Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Somali'de açlık 'onbinleri öldürecek' iddiası

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Somali'de altı ay önce gıda krizi ilan edilmişti, bu ülkedeki gıda yardımı gereksiniminin, gelecek Temmuz ve Ağustos aylarına dek yüksek olacağı belirtiliyor.

Somali'deki BM Yardım faaliyetlerinin başındaki isim olan Mark Bowden BBC'ye yaptığı açıklamada, yetersiz beslenme oranlarının dünyanın en yüksek seviyesinde olduğunu belirtti.

BM'nin amacı belli.. Siz ancak size uyanları kandırırsınız Rabbim sizlerin tuzaklarından İslam ümmetini korusun..

'Sorun dev boyutlarda'

Somali'de 20 yıldan uzun bir süredir işleyen bir yönetim bulunmuyor.

Ülke ayrıca, rakip milislerin çarpışmaları nedeniyle yerle bir olmuş durumda.

BBC Afrika Editörü Martin Plaut, Somali'ye 1,3 milyar dolar tutarında yardım yapılmasına karşın, açlık sorununun dev boyutlarda olduğunu belirtiyor.

Geçen yıl Somali'nin kırsal kesimlerindeki onbinlerce kişi, yiyecek bulmak için Etiyopya ve Kenya'ya geçmişti.

BM krizin 1,5 milyon kişiyi evlerini terk etmek zorunda bıraktığını tahmin ediyor.

Açlık size uyanlara sadece bir bahane asıl amacınızı açıklayın Allah'a hamd olsun ki Rabbim müslümanların basiretlerini açtıda sizlerin diğer yüzünüzü bizlere gösterdi.. Daha önceki yapılan yardımlardada resimlerle belirtildi gıda yardımı dediniz çürük gıda yolladınız,sağlık dediniz organ ticareti yaptınız bu sefer neyin hesabını yapıyorsunuz..
Allah bize yeter o ne güzel vekildir..

2012116131554-b.jpg

somalili_muslim_3.jpg

somalili_muslim_4.jpg

somalili_muslim_5.jpg

somalili_muslim_9.jpg

somalili_muslim_15.jpg

Kaynak : Vahdethaber,İslam-tr

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah CC yar ve yardimcilari olsun ahirette bol nehirler akan cennet kosklerini muzdarip mumin kardeslerimize nasip etsin