da yoktur.”

(Mâide, 72)

Bu, Allah’ın hidayetidir. Onunla dilediği kullarını hidayete erdirir. Şayet onlar şirk koşmuş olsaydı muhakkak, yaptıkları her şey boşa giderdi.

(En'âm 88)

Onlar ki; dünya hayatındaki çabaları boşa gittiği hâlde, gerçekte iyi şeyler yaptıklarını sanırlar.

(Kehf 104)

Kâfirlerin amellerinin (durumu), düz bir arazideki seraba benzer. Susuz kişi onu su zanneder. Sonunda oraya varınca hiçbir şey bulamaz. Orada Allah’ı bulur. Allah, yaptıklarının karşılığını eksiksiz verir. Allah, hesabı çabuk görendir.

(Nûr 39)

Onların yaptıkları amellere yönelir ve onu uçuşan toz zerreleri gibi kılarız/hiç yapılmamış gibi geriye hiçbir şey kalmaz.

(Furkân, 23)

Müşrik olan biri isterse gece gündüz ibadet etsin,ahlaklı olsun,oruç tutsun eğer Allah'a şirk koşarak ölmüşse ebedi cehenneme girer.Yaptığı tüm ameller de boşa gider.

Şeygamberimizin sözü var ama “Ümmetin batılda birleşmez“ diye..
Evet bununla ilgili birçoğu zayıf olmakla beraber yanlış değilsem bir rivayet vardı.Evet ümmet batılda birleşmez.Sahabe,tabiin,tebei tabiinin yolu apaçık bellidir.Hepsi de doğru yol üzere birleşmişlerdir.Günümüzün sapık müşrikleri doğru yoldan sapmışlardır.

Ayrıca şunu da hatırlatayım insanların sayısı,kalabalığı doğruluk ölçütü değildir.Doğru ve hak yol Allahın kelamı peygamberin sahih sünnetidir.

Şayet yeryüzündeki çoğunluğa uyarsan, seni Allah’ın yolundan saptırırlar. Onlar, sadece zanna uyarlar ve yalnızca tahminle iş yaparlar.

(En'âm, 116)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

"İmam Rabbani, Şah-ı Nakşibendi, Hallacı Mansur ve Mahmut Efeni"

Ve dediler ki: ‘Sakın ha ilahlarınızı bırakmayın. Ved, Suva, Yeğus, Yauk ve Nesr’i de bırakmayın.’ ” (71/Nûh, 23)

Sizin bu saydıklarınız Samiri'nin, Bel'am b. Baura'nın torunlarından başka kimseler değildir!
Rabb'im size ve sizin gibi olanlara hidayet etsin. İnşeAllah bu hâl üzere ölmezsiniz. Size ne kadar ayet, hadis getirsekte boşdur Allahu alem. Hiiiç cedele gerek yok. Bu söylediklerimizin hak olduğunu siz de onlarda iyi biliyorsunuz! Fakat kabul etmiyorsunuz. Çünkü nefsiniz sizlere bunu hoş gösteriyor!

وَيَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلٰى يَدَيْهِ يَقُولُ يَا لَيْتَن۪ي اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَب۪يلا

. O gün, zalim ellerini ısırır ve der ki: “Keşke Resûl ile beraber bir yol edinseymişim (ona tabi olsaymışım)!” (25/Furkân, 27)

يَا وَيْلَتٰى لَيْتَن۪ي لَمْ اَتَّخِذْ فُلَانًا خَل۪يلًا

. “Eyvahlar olsun! Vay başıma gelene! Keşke falancayı dost edinmeseymişim.” (25/Furkân, 28)

لَقَدْ اَضَلَّن۪ي عَنِ الذِّكْرِ بَعْدَ اِذْ جَٓاءَن۪يۜ وَكَانَ الشَّيْطَانُ لِلْاِنْسَانِ خَذُولًا

. “Andolsun ki o, zikir/Kur’ân bana geldikten sonra beni ondan saptırdı. Şeytan, (önce vaadlerde bulunan sonra da) insanı yardımsız yarı yolda bırakandır.” (25/Furkân, 29)

