Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AŞK YANILGISI....YENİ ALDIM...KONYA NEDA KİTAP...MERAK ETTİĞİM BİR KONUYDU...UMDUĞUMDAN DAHA GÜZEL ÇIKTI...

Ekli dosyalar

• aşk yanılgısı tanıtım düzeltilen.jpg
    aşk yanılgısı tanıtım düzeltilen.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 184
M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kral ve Çocuk "Ebu Sumeyye"

Allah (suphane ve teala) yazari hayırla mükafatlandırsın.
Ashabı Uhdud hadisinden yola çıkarak ordaki terimleri günümüzle bağdaştırmış. Misal;
Kraldan bahsederken “tağut”
Sihirbazdan bahsederken “belam, medya”
Rahipten bahsederken “alim” çoğaltabileceğim kavramları açıklamış. Beğendim kitabı.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kral ve Çocuk "Ebu Sumeyye"

Allah (suphane ve teala) yazari hayırla mükafatlandırsın.
Ashabı Uhdud hadisinden yola çıkarak ordaki terimleri günümüzle bağdaştırmış. Misal;
Kraldan bahsederken “tağut”
Sihirbazdan bahsederken “belam, medya”
Rahipten bahsederken “alim” çoğaltabileceğim kavramları açıklamış. Beğendim kitabı.

Ben o kıssa yı amedde takva adında bi dernek vardı dinleme cihazları bulunması üzere bu olayı anlatmıştı SübhanAllah çok güzel açıklama yaptı
Dinlemeni tavsiye ederim

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
asrin-murcielerine-reddiye.jpeg

Şeyh Makdisî'nin bu kitabını okudum. Kitabı "Allah'ın indirdikleri ile hükmetmeyi tümden terk edenler" hakkındaki ihtilafı bilenlere "bu kişilerin kafirler olduğu" görüşü hakkında bilgi edinmek için tavsiye ederim. Kitaptaki bazı görüşlerine katılmasam da, Şeyh'in gerçekten güzel bir anlatışı var. Necd ulemâsının eserlerinde gördüğüm heybeti, Şeyh Makdisî'nin eserlerinde de yakînen görüyorum. Allah onu koruyup gözetsin.
Birde bu kitâbı okumadan önce Şeyh'in mürcielerden kastettiğinin suud âlimleri olduğunu zannediyordum. Lakin bu eserde gördüm ki, İrcâ'da tavan yapmış insanlara karşı bir reddiye olsun diye te'lif etmiş bu eseri.

Şimdide Muzammill kardeşin tavsiyesinden görüp aldığım "Kral ve Çocuk" kitabına başlayacağım. Merak etmiyorum değil :)

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitaba yeni başlayacağım lakin en sevmediğim ve elimde iki aydan fazla kitabın kalmasına sebep olan "pdf" şeklini okumak nasip olacak إن شاء الله çünkü kitabın kendisini bulmak sıkıntı biraz.

Aridu'l Cehl (Ehli Sunnet ve Cemaate göre Cehaletin Itikadi Hükümlere Olan Etkisi)
"Sahman El hanbeli"
Araştırmalarıma göre kitap Şeyh'in Ed Diyauş Şarik kitabının tercümesi.
Önsözü gerçekten insanı cezbedecek meselerin başlığını barındıyor.
إن شاء الله
Düzgün tercüme edilmiştir diyelim ve başlayalım..

Üst Ana Sayfa Alt