Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

SURİYE , CİHAD VE UZAKTAKİ ÜLKE TÜRKİYE

E Çevrimdışı

ebu islam

Üye
İslam-TR Üyesi
''CENNET KILIÇLARIN GÖLGESİ ALTINDADIR.'' dedi Allah Resulu(sav).Bu söz hiç bu kadar bize yakın olmamıştı.Tabiki bütün müslümanlar bunu bildiler ve kalplerinde yer almasını sağladilar.Ama evindeki yangın komşundaki yangından daha çok etkiler insanı.İşte suriye olayıda bizim evimizdeki yangın kadar bize yakın.Çeçenistan, Filistin,Keşmir,AFG...,... gibi müslüman beldeler suriyeye göre bize komşu gibi gelir.Yangın artık evimizde ,bunu hissetmemizdeki sebebler ;
1- Türkiye kartel medyasından bir cihad meydanına hiç bu kadar gazeteci gitmedi ve az haber alırdık.
2- Toprak olarak bize yakın olması.
3- Orada akrabalarımızın bulunması.
4- Amerika ve yandaşlarının ilk başlarda isyan mücahitlerini bize iyi lanse etmeleri.
5- BENCE en önemlisi Türkiye üzerinde son yıllarda azda olsa cihad kültürünün oturması.
''Cihad kültürü'' o da ne diyeceksiniz?Ben ak partıden cemaatlerden oy oranlarından cumaya giden sayısının fazla olmasından atanan imam sayısının artmasından Allah için aglayanlardan bahsetmiyorum.''BEN BİR MÜSLÜMAN KADIN BATIDA KAFİRLERE ESİR DÜŞTÜĞÜNDE ,KAFİRLER ONA ZARAR VERMEYİ DÜŞÜNENE KADAR, BATININ EN ÜCRA KÖŞESİNDE CANINI MALINI O KADIN İÇİN VERMEYE RAZI OLAN DUYGUDAN BAHSEDİYORUM.''İşte bu duygu Türkiyede oturmaya başladı son yıllarda.Ben cihad meydanına giden insan sayısının artmasından degil bu duygunun olustugundan bahsedıyorum.Bunun meyveleri ancak 10-15 yıl aralıgında alınacak.VE TÜRKİYE UZAK ÜLKE DEĞİL YAKIN BİR CİHAD MEYDANI OLACAK.Bu ise türkiyenin asıl sorunun gelecek yıllarda bu duygu ile mücadele edecegi anlamına gelyor.Bu oluşumun mimarları kimler derseniz cevap SELEFİ gençliğin büyük bir rol üstlenmesidir.Onlardan bazıları hata yapsalarda , kılavye başından ayrılmasalarda, harama yatkın olsalarda,tagutların işlerinde çalışsalarda ama bu duyguyu hiç kaybetmemeleridir ve inş.. hiç kaybetmeyecek olmalarıdır onları ön plana iten.Türkiyedeki cemaatlerde bunu bildikleri için onlarda bunlara karşı şuan etkileri pek olmasada şavaş açmaya başlamalarıdır.Nurcular da bunun en başında giden olarak göze çarpıyor.''CİHAD RUHU'' kürt sorunu , alevi sorunu, sol-sağ sorunundan daha tehlikeli ve etkileri ağır olacak türkiye için.Çünkü ölüme hayata tercih eden bir duyguyu kimse yenemez.Bunun kanıtı diğer cihad meydanlarıdır.Türk hükümeti buna çare bulmak istese bunu yapamayacaklar .Sebebide islami söyleme karşı halkın hükümetin yanında olmayacak olmasıdır.En azından bu RUH'un karşısında olmayacak halk.Bu öngörümün güçlenmesinde en büyük sebeb yangının artık evimize kadar gelmesidir.Burada selefi gençlik için en büyük sorun 15 yıl sonraki ailelerini bu duruma hazırlayıp hazırlamayacagıdır..VE hazırlarlarsa kazanan kendileri olacaklar,yapmazlarsa ailelerinin hesabı onlardan sorulucak.Amerike bunun için ne hazırlıyor? bu sorunun cevabı gelecek haftaki yazımda olacak inş...
son sözümüz ALEMLERİN RABB'İ OLAN ALLAH'A HAMD;RESULU'NE SELAM VE SALATTIR.

Üst Ana Sayfa Alt