Son düzenleme:
Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi

Milyonlarca insan yanıldı da doğruyu bir sen mi buldun mesela. Şeygamberimizin sözü var ama “Ümmetin batılda birleşmez“ diye.. O zaman sana göre bu tarikatlar şeyhler sapıklıkta birleşmiş

sen tevhidi kimden öğrendin be kardeşim ya da öğrendin mi bu nasıl bir akıl tutunması kendini şahıslara bağlamışsın kör ve bağnaz bir şekilde savunuyorsun . Mekkeli müşrikleri Müşrik yapan neydi

Milyonlarca insan yanıldı da doğruyu bir sen mi buldun mesela. Şeygamberimizin sözü var ama “Ümmetin batılda birleşmez“ diye.. O zaman sana göre bu tarikatlar şeyhler sapıklıkta birleşmiş oluyor

Tevhid düşmanları çok fazla ilim sahibi ve bir çok kitap ve hüccet sahibi olabilirler nitekim Allah cc şöyle buyurmaktadır ; “Peygamberleri onlara apaçık delillerle geldikleri zaman , kendilerinde bulunan ilim sebebiyle şımardılar “ -Mü’min 83
Bunu bildiğin ve Allah’ın yolunu öğrendiğin zaman o yol üzerinde oturan , güzel konuşan , ilim ve hüccet sahibi düşmanların her zaman bulunacağını bilmen gereklidir .

Diğer bir mesele hak kişi fazlalığı ile belli olmaz. Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “İslam garip olarak başladı. Başladığı gibi yine garip olarak dönecektir. Öyleyse ne mutlu o gariplere!”Resulullah sav , Amr b. Abese İslam’ın ilk yıllarında kendisine “seninle birlikte kim var “ diye sorduğu zaman “Bir hür (Ebu Bekir ) ve bir köle (Bilal) “ diye cevap vermişti. Şu halde islam başladığı gibi garip bir hale dönecekse , insanların çokluğunu ve kalabalığını delil olarak ileri süren kimsenin ne derece cahil olduğu ortaya çıkar !
Sana nasihatim olsun ; Kendini şahıslara ve cemaatlere bağlama! Kendini yanlız Allah'ın dinine bağla. Zira şahıslar ölür cemaatler sapar Allah'ın dini ise baki kalır...

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

"Bu kadar insan yanıldı da bir sen mi doğrusun" mantığı hiçbir Müslüman da olmaz. Çünkü Müslüman delillere bakar.
O halde demek ki sen bu mantıkla Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem zamanında olsan çoklar diye müşrikleri mi savunacaktın? Ya da azlar diye savaşı Müslümanların kaybedeceğini mi düşünecektin?
Yahudilerin içinde de çokça ibadet edenler var belki dışarıdan baksan Müslüman dersin, onların içinde de çarşaf giyen peçe takanlar var, görsen Müslüman dersin.
Birinin imanını çok ibadet etmesi belirlemez. Ki ALLAH ibadetlerin az bile olsa sürekli olarak yapılanını sever. Ama en başında kişi ALLAH'a şirk koşmayan biri olmalı ki yaptığı ibadetlerin de bir anlamı olsun. Zira ALLAH ayetinde kendisine şirk koşanların yaptıkları hiçbir şeyi dünya ve ahirette kabul etmeyeceğini söylüyor.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Kur’an eğitimi alan niriyim. Abi ne güzel ayetleri hadisleri yazmışsın ben senin dediklerine bir şey demiyorum ben de ismmçlı biriyim ama biliyorsun Kur’an’da evliyullahtan bahseder. Hadislerde de evliyullaha düşmanlık edene Allah harp eder diyor. Sen burada evliyullaha da müşrik diyorsun Allah dostlarına düşmanlık ederek nasıl Kur’an be Sünnet izinde olacağız ki Şahı nakşibendiye müşrik dedin Geylani Hazretleri içinde gerekirse onu da tekfir ederiz dedin. Abi bu isimler dünyaya mal olmuş yüzlerce insanın bağlandığı insanlar onlara bağlananlarda zaten o insanlara tapmıyorlar yani düşündüğün gibi şeyhe tapma yok. Namazı Allah’a kılıyorlar. Allah’tan başkasına kim tapar ki zaten. Kasıtları tapmak değil bir nevi aracılıktır. Belki de şefaatlerinden mahrum kalmamak içindir. Bir de abi evliyullahın bazı sözleri vardır ki anlaşılmaz. Yani görününden başka derin manaları vardır onları o makama gelmeden anlayamayız. Belki sana garip gelen bazı sözler sandığın gibi değildir. Mesela keşif ehline mahrem yok derler ben bu sözden tam bir şey anlayamıyorum yani ne kastediyorlar?

