Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye Direnişinin Yeni Aktörü;imam Buhari Ketibesi

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye direnişinin yeni aktörü
Suriye'de Esed Rejimi'ne savaşan İmam Buhari Ketibesi, vurulan askeri merkezinin yerine yenisini açtığını gösteren bir video yayınladı. Grubun Suriye'de Esed rejimine yönelik bir çok başarılı saldırı düzenlediği bildiriliyor.

incanews / Haber Merkezi
Geçtiğimiz günlerde askeri eğitim merkezleri Esed Rejimi uçakları tarafından vurulan İmam Buhari Ketibesi, yeni bir askeri eğitim merkezi açtı.

Yayınlanan videoda konuşan özbek direnişçi 1 gün içerisinde 3 kere hava saldırısının yapıldığını, askeri eğitim merkezinin büyük hasar gördüğünü ve kullanılamaz hale geldiğini söylüyor. Saldırı sonucu 2'si Suriyeli 1'si Özbek 3 direnişçinin hayatını kaybettiği 3'ü ağır 14 direnişçi de yaralandığı açıklandı.

Esed Rejimi'nin özellikle İmam Buhari Ketibesi'ni hedef almasnın gereçekçesi olarak, Özbek direnişçilerin son haftalarda bir çok yeri ele geçirmeleri olduğu tahmin ediliyor. İmam Buhari Ketibesi ve aynı bölgede bulunan diğer 4 grup ortaklaşa hareket ediyorlar. Bu grupların tamamına yakını yabancı direnişçilerden oluşuyor.

CIA'in hazırladığı bir haber sitesi İmam Buhari Ketibesi bünyesinde çok tecrübeli direnişçilerin olduğunu söylemişti. Birçok konuda uzman olan bu direnişçilerin, yayınlanan videoda yeni askeri eğitim merkezinde Suriyelilere ve gelen yabancı direnişçilere askeri eğitim vermeye devam ettiği görülüyor.

İmam Buhari Ketibesi medya kolu tarafından yayınlanan videoda, saldırının düzenlendiği gün çekilen görüntüler ve yeni askeri eğitim merkezi görüntüleri bulunuyor.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH yardımcıları olsun

akhi gelen ambulans 112 :) sonra ki gelen farklı idi

Bilal-i Habeşi Çevrimdışı

Bilal-i Habeşi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Subhana ve Teala yardimcilari olsun, onlara guc kuvvet ihsan eylesin, sabir versin, ayaklarini islam uzere sabit kilsin ve onlari muzaffer eylesin, Amin!

Üst Ana Sayfa Alt