Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Devam eden
Sahih Müslim ( muhtasar/şerh )
Esedul islam (3. Tekrar )) )
El bidaye ven nihaye ( 7. Cilt)
Hatim ...
4 mezhebe göre islam fıkhı ( arasıra )

Yakında Biten
Diyanet tefsiri ( yüzeysel okuma. Tevhid/cihad / tagut /şirk vb konularin nasil tefsir edildigini arastirmak icin okumustum. bitti elhamdulilah. Tevhid ehlinin savunduğu şeyler ile ilgili konular bu tefsirden dahi alınıp anlatılabilir. )

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasim Özdenören - Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler (Devam ediyorum, sona yaklaştım inşallah)
Şuan 107.sayfadayım, baştan beri güzel gitti, 106.sayfada yavaş yavaş tasavvufu övmeye başladı gibi.Acaba Rasim Hocanın tasavvuftan anladığı ney? Ya Rasim Özdenören'in tasavvuftan anladığı İslam'daki Zühd anlayışı, ya da ben eski bir tasavvufçu olarak tasavvuf hakkında hiçbir şey bilmiyorum? İnşallah böyle devam etmez, çünkü buraya kadar kitap mükemmeldi, hakikaten hocanın güzel tespitleri var.

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir G+-nah¦-n Yetmi+ş Zarar¦-.jpg BİR GÜNAHIN YETMİŞ ZARARI" (İBN KAYYİM)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Watt_TesekkulSureci.jpg

Alt yapisi olan kardesler icin oryantalist bir papazin kaleminden islam dusuncesinin olusum tarihi.
(Kitapta yanlis bilgi ve degerlendirilmeler mevcuttur)
Bati bu tarz insanlari kullanarak islam toplumu uzerinde emellerini gerceklestiriyor.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 14295
Alt yapisi olan kardesler icin oryantalist bir papazin kaleminden islam dusuncesinin olusum tarihi.
(Kitapta yanlis bilgi ve degerlendirilmeler mevcuttur)
Bati bu tarz insanlari kullanarak islam toplumu uzerinde emellerini gerceklestiriyor.

Yalniz bu kitabin cevirisi berbat.
.
Watt zaten islamı, tarihi materyalizme karsi savunurken tutkulu bir hristiyan olmasi sebebiyle islami arac olarak kullanmış sonra hristiyanligiin rakibi olarak görmüş ,80 sonrasi iran devriminden etkilenip, dini farklililari one surerek bu yuzden müslümanların batiya karsi dusmanliklari uzerine çalışma yapmistir.
Toprağı bol olsun.
Batili bir oryantalist olarak pek tarafsız idi kendisi.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalniz bu kitabin cevirisi berbat.
.
Watt zaten islamı, tarihi materyalizme karsi savunurken tutkulu bir hristiyan olmasi sebebiyle islami arac olarak kullanmış sonra hristiyanligiin rakibi olarak görmüş ,80 sonrasi iran devriminden etkilenip, dini farklililari one surerek bu yuzden müslümanların batiya karsi dusmanliklari uzerine çalışma yapmistir.
Toprağı bol olsun.
Batili bir oryantalist olarak pek tarafsız idi kendisi.
Figlalinin cevirisi kotu mu akhi ?

Bence biraz mutezili takiliyor watt

L Çevrimdışı

LoRy

İslamicState - Genç Mucit - Şair yazar
İslam-TR Üyesi
kürk mantolu madonna - Sebahattin Ali

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Figlalinin cevirisi kotu mu akhi ?

Bence biraz mutezili takiliyor watt

Aynen oyle abi.
Zaten cevirisi hakkinda da ciddi elestirilerde aldi.

Malum pek cok ceviri ciddi derecede sıkıntılı.
baska cevirilere bakılırsa kitap icindeki bazi bölümlerde sıkıntı var. ya bazi kisimlar yok, ya mana farkli verilmis ya da yorum katılmış oluyor.

Mesela Prof Ramazan Sesen de bunu cok yapar.
Aynı kitabin fransizca cevirisine bakarsin koca bir paragrafı almadığını görürsün.

Watt için tabi soylenecek cok seyler var ama
Islamin son ve hak dini olmasını tehdit olarak algılamış biri. Tabi arada baska adamlarda var bu tohumu eken.

Üst Ana Sayfa Alt