Yani siz böyle yazınca sanki biz heykellere namaz kılıyormuşuz gibi evliyullaha müşrik diyorsunuz. Ben bir puta filsn tapmıyorum . Abi onlar helvadan heykel yapıp yiyorlardı acıkınca solcuları eleştireceğinize hristiyanların yaptığı şeyleri bize diyorsunuz

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sen Türkçe anlıyorsun değil mi?
Cidden bak bu son yazışım bundan sonra aynı halini devam ettirirsen tek kelime daha yazmayacağım.

Evet Abdulkadir Geylanin herhangi bir kitabında o sözler geçseydi onun içinde müşrik derdik.Bizim için şahıslar önemli değil isterse Abdulkadir Geylani değil onun gibi olan milyonlarca alim de dese hepsini tekfir ederiz.
Ama adama ait hiç bir kitapta böyle bir şeyin olduğu geçmiyor.Üstelik Abdulkadir Geylani selef akidesinde olan değerli bir alimdir.

Cübbeli peygamber (s.a.v) adına hadis uydurmakta öncü olduğu için burda da böyle yapması gayet doğal geliyor.

Peygambere iftira atarak onlarca uydurma hadisi kitaplarına koyan bir yalancıdan her şey beklenir.Adam utanmadan sıkılmadan bir sürü mevzu rivayeti kitaplarına koymuş.Onun için Abdulkadir Geylaniye isnat edilen şeyler de onun kitaplarında geçmemekle beraber daha sonra insanlar tarafından uydurulan efsaneler ve masallardır.Allah'ın sıfatları olan bazı sıfatları Abdulkadir Geylani de olduğunu iddia ederek açıkça küfre giriyor.

Örneğin İlk videoda:

*Gökler Abdulkadirin elinde dürülmüştür.
*Kabrim Beytullahtır.
*Sırrım Allah'ın sırrıdır.
*Ölüyü diriltme.
*Emrim Allah'ın emridir.
*Abdulkadir Geylani ol deyince olur.
*Levhi mahfuzu görmüş.İsrail (a.s.) görüşmüş.
*Göklerin üstünü görmüş.
*Arş,kürsü tutamımın içindedir.
*Dünya tırnağımın üstündedir.
Bu sapık görüşleri söylüyor.Bunlar hepsi küfürdür.Allah vasıflarını kula vermektir.Bunu yapan İslam dairesinden çıkıp müşrik ve kafir olur.
Çok vaktim yok bir iki maddenin delilini atayım.

1-Bir şey dilediğinde, emri ona: “Ol!” demesidir. O da oluverir.

(Yâsîn, 82)

Ayette geçtiği üzere Allaha ait olan bir vasfı bu müşrik Abdulkadir Geylanide olduğunu iddia ediyor.Bu açıkça küfürdür.

2-Onlar, Allah’a gerektiği gibi/şanına yakışır şekilde saygı göstermediler! (Allah’ın kudret ve yüceliğini gereği gibi anlayıp kavrayamadılar.) Oysa Kıyamet Günü, yer bütünüyle O’nun kabzasındadır. Gökler ise O’nun sağ eliyle dürülmüştür. O (Allah), şirk koştuklarından münezzeh ve yücedir.

(Zümer, 67)

"Gökler Abdulkadirin elinde dürülmüş.Arş,kürsü tutamının içindeymiş." (haşa)

Ayette geçtiği üzere bu sıfatlar sadece Allah subhanehu we tealaya aittir.Kim bunu bir beşere verirse açıkça küfre girer.

Ayrıca Kur'anda onlarca ayette Allah arşa istiva ettiğini söylüyor.Bu pis kafir ise arşın ve kürsünün şeyhinin tutamının içinde olduğunu söylüyor.Bunlar açıkça küfürdür.

2.Videoda da bir çok küfür var sadece bazılarını hızlı hızlı yazacağım.

