Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Sudan'da Tarikat Sammaniya ve Tüm Sufi Tarikatlerde Şeytanların Rolü

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Sudan'da Tarikat Sammaniya ve Tüm Sufi Tarikatlerde Şeytanların Rolü

Sudan'da Tarikat Sammaniya

Abderraouf Ben Halima

Sudan'ın köklü sufi hareketlerinden biri olan Samaniye tarikatı Şeyhi Al-Tayyeb Gareeballa, Koronavirüs'ten dolayı ölmesi üzerine cenâze töreni yapıldı.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O adam ne yapıyor öyle saçmalık hasta birini şeytan kabul etmek.

Zırva şeyler bunlar Allah din istismarcısı gerçek şeytanlardan korusun.

Abdulmuizz Fida

Admin
İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmeti cinlerle ve istaharelerle uyuturlarken bir de baktık İslam dünyası batılılarca işgal olmuş.. :)

Allah zelil etmek istediğinin önce aklını alır, sonra onlara akılsız işler yaptırır. Kur’an’ı efsun kitabı yapmak kadar Kur’an’a büyük hakaret olamaz.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bilmediğin, ilk defa gördüğün konu hakkında kat'i hükümle cehâletini ortaya koymasan
Bilmiyorum bana mantıksız geldi. Kırmızılı adam neden öyle davranıyor.
Bu arada sen de mi tarikatçı oldun? Rol yapıyor olamaz mı o adam?

Evet bilmiyorum daha önce görmedim böyle bir şey.. Açıkla o zaman bilelim?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
...
Bu arada sen de mi tarikatçı oldun?
...
Açıkla o zaman bilelim?
Biraz saygınızı takınsanız mı artık acaba? Sabır taraftarı biri olmama rağmen, ben dahi şu üsluba karşılık "forumun refahı için" süresiz banı verirdim. Gördükçe sinirlerimiz bozuluyor...

@Abdulmuizz Fida abi, daha önce de bu tarz saygısızlıklar yapmış bu üyemizi bir dahaki sefer hem kendisi, hem de bizlerin huzuru için "süresiz dinlenceye almanızı" şahsen çok isterim. Sabrınız için ise Allah ecrinizi versin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Biraz saygınızı takınsanız mı artık acaba? Sabır taraftarı biri olmama rağmen, ben dahi şu üsluba karşılık "forumun refahı için" süresiz banı verirdim. Gördükçe sinirlerimiz bozuluyor...

@Abdulmuizz Fida abi, daha önce de bu tarz saygısızlıklar yapmış bu üyemizi bir dahaki sefer hem kendisi, hem de bizlerin huzuru için "süresiz dinlenceye almanızı" şahsen çok isterim. Sabrınız için ise Allah ecrinizi versin.

umarim Allah hidayet eder, bir kardesimiz daha olur.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
umarim Allah hidayet eder, bir kardesimiz daha olur.
Rabbim nasip etsin diyeyim. Ben bu ban konusuna "banlanmadan sonra da öğrenme imkanına binaen" genellikle pozitif bakıyorum. Bilhassa yoranlara karşı... Kendileri bizle, bizler onlarla yorulmamış oluruz ve "okumak ve anlamak için" ziyadesi ile vakit kalır insana. Ve bence bu bile iyilik sayılır; yeri gelince ban çok iyidir.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Abderraouf Ben Halima

Sudan'ın köklü sufi hareketlerinden biri olan Samaniye tarikatı Şeyhi Al-Tayyeb Gareeballa, Koronavirüs'ten dolayı ölmesi üzerine cenâze töreni yapıldı.
Bu videodaki adam rukyemi yapıyor yakalama yapacağız felan diyor altyazılarda .Yanına aldıkları insanlar musallatlımı yoksa adammı onları bu insanların vücuduna davet ediyor.Tabi en önemlisi bu yaptıgı şey caizmi ? Eskiden de İslam tarihinde yakalama yapan kişiler olmuşmu ?

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Bu videodaki adam rukyemi yapıyor yakalama yapacağız felan diyor altyazılarda .Yanına aldıkları insanlar musallatlımı yoksa adammı onları bu insanların vücuduna davet ediyor.Tabi en önemlisi bu yaptıgı şey caizmi ? Eskiden de İslam tarihinde yakalama yapan kişiler olmuşmu ?
3. Mesajdaki linki inceledin mi?

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burada ne gibi yanlış bir tavrım var acaba? Bir saygısızlığım yok. Daha doğrusu ortada bir konu bile yok Kırmızı adam ya psikolojik rahatsız ya da milleti kandırmak için rol yapıyor. Adı üstü de tarikatmış..
Hayır bunlara siz cidden inanıyor musunuz?

