Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kitaplara baslayali 4 ay geçmiş, ama hala bitirebilmis değilim.dipnotlardaki kaynaklara baka -geze, ne diyor bu yahu diye diye anca bir dahaki temmuza biter.

Şerhu mevakıf şahane bir eser.
Bu arada yazma eserler kurumu çok kaliteli baskı yapıyor pahali ama değer.
Ben birde bu yayınlardan işrakiyeyi okudum. O da ilginçti
Alketa al bir oku.
Beyin fırtınası olur. Zihin açar.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Şerhu mevakıf şahane bir eser.
Bu arada yazma eserler kurumu çok kaliteli baskı yapıyor pahali ama değer.
Ben birde bu yayınlardan işrakiyeyi okudum. O da ilginçti
Alketa al bir oku.
Beyin fırtınası olur. Zihin açar.

Var o da bende ama henuz kapagini açmadım.

Evet guzel bir eser gerçekten ve Curcani bilinmesi gereken biri.

Ibn Hazm cikacak yakında merakla onu bekliyorum ben.

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
Ahmed Kalkan - Kur’an’ın Gör Dediği; Kur’an’ın Kör Dediği

P_20161206_143104_DF.jpg

Kitabın Arka Kapağı
İnsanlar, Kur'an'ın "gör!" dediğini görmek istemezse, "kör" dediği kimselerden olur. Göz oldur ki, hakkı göre. Hakkı gören göz, bütün vücuda ve gönle güzellikler taşırken, hakkı görmeyen göz, sahibine sıkıntıdan, vebalden başka bir şey sağlamayacaktır.
Kur’an kavramları unutulmaya yüz tuttu. Muvahhid Müslümanların bile önemli bir kısmı İslâm'ı, Kur’an kavramlarından yola çıkarak anlayıp anlatacakları yerde, seküler kavramların kurbanı oluyorlar. Kendini Müslüman olarak gören nice insan, başka kaynakları Kur'an'ın önüne geçirmenin sonucu olarak bu kavramlara yabancı kalmakta ve ondan daha kötüsü bu kavramları tahrif eden anlayışa izin vermekte. Müslümanların Kur'an'a ve Kur’an kavramlarına yeterince sahip çıkmadıkları için bu kavramların hayatî önem taşıyanlarının hemen hepsinin içi boşaltılmış, Kur'an ve Sünnet dışı anlayışlarla doldurulmuştur.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
(Sepete attım)

Müellifi bilinmeyen Tuhfetü’l-Memlûk ve Umdetü’l-Mülûk isimli bu eser, Memlük Sultânı Kansu Gavri’ye (ö. 922/1516) ithaf edilmiştir. Bu eser yöneticilere yönelik nasihat ve tavsiyeleri ihtiva etmesinin yanında, devleti ve toplumu idare ederken dikkat edilmesi gereken konulara vurgu yapmaktadır. Siyâsetnâme literatüründe yönetici olmanın önem ve değeri çerçevesinde bu eser; çeşitli bilginlerin ve filozofların yöneticilerle ilgili sözleri, İslâm halifelerinin ve selef âlimlerinin yöneticiler hakkındaki görüş ve tavsiyeleri, hükümdarlıkları tarihe mal olmuş şahsiyetlerin siyaset ve devlet idaresi hakkındaki sözleri, hükümdarların devleti yönetirken sahip olması gereken vasıflar ile hükümdarların vezir seçimine dair bazı nasihatlere dair konular hakkında temel bilgiler ortaya koymaktadır.

İslam siyâsetnâme geleneğine dair temsil değeri yüksek bir eser olan Tuhfetü’l-Memlûk, Kansu Gavri’ye ithaf edilen yazma nüshanın tıpkıbasımı ve Türkçe tercümesi ile beraber neşredilmiştir.

Ekli dosyayı görüntüle 15666

Dikkat çekici bir kitap

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Osmanlıyı yeniden keşfetmek İlber Ortaylı
  • Kürtçe Gramer Kamuran ali bedir-xan
  • İnce memed Yaşar kemal
  • Elfâbe û bingehên gramere kurmancî

(Varsa abdulmuizz fida abinin rahman arşa istiva etti kitabının pdf'sini atmanız önemle rica olunur.)

F Çevrimdışı

fariszehrani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
upload_2016-12-6_23-21-6.jpeg

"KURAN VE SÜNNET IŞIĞINDA RUKYE" BÖYLE BİR KİTAP ARIYORDUM SONUNDA BULDUM ELH...GÜZEL BİR KİTAP HERKESE TAVSİYE EDERİM. ÖZELLİKLE BÖYLE HASTALIKLARI OLANLARA...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
  • İnce memed Yaşar kemal
(Varsa abdulmuizz fida abinin rahman arşa istiva etti kitabının pdf'sini atmanız önemle rica olunur.)

Cok takdir ettiğim bir çocuksun sen cundullah.
Aynen devam.

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nebevi Hareket Metodu-2 M.M.Gadban
Korunma-Vahid Bali
Kehf Suresi Gençliği-Beka
Sabredenlerin Azığı Şükredenlerin Karşılığı-İbn Kayyim
Şifa-ı Şerif 1.cilt-tahlil

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
3-4 kitap aynı anda okumak yerine tek kitap okuyup onu idrak etmenizi, anlamanızı tavsiye ederim. Şuan okuduğum kitap;
Muhammed Kutup- Peygamberden Parıltılar
Bundan önce okuduğum;
Cumhuriyetin Tarihi- Celaleddin Vatandaş

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saatleri ayarlama enstitüsü
Listemde olan bir kitap nasıl konusu kısaca bir özet geçebilirmisiniz..
  • İnce memed Yaşar kemal
ilber ortaylının nerdeyse çoğu kitabı abimin kütüphanesinde var..Sizce okunmalımı,Okuyayım mı?

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En son okuduklarım
Zeynep Gazali-Müslüman bir aileye doğru
Nurettin Yıldız-Arşın gölgesindeki genç

Şuanda Okumakta olduğum kitaplar

Kuzey Afrika Evliyaları(Mısır-Kahire)
Martin ligs Hz Muhammed'in Hayatı
La sonsuzluk hecesi-Nazan bekiroğlu
Binboğalar efsanesi
(Tarih kitapları okumayı sevdiğimden binboğalar efsanesine başladm türkmenlerin romanıymış)

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Listemde olan bir kitap nasıl konusu kısaca bir özet geçebilirmisiniz..

ilber ortaylının nerdeyse çoğu kitabı abimin kütüphanesinde var..Sizce okunmalımı,Okuyayım mı?
Yabancı kelime çok fakat akıcı konusu ise cumhuriyet dönemi sonrası batılılaşmayı eleştirel bir dille anlatıyor şuana kadar anladığım bu kitabı henüz bitirmedim

Üst Ana Sayfa Alt