*Allahtan başkasına dua etmek.
*Ete kemiğe büründüm.Mahmut diye göründüm.
*Cebrail as vahiy alırken perdenin arkasını açmış bide bakmış ki Hz.Peygamber oradaymış.
*Direkt Allah'a bağlanıyorum diyen şeytana bağlanır.
*100 fersah civarına şefaat hakkı verildi.(şefaat şirki)
*Ölüm meleğini Mahmuta gelmesi ve onun ben gelmiyorum demesi

vs............

Bunların hepsi insanı kafir ve müşrik yapar.Tek tek delillerini atmayacağım.Çünkü gerçekten o kadar vaktim yok.Ama Allahtan başkasına dua etmeni şirk olduğu ile alakalı linki tekrar atacağım.Umarım okumadan tekrar yazmazsın.

Abi yalnız bahsettiğiniz sohbeti dinledim Cübbeli orada ete kemiğe büründüm Mahmut diye göründüm derken gerçekten et ve kemiği kastetmiyor. Allah’ın yarattığı nuru kastetidiyormuş

Ben bu konularda çok ilim sahibi değilim ama Youtube da açıkladığı bir video var bir de onu dinle istersen yoksa haşa Allah ete kemiğe bürünür mü çok sapıkça bir söz bu

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dayanamıyorum yazacam. :))

Çünkü susmak müslümana yakışmaz.Sen yazdıkça bende Rabbimin rızası için cevap vereceğim.Pes etmek yok.
Kur’an’da evliyullahtan bahseder. Hadislerde de evliyullaha düşmanlık edene Allah harp eder diyor. Sen burada evliyullaha da müşrik diyorsun Allah dostlarına düşmanlık ederek nasıl Kur’an be Sünnet izinde olacağız ki Şahı nakşibendiye müşrik dedin Geylani Hazretleri içinde gerekirse onu da tekfir ederiz dedin.

Allah iman edenlerin velîsidir; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnkâr edenlerin velileri ise sahte tanrılardır; onları aydınlıktan çıkarıp karanlıklara sokarlar. İşte bunlar ateşliklerdir, bunlar orada devamlı kalıcıdırlar.

(Bakara 257)

Bilesiniz ki Allah dostlarına asla korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.
Onlar ki, iman etmişler ve takvâya ermişlerdir, işte onlara hem bu dünya hayatında hem de âhirette müjdeler olsun! Allah’ın sözlerinde değişme olmaz; (öyleyse) en büyük kazanç budur.

(Yunus 62,64)

Öncelikle her mümin Allah'ın dostudur.Allah dostu olmak için özel bir mertebeye gerek yok müslüman olmak yeterlidir.
İlk ayette belirtildiği gibi "Allah iman edenlerin dostudur".

Elbette kişiler arasında derece farkı olacaktır.Örnegin ayette geçtiği üzere:

Kim Allah’a ve peygambere itaat ederse işte onlar, Allah’ın kendilerine lütuflarda bulunduğu peygamberler, sıddıklar, şehidler ve sâlih kişilerle beraberdirler; bunlar ne güzel arkadaşlardır!

(Nisa 69)

Her birinin yaptıklarına göre dereceleri vardır. Allah herkesin yaptığının karşılığını haksızlığa uğratılmaksızın tastamam vermek için böyle yapmıştır.

(Ahkaf 19)

Herkesin yaptıkları işlere göre dereceleri vardır. Rabbin onların yaptıklarından habersiz değildir.

(En'am 132)

4 halifenin diğer sahabeye olan üstünlüğü,Üveys bin Amir (bir rivayette Said İbn Müseyyeb)
'in diğer tabiin dönemindeki kişilere olan üstünlüğü vs.

Bunu bizde kabul ediyoruz.Ama bizim mevzumuz bu değil ki biz bu adamların (Mahmut,Cübbeli, Hallacı Mansur vs.) müslüman olmadığını söylüyoruz.Dünya kadar da amel yapsalar bu şekilde müşrik olarak ölürlerse ebedi cehenneme gidecekler.Bir üst cevabımda bununla ilgili 5-6 tane ayet attım.Ama sen ayetlere teslim olmak yerine hala diyorsun ki o kadar çok amel yapıyorlar.E bu saatten sonra ne desem boş.Ayete teslim olmayana ne anlatılabilir ki.