Hani siz tarikatlara karşıydınız buradakileri reddedip sudanlı bir tarikatımsı bir oluşumun mu peşine düştünüz.

Cübbeliye rahmet okutturur bunlar cidden
Tipi biraz garip olan bir adama şeytan rolü yaptırıyorlar..

Bunlar gaybı taşlamaktır. Böyle bir şey yok.
Hemen insanları bnla tehdit etmeniz de bu konuda bir delininiz olmadığını gösteriyor.

Cidden selefileri takdir ediyordum biraz tarikat hurafelerine inanmıyorlar diye. Bunları siz ne kabul ediyorsunuz ben cidden anlamadım. :)

Siz cidden kırmızılı adamı şeytan mı kabul ediyorsunuz :D
Genel de ceyran olur millet onu cin sanırdı eskiden şimdi iyice adamların içine şeytan sokuyorlar şaka gibi.. :)

İddialarınız neyse yazın ona göre değerlendireyim. :)
Videodan bir şey anlamadım cidden çok saçma :)

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sahabe milletin içine cin sokup onu mu konuşturuyordu? Böyle bir şey İslam da yok. Orta çağda papazlar bu tarz şeyler yapardı.

Bunlar en basidiyle bidat içeren hurafelerdir . Şirkle suçlamak istemiyorum ama tarikat hurafelerinden farksız daha beter hatta.

Abdulmuizz Fida

Admin
Sahabe milletin içine cin sokup onu mu konuşturuyordu? Böyle bir şey İslam da yok. Orta çağda papazlar bu tarz şeyler yapardı.

Bunlar en basidiyle bidat içeren hurafelerdir . Şirkle suçlamak istemiyorum ama tarikat hurafelerinden farksız daha beter hatta.
1 gün az geldiğinden süre 6 aya çıkarıldı.

Allah'ı (c.c.) Mahmud'un içerisine soktuğunu söyleyince milyonlarca câhil sürüsü ilim deyip onaylasın,
Fakat Sofi olmayan birisi Allah'ın ayetleriyle insanlara musallat olabilen bir Cin'ni bedende konuşturunca 'Şirk demek istemiyormuş ama hurafeymiş'. Delil ? İşkembe-i kubra !
Ehl-i sunnete göre delil bulman için 6 ay araştır şimdi.

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
B

Abderraouf Ben Halima

Esselamu aleykum. Benim anlamadığım neden genellikle bu adamın bedenine girerek konuşuyorlar? İş birliği mi var?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Bugun her ulkede bir tane bu konularla ilgili gorevlendirilmiş bi rahip ve kilise var.
Istanbuldaki beyoglunda bulunan sent antuan kilisesi.

Abdulmuizz Fida

Admin
B

Esselamu aleykum. Benim anlamadığım neden genellikle bu adamın bedenine girerek konuşuyorlar? İş birliği mi var?
Âleykum selam we rahmetullah;
Tâbi ki iş birliği var, fakat benim gördüğüm kadarıyla erkek ve kadın olmak üzere 4-5 kişi var. Bunlar da hem herkes cesaret edip kabul etmez, hem de beden ve manen bu iş için yatkın olmayabilirler. Zaten Cin'nin verdiği bilgiler olsun, tepkiler olsun aynı zamanda şahsın çektiği azab ve zorluklar, Cin'nin bedene girme durumunda gözlerin dönüp kusma meydana getirmesi dünyada hiç bir sanatçının beceremeyeyeği bir durumdur.

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O rukye yapan adamın amacını da tam anlamış değilim. Neden cinler o adama gelip konuşuyorlar. Bunu yapmak zorunda değiller ki. Sanki dönen bir oyun mu var?
Âleykum selam we rahmetullah;
Tâbi ki iş birliği var, fakat benim gördüğüm kadarıyla erkek ve kadın olmak üzere 4-5 kişi var. Bunlar da hem herkes cesaret edip kabul etmez, hem de beden ve manen bu iş için yatkın olmayabilirler. Zaten Cin'nin verdiği bilgiler olsun, tepkiler olsun aynı zamanda şahsın çektiği azab ve zorluklar, Cin'nin bedene girme durumunda gözlerin dönüp kusma meydana getirmesi dünyada hiç bir sanatçının beceremeyeyeği bir durumdur.

Abdulmuizz Fida

Admin
O rukye yapan adamın amacını da tam anlamış değilim. Neden cinler o adama gelip konuşuyorlar. Bunu yapmak zorunda değiller ki. Sanki dönen bir oyun mu var?
Bilmediğin anlamadığın emin olmadığın konuda neden kendi kendine vesvese duyuyorsun. Önce adamı ve işi anlamaya çalış .