Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Son Dakika.diyarbakırda Tevhid Kitabevi Tarandı

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
niye mesajın bir bölumune takılıp ne demek istemedigimi anlamamış gibi yorumlar yaparsiniz ki...pkk müslüman kaçırıyor iside mal ediyorsunuz ayıp..gibi bir mesaj var ona karşı yazdımacaba yanlış bişey mi yazdım diyorum ama yüz yüze olmadan bu kadar anlatabiliyorum.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
hakkaten gülünecek durumdasınız. pkk eskiden de müslüman kaçırıyor muydu cümlesini nasıl anladınız bi anlatsaniza ? :)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Evet pkk ; şeytanın, küfrün ordusudur.
Bugüne kadar da İslam ve muslumanların lehine bir adım atmamış, aksine aleyhine uçmuştur!
Böyle küfür güçlerin hedefine, birinci olarak şeriatçı mustadaf muslumanların alınmasına sebeb olan zalim ve sapık olan Işid'dir!

Rasulullah (a.s.) buyurdu ki:
Fitne uykudadır, onu uyandırana Allah lânet etsin (Suyutî, Fethu’l-Kebir, II, 280)

siyah Çevrimdışı

siyah

Üye
İslam-TR Üyesi
Evet pkk ; şeytanın, küfrün ordusudur.
Bugüne kadar da İslam ve muslumanların lehine bir adım atmamış, aksine aleyhine uçmuştur!
Böyle küfür güçlerin hedefine, birinci olarak şeriatçı mustadaf muslumanların alınmasına sebeb olan zalim ve sapık olan Işid'dir!

Rasulullah (a.s.) buyurdu ki:
Fitne uykudadır, onu uyandırana Allah lânet etsin (Suyutî, Fethu’l-Kebir, II, 280)
Samimi olarak soruyorum. Allah da bilir ki bu hususta derin bilgim de yoktur. Işid'in pkk köylerini alması mı problemdir ya da onlarla savaşması mı? Yani Müslümanların kaçırılmalarında etken bu olsa gerek. Kürtlerin yok yezidi yok şii infazlarını önemsediklerini düşünmüyorum. Sebep leninizm ve kürtçülük karışımı. E bu kaçırılmaların sebebi kürtçülük dinine karşı yapılan hareketse Müslümanların kaçırılmalarından doğal ne vardır? Allah onlara yardım etsin. Pkklılar için devlet kurma ideallerine sataşan gruplar var ise, bu kaçırılma ve taciz ateşleri için için ismin Işid ya da başka olmasının ayrımı olmayacaktır.

Abdulmuizz Fida

Admin
Samimi olarak soruyorum. Allah da bilir ki bu hususta derin bilgim de yoktur. Işid'in pkk köylerini alması mı problemdir ya da onlarla savaşması mı? Yani Müslümanların kaçırılmalarında etken bu olsa gerek. Kürtlerin yok yezidi yok şii infazlarını önemsediklerini düşünmüyorum. Sebep leninizm ve kürtçülük karışımı. E bu kaçırılmaların sebebi kürtçülük dinine karşı yapılan hareketse Müslümanların kaçırılmalarından doğal ne vardır? Allah onlara yardım etsin. Pkklılar için devlet kurma ideallerine sataşan gruplar var ise, bu kaçırılma ve taciz ateşleri için için ismin Işid ya da başka olmasının ayrımı olmayacaktır.
Bir söz vardır "Havlamasını bilmeyen it, sürüye kurt getirir" diye.
Işid neyin oldu bittiye getirilmesiyse daha muslumanlar arasında bir ittifak oluşturma gereği bile görmeden, hatta kendisinden başka mucahidleri musluman bile görmeden başta muslumanlar olmak üzere dört bir yana saldırıya geçerse, daha ele geçirdiği yerlere dahi hakimiyeti tam sağlayamamışken ordan oraya, oradan oraya saldırırsa, bu tür tepkilerin olacağı aşikardır.

siyah Çevrimdışı

siyah

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir söz vardır "Havlamasını bilmeyen it, sürüye kurt getirir" diye.
Işid neyin oldu bittiye getirilmesiyse daha muslumanlar arasında bir ittifak oluşturma gereği bile görmeden, hatta kendisinden başka mucahidleri musluman bile görmeden başta muslumanlar olmak üzere dört bir yana saldırıya geçerse, daha ele geçirdiği yerlere dahi hakimiyeti tam sağlayamamışken ordan oraya, oradan oraya saldırırsa, bu tür tepkilerin olacağı aşikardır.
Ben de diyorum ki, dediğiniz şartlar gerçekleşse bile kafir bunu yapacak. Allah resulu sav, her şeyi yerli yerinde yaptığında bile müslümanlara neler yaptılar. Dediğiniz yorum doğru olabilir ama bu olay için genellendirilemeyeceği kanaatindeyim. En doğrusunu Allah bilir.