Abi bu isimler dünyaya mal olmuş yüzlerce insanın bağlandığı insanlar
Bu bir şeyi değiştirmiyor.Mekkeli müşrikler zamanında toplumun çoğu müşrikti bir kaç kişi hariç (Zeyd bin Amr ibn Nüfeyl,Amr bin Abese,Kus bin Saide,Osman bin Huveyris).

Şimdi Zeyn İbn Amr İbn Nüfeyl şunu deseydi ne kadar saçma olurdu değil mi?

: "Benden başka kimse yok bir ben mi doğru yoldayım bunların hepsi yanlış yolda olamaz ki dese? Ve onların peşinden gitseydi o da aynı akıbete uğrardı."

Ki Allah Resulü (s.a.v.) geldiğinde o toplumun tamamına yakını müşrikti.Onun için sayının bir önemi yok.Ayeti tekrar atıyorum.Belli ki okuyup geçiyorsun ayetleri anlayıp teslim olmuyorsun.

Şayet yeryüzündeki çoğunluğa uyarsan, seni Allah’ın yolundan saptırırlar. Onlar, sadece zanna uyarlar ve yalnızca tahminle iş yaparlar.

(En'âm, 116)

onlara bağlananlarda zaten o insanlara tapmıyorlar yani düşündüğün gibi şeyhe tapma yok. Namazı Allah’a kılıyorlar. Allah’tan başkasına kim tapar ki zaten.
Bir kişi Allah'tan başkasına dua ederse o varlığa tapmış,onu ilah edinmiş olur.

Allah'la beraber başka bir ilaha dua etme. Sonra azap edilenlerden olursun.

(Şuara 213)

Ayette "başka bir ilah" kavramından bahsedilmiş.Şimdi sana soruyorum Allahtan başka ilah mi var? Elbette hayır.Ama Allah ayette bu ifadeyi kullanmış.Yani bir insan Allahtan başkasına dua etti mi kendine yeni bir ilah edinmiş olur.

Bununla ilgili linki (dua şirki) attım orda daha detaylı ve çok ayet var.Ama okumuyor musun ne yapıyorsun anlamadım gitti.

Kasıtları tapmak değil bir nevi aracılıktır. Belki de şefaatlerinden mahrum kalmamak içindir.
Aracılık zaten en büyük şirk kapısıdır.Ayrıca şirkte kasıt olmaz şirk şirktir.Ne amaçla yaparsan müşrik olursun.

Dikkat edin! Halis din yalnızca Allah'a aittir. O'nun yanı sıra veliler edinenler: "Onlara, bizi Allah'a daha yakın bir seviyeye yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz." diyorlar. Allah, hakkında tartıştıkları şey için hükmünü verecektir. Allah, yalancı ve inkara sapmış kimseyi doğru yola iletmez.

(Zümer 3)

Müşrikler Allah'a daha yakın olmak için onlara kulluk ediyor.Ama böyle bir niyetle kulluk etmeleri onları müşriklikten kurtarmıyor.Ayrıyeten devamında onların yalancı ve inkarcı oldukları belirtiliyor.

İkinci husus şefaat tümüyle yalnızca Allaha aittir.Kimin iman kimin küfür üzere gideceğini Allah bilir.Birinden şefaat talebinde bulunarak direkt ondan bunu istemek şirktir.

Yoksa onlar kendilerine Allah’tan başka şefaatçiler mi edindiler? De ki: “O şefaatçiler hiçbir şeye güç yetiremez, hiçbir şeyi kavrayamaz olsalar da mı?”
De ki: “Şefaat etme yetkisi bütünüyle Allah’a aittir; göklerin ve yerin hükümranlığı O’nun elindedir; sonunda kaçınılmaz olarak dönüp O’na varacaksınız.”

(Zümer 43,43)

Allah’ı bırakıp kendilerine fayda da zarar da veremeyen şeylere tapıyorlar ve “Bunlar Allah katında bizim aracılarımız” diyorlar. Onlara şöyle de: “Göklerde ve yerde Allah’ın bilmediği bir şeyi O’na bildirmeye mi kalkışıyorsunuz? Onların yakıştırdıkları ortaklardan O’nun yüce ve münezzeh olduğunda şüphem yoktur.”

(Yunus 18)

Bir de abi evliyullahın bazı sözleri vardır ki anlaşılmaz. Yani görününden başka derin manaları vardır onları o makama gelmeden anlayamayız. Belki sana garip gelen bazı sözler sandığın gibi değildir. Mesela keşif ehline mahrem yok derler ben bu sözden tam bir şey anlayamıyorum yani ne kastediyorlar?
Niye senin aklın yok mu (!) ?

Niye anlaşılmıyormuş bu sözler? Adam Sümer dilini mi kullanıyor? :))

Ayrıca biz adamların ihtimalli sözleri değil bilakis apaçık küfür ve şirk sözlerinden adamları tekfir ediyoruz.

Yani siz böyle yazınca sanki biz heykellere namaz kılıyormuşuz gibi evliyullaha müşrik diyorsunuz. Ben bir puta filsn tapmıyorum . Abi onlar helvadan heykel yapıp yiyorlardı acıkınca solcuları eleştireceğinize hristiyanların yaptığı şeyleri bize diyorsunuz
Allah'tan başkasına ibadet (dua,kurban,adak vs.) eden, O'nu isim ve sıfatlarını başka varlıklardan olduğu iddia eden,gaybı bildiğini iddia eden,Allah dışında teşri (kanun koyma) yapan,kullardan tevbe aldırtıp Allah ile kul arasında aracılık etmeye yeltenen,şefaatine kendisinde olduğunu iddia eden veya bunu doğrudan o kişilerden talep eden,haram helal noktasında alimlerini önderlerini itaat edip onların dediklerini kabul eden,tağuta muhakeme olan vs........ (örnekler çoğaltılabilir) bunları kim yaparsa müşrik olur.

Son olarak mekkeli müşrikler de Allah'a inanıyordu.Senin zannettiğin gibi bir durum yok.
Kısaca bir kaç ayet atayım.

Şayet o inkârcılara, “Gökleri ve yeri yaratan, güneşi ve ayı yasalarına boyun eğdiren kimdir?” diye soracak olsan, hiç tereddütsüz “Allah’tır” derler. O halde haktan nasıl yüz çevirirler?

(Ankebut 61)

De ki: Size gökten ve yerden kim rızık veriyor? Ya da işitme ve görme yeteneklerini hükmü altında kim tutuyor? Ölüden diriyi çıkaran, diriden de ölüyü çıkaran kim? Her türlü işi kim yürütüyor? “Allah” diye cevap verecekler. “Öyleyse (O’na ortak koşmaktan) sakınmıyor musunuz?” de.

(Yunus 31)

Hatırla, bir de şöyle diyorlardı: “Allahım! Eğer bu kitap senin katından gelmiş bir hakikat ise gökten üzerimize taş yağdır veya bize acı veren bir azap gönder!”
Sen içlerinde oldukça Allah onlara azap etmez, tövbe edip dururken de Allah onlara yine azap etmeyecektir

(Enfal 32,33)

Örnekler çoğaltılabilir bu kadarı yeterli.

Abi yalnız bahsettiğiniz sohbeti dinledim Cübbeli orada ete kemiğe büründüm Mahmut diye göründüm derken gerçekten et ve kemiği kastetmiyor. Allah’ın yarattığı nuru kastetidiyormuş

Ben bu konularda çok ilim sahibi değilim ama Youtube da açıkladığı bir video var bir de onu dinle istersen yoksa haşa Allah ete kemiğe bürünür mü çok sapıkça bir söz bu

Tek küfrü bu mu ki?

Hadi burda bir şekil kıvırdı.(Küfür sözü söylemek insanı kafir yapar.İntifaul kast,aşırı mutluluk,ikrah vb. haller hariç.)

(Videoyu izlemiyorum.O kadar vaktim yok.)

Peki diğer küfürleri ne olacak?
Sadece en başta ki paylaştığım 2 video da onlarca küfrü var.Youtube de ki diğer videoları saymıyorum bile.

Kaç gündür vaktim gerçekten kısıtlı olmasına rağmen sırf Allah rızası için bu kadar yazdım.Bundan sonrası sana kalmış.

Ve de ki: Gerçek, rabbinizden gelendir. Artık dileyen iman etsin dileyen inkâr etsin. Biz, zalimler için alevleri kendilerini çepeçevre kuşatan bir ateş hazırladık. (Susuzluktan) imdat dileyecek olsalar buna, erimiş maden gibi yüzleri haşlayan bir su ile cevap verilir. Ne fena bir içecek ve ne kötü bir barınak!