Abdulmuizz Fida

Admin
Kafir yapacak ama muslumanlar zayıf durumda ve hazırlıksızken, kafiri niye uyandırıp masumların üzerine saldırtıyorsun, uyuyan fitneyi uyandırıyorsun, zorla "doluyu tarlaya çağırıyorsun" diyorum bende sana!
Hoş desene Allah yolunda canlarını vermeyi göze alan mucahidleri katleden Aşırı tekfir hastası SAPIKlar, Türkiyedeki masumları(!) mı düşünür?

Umm_Burhan Çevrimdışı

Umm_Burhan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kafir yapacak ama muslumanlar zayıf durumda ve hazırlıksızken, kafiri niye uyandırıp masumların üzerine saldırtıyorsun, uyuyan fitneyi uyandırıyorsun, zorla "doluyu tarlaya çağırıyorsun" diyorum bende sana!
Hoş desene Allah yolunda canlarını vermeyi göze alan mucahidleri katleden Aşırı tekfir hastası SAPIKlar, Türkiyedeki masumları(!) mı düşünür?
Yani, bana dokunmayan yilan bin yil yasasin demeyemi getiriyorsun?

Sadece bir sorum olacak sizlere. ondan sonra banlarsanizda banlayin.

Siz ÖSO, Nusra ver Japha Islamiyya`yi tutanlar. Siz ikide bir isidin sapik oldugunu söylüyorsunuz ve olmadik seyleri burada postaliyorsununz. Yalan yanlis, iftira ne varsa. Simdi benim sorum: Siz bu olaylara gözünüzle sahitmi oldunuz, yoksa onun bunun demesiyle mi bu karara vardiniz?

Abdulmuizz Fida

Admin

Siz ÖSO, Nusra ver Japha Islamiyya`yi tutanlar. Siz ikide bir isidin sapik oldugunu söylüyorsunuz ve olmadik seyleri burada postaliyorsununz. Yalan yanlis, iftira ne varsa. Simdi benim sorum: Siz bu olaylara gözünüzle sahitmi oldunuz, yoksa onun bunun demesiyle mi bu karara vardiniz?
Yalan aşırı tekfir hastalarının dinidir ki, mucahidleri PKK ile bir görüp boynunu vurur!

Rasulullah (s.a.v.) Medine'ye hicret ettiğinde, oradaki Yahudilere hemen savaş açmadığı gibi, çeşitli saldırmazlık ve mudâfa andlaşmalarıyla onlara karşı kendini sağlama alarak düşmanı çoğaltmak yerine sadece Kurayşli muşriklere yöneldi. ... Ama ben kime ne anlatıyorum ki.. Sizin gibi hastalıklı gönül sahiblerine kaybedecek enerjim ve vaktim yok.
Allah sizleri ıslah etsin

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi

göz ile şahid olunanlar belli.isid kendisi teşhir ediyor her yerde görüyorsun.hem sizin bu sorunuza göre nusret cephesi de yalan söylüyor ? siz gözümüzle görüp görmedigimizi sorduğunuz şeylerin aksini gözünüzle gördünüz mü ?

eren Çevrimdışı

eren

Üyeliği İptal Edildi
Banned
göz ile şahid olunanlar belli.isid kendisi teşhir ediyor her yerde görüyorsun.hem sizin bu sorunuza göre nusret cephesi de yalan söylüyor ? siz gözümüzle görüp görmedigimizi sorduğunuz şeylerin aksini gözünüzle gördünüz mü ?

Karakus kardes vallahi bilmece gibi yazıyorsun senin yazdığını anlamak için neredeyse sözlük gerek yukarıdaki yazında görmek fiilini tam 8 kere benzer şekillerde kullanmışsın

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar oradaki taramada kurşun bir kardeşin başını sıyırmış da geçmiş. Bir de ışid'le herhangi bir bağlantıları bulunmuyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

umm burhan, eger insansan, eger ki kurana iman ediyorsan 1 tane isid icin yönetimin yaptigi iftirayi getirirsin.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isid kimlerle savasmiyorki havada maliki,esed,abd...karada pyd,maliki,pesmerge,islam cephesi,nusret,esed,oso,ensarul islam...Savas stratejisi Cok duzensiz...bi gun yapacagi stratejik bir hata cok kotu bir sonuclarara sebep olabilir.her cepheden saldiriya maruz kalabilir...Ve zayiflamasiyla yerini alacak olan islam cemaatine cok dusman birakilacagi goruluyor...Ve dahasiyla cok dusman edinmesiyle bu kisa zamanda,otoritesi altinda yer almayan mensuplari veyahud karsit gorus muslumanlar beldelerinde dusmanlarindan zarar gorecegi malum gorunuyor...

Üst Ana Sayfa Alt