(Kehf 29)

Rabbim sana el Hadi isminin hürmetine hidayet versin.Gözlerini ve kulaklarını açsın.

Bundan sonra da aynı şeyleri tekrarlıyacaksan "gerçekten" yazmayacağım.Sadece yeni bir soru olursa o hariç.

Son düzenleme:
İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam dediklerini anladım acaba bu soruya cevap verebilecek misin peki?

Peki o zaman kim Allah’ın evliyası mesela sen mi Allah’ın evliyasın? Kendin için ben evliyayım diyor musun? Kur’an da bahsedilen Allah’ın evliyaları kimler?
Sen herkes evliya diyorsun evliya olmak için çok güçlü takva gerek denize çırılçıplak girenler de mi evliya orasını burasını açanlar mı evliya
Herkes evliyaysa herkes takva sahibi mi? Mesela Kemal Kılıçdaroğlu’da mı evliya sama göre Allah’a Peygamber’e inanıyor diye veya Hülya Avşar?
Sorsan bu insanlarda kendine mümin der ama ne gibi bir takvaları var. İnsanların çoğu bırak nafile 5 vakit namaz bile kılmıyor
Mahmut efendi nakşibendi zndık diyorsun peki o zaman bu isimlere ne diyeceksin?
Eğer onlarda kötüyse herkes kötü bir tek sen iyiymişsin gibi olmuyor mu?

Bir de evliyaya keramet isnat edilir Kur’an’da senin nasıl bir kerametin var? Mesela Geylani hazretleri bir kitapta okumuştum tavuğu diriltti yazıyordu sen böyle şeylere inanıyor musun
Haksız mıyım? :)

Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır derler bu hadis mi bilmiyorum ama çok duydum. Ama sana göre iyi müslüman şeyhsiz olmalı galiba..

Bir de yazdıklarında kafamı karıştıran bir şey var Allah’tan başka şefaat eden yok yazmışsın. Biri buna kalkışırsa şirk oluyor diyorsun Peygamberimizin kıyamet günü şefaat edeceği yazıyor buna ne diyeceksin peki? Peygamberimiz şirkten uzaktır.

Dediklerini araştıracağım bu arada ama bir yandan da korkuyorum din konusunda kafam karışırsa diye senin dediklerin benim okduğum kitaplara biraz farklı gibi ama okuyunca kendi içinde de tutarlısın aslında.

Bu arada ben mürit değilim düşündüğün gibi sadece eğitim alıyorum oradan hafız olmak için bir de biliyorsun ehli sünnet olmak lazım şiilerin değişik iddiaları var. Cübbeli‘de ehli sünnet kalesi olarak bilinir ama tabii insanlar hatasız değildir.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes evliyaysa herkes takva sahibi mi? Mesela Kemal Kılıçdaroğlu’da mı evliya sama göre Allah’a Peygamber’e inanıyor diye veya Hülya Avşar?
Sorsan bu insanlarda kendine mümin der ama ne gibi bir takvaları var. İnsanların çoğu bırak nafile 5 vakit namaz bile kılmıyor
Mahmut efendi nakşibendi zndık diyorsun peki o zaman bu isimlere ne diyeceksin?
@Abdulmuizz Fida @!sLaM4eVeR abi rica ediyorum bu şahsa herhangi bir uyarı verin.Kaç gündür Allah rızası için anlatmamıza rağmen adamın şu dediklerine bak.Resmen dalga geçiyor.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida @!sLaM4eVeR abi rica ediyorum bu şahsa herhangi bir uyarı verin.Kaç gündür Allah rızası için anlatmamıza rağmen adamın şu dediklerine bak.Resmen dalga geçiyor.
Dalga geçmiyorum öğrenmeye çalışıyorum gerçekten yazdıklarını okudum. Ama bize medrese de farklı şeyler anlatıldı. Ben de sen neye dayanarak bu sonuçlara varıyorsun diye soruyorum sadece kızdırdıysam seni özür dilerim

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

dalga gecip gecmedigi konusunda bisey diyemem ama takip ediyorum belki hidayet alir diye bekliyorum özellikle kullanmis oldugu nick sorunlu. bir müddet sabretmekte faide var insaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt