Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye hakkında lütfen herkes katılsın!

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm

Öncelikle belirtmek isterim ki forumun en az 3 yıllık takipçsiyim.İlk zamanlar üyeliklerim oldu daha sonra yazmadım şifreyi unuttum vs. ama sürekli takipteydim.Özellikle Son Suriye olayları kızıştığından itibaren yoğun şekilde tüm medya organlarını takip etmekteyim.Gerek Selefi Medya yı, gerek Şia Medyasını, Gerekse de TC medyasını sıkı takip ediyorum.Esasen Suriye hakkında bir kaç kanıya vardım hatalarım eksikliklerim kusurlarım olabilir beni aydınlatırsanız sevnirim.

İlk olarak Tağut Tanımını iyi yapmak gerektiğini düşünüyorm.Allah'ın hükmü ile hükmetmeyen,Allah'!lık iddiasında bulunan her türlü kişi kurum kuruluş yüksek merci otorite... ve devam edip gitmektedir.Bu bağlamda Suriye Yönetimi ve devleti Tağuti bir sistem ve devlettir.Başındaki Yöneticilerde Tağut önderleri, Din adamları da Belamlardır.Bu Sistemin yanlış olduğuna dair kanaat içerisiyindeyim yukarıda da açıkladığım Şekilde.Mesele Suriye olduğu için suriye hakkında yazıyorum yoksa pekala Tc de aynı şartları sağlamakla beraber artısı vardır eksiği yoktur neyse konumuza dönelim.

İslam Mücadelsesinde temelin Akide olduğu kanatindeyim.Türkiye de bir cephe açıldığı zaman örneğin Abd Türkiyeyi işgal ettiği zaman ya da işgal ederse ben bu laik kesimin safında (ki aynı safta kendilerini muhafazakar olarak adalandıran entel demokratik Müslüman!!! abiler de var) savaşmam gerekir mi?Akidesine Güvendiğim Müslüman bir abi bu konuda hicret edilmesi gerektiğini, böyle bir kaosda neyin mücadelesinin verildiğinin belli olmadığını düşündüğünü söyledi.Açıklama olarakta Toprağı, Bayrağı, Halkı, Vatanı bizim olmayan ve halkının İslam düşmanlığı alanen ortada iken kalkıpta mücadele etmenin; kime karşı ve neyi savunmak olduğu belli olmadığından böyle bir kanıya vardığını belirtti.(Bu görüşünün Haklı bulduğum yanları olmakla beraber sonuç kısmına pek katıldığım söylenemz.)

Tekrar Suriye Konusuna Gelirsek orada bir Tağuti Rejim var ve yıkılmalı.Peki Kim yıkmalı?Kiminle Beraber Yıkmalı?Yıkıldıktan sonra yerine ne gelmeli?Halk Bu hareketleri benimsiyor mu? Gibi sorular (çoğaltılabilir) çokca zihinleri meşgul etmekte.

Bir ÖSO kuruldu.Ve bunun kuruluşuna İngilizler destek çıktı Herkesin bildiği gibi ve silahlandırmasını da Halen İnglizler yapıyor.Ve dünya medyasında İnglizlerin bu konuyu gümdemde tutmak için özel bir gayretleri var takip edenler bilirler.İngilzler İslama en çok düşman olan ülkelerin başında gelmektedir.Osmanlınn yıkılmasını sağlamaları bunun en bariz örnekelrindendir.

Bu ÖSO nun geçen yıl yine Kasım-Aralık aralılığında yaptığı 2 ay öncede tekrarladığı bildirisine Göre Esad dan sonra İlk işimiz İSLAMcıları temizlemektir şeklinde oldu.(Ahmed Muaz El-Hatib smdk nın başına geldiğinden beri aksi bir tutum nusreti sahiplenme görüyoruz)

Bildiğim kadarıyla Suriyede ilk direniş başladığında El kaide daha olaya katılmamış Nusret cephesi oluşmamıştı.Olaya daha sonra katıldı ve El kaidenin katılması ile beraber İslami cepheler açılmaya başladı ufak gruplar birleşerek profösyönelleşti ve ne önemlisi de Türkiye den özellikle son 4 ay da Aşırı bir destek gördü ve muheteşem katılımlar yaşandı.

Suriye Kabaca 17 milyonun yaşadığı bir ülke konumunda iken resmi olarak 3 milyon gayriresmi kaynklara göre 5 milyona yaklaşık halkını mülteci olarak komşu ülkelere göndermiş.Dolayısı ile adeta Hayalet ülke konumuna gelmiş.

Türkiye Son aylarda El kaideye yönelik bir operasyon içerisine girmemektedir Türkiye sınırları içerisinde.Nedeni bariz bir şekilde muhalifleri desteklemesindendir.Şuan Kimliği ile çok rahat bir şekilde Suriye ye gidemeyecek Tc vatandaşı yoktur.Peki Bu Tc Suriyede İslami bir devlet mi kurmak istiyor, İslam endişesi mi yaşıyorda Mücahidlerin önünü açıyor.Chp li Bir köşe yazarının köşe yazısında" Suriye sınır kapısında iki tane delikanlı uzun sakalları ile kazınmış bıyıkları ile kendilerini adeta ölüme gönderiyorlar" şeklinde bir ifade yer almıştı 2 hafta kadar önce.Chp nin dahi haberinin olduğu bu durumda Devlet kör mü? Mitin haberi yok mu İstihabaratı çalışmıyor mu?Pek Tabi ki de haberleri var.

Tekrar sorumuza dönelim TC suriyede İslamı devlet mi İstiyorda Selefileri destekliyor?Aynı TC Somalide Cihad eden Kardeşilerimiz Şebab Hareketini Sindirmek için Afrika birliği ile işbirliği yapıyor.Daha geçen hafta Somali yeni Cumhurbaşkanı Türkiye'ye geldi ve Abdullah Gül Şebaba karşı ortak hareket sözü verdi.Bu konuyu bu açıdan bakışıda aklımızn bir kenarına atalım.

Şimdi gelelim Şia ya Dolayısı İle İrana ve Hizbullaha.Suriye Konusunda İranın tutumu esad yanında yer almak.Peki nedeni ne diye sorduğumuz zaman Filistine Silah akışı İran-Suriye-Filsitin şeklinde devam etmektedir.Filistin davasını kurtarmak için ahmak da olsa Esadı desteklemeliyiz şeklinde savunmaya geçiyorlar.Artı olarak "Emperyalizm şuan Muhalifleri destekliyor Eğer suriye de düşerse Filistini Savunacak kimse kalmayacak ve biz müslüman antiemperyalistler olarak bu konuda sessiz kalamayız" diyerek Hizbullahın vurucu timini Başından beri suriyeye gönderilmesini destekliyorlar.İran açısından olaya bakar isek eğer Tarih boyunca Ezeli Düşman Türkiye ile aynı safta olmak istemiyorlar Ta Osmanlıdan beri devam eden sonuç olarakta Çaldıran Savaşı gibi savaşların oluşmasını sağlayan bir düşmanlık.İRAN ın Şiileşmesinin de altında yatan nedenin hilafetin bir zamanlar Araplar da bir zamanlarda Türkler de olması ve Milliyetci bir tavır sergileyerek farklı bir Mezhebi seçme istekleri olduğu kanaatindeyim.En azından başlıca Muhammed Ebu Zehra nın Mezhepler tarihi araştırmalarım ve Genel kaynaklardan da (Şii kaynaklarından da yararlandım) araştırmalarımın sonucunda böyle bir kanaate vardım açıkcası.

Şimdi Suriye halkı hakkında konuşursak; halkının çok da Tevhid bilincine sahib olduğunu söyleyemeyiz en azından veriler onu ortaya koyuyor.Türklerde olduğu gibi kabirlerden yardım beklemeler,çaput bağlamalar,nazar boncuğuna ibadet etmeler,sofiler,uçan kaçan hikayeleri vs.... en başında da Tağutu desteklemeleri(Bilfiil oy kullanmaları).Bunlar hep olumsuzluk yarın öbür gün bu savaşın sonucu bu halka bağlı. İslami bir zafer mi Yoksa Küresel Şerri düzenlerin istekleri doğrultusunda bir Mursi Mısırı gibi Demokratik bir Küfür sistemi oluşup oluşmayacağı yine halka bağlı.Küresel Dayatmalara bağlı olarak Demokratik Bir Sistem kurulsa bile halk eğer bilinçlenirse -en azından bu süreçte- o sistemi kabul etmyeceklerdir ve kıyama kalkacaklardır.

Şu bir gerçek Esad Suriyede bişeylere zarar veriyor.
bu bişeyler canlı
bu bişeyler bitki ya da hayvan değil
bu bişeyler insan
bu bişeyler Kendilerini İslama Nisbet eden Masum ve Mazlum halk

Bir Müslüman olarak Yeryünüzde Din yalnız Allah'ın oluncaya kadar tüm tağutlarla savaş bize farz kılındı.En ufak bir zalimlik dahi olursa buna karşı topyekün bir duruş sergilememiz gerekiyor.Yukarıda yazdığım şekilde bunlar sıradan insanlar değil içlerinde halkın(şirk koşanları olmak ile beraber) Tevhid Ehli Müslümanlarda var.Peki ne yapmalıyız?

Esas sorum Peki Ne yapmalıyız?Tekrar Tc nin olaya bakışına dönersek diyor ki; oraya gidenler gitsin Biz Radikallerden Kurtulmalıyız Böylelikle Tc sistemini önümüzdeki 20 yıl boyunca (bir sonra ki nesil yetişene kadar) korumuş oluruz.Bunlar(Müslümanlar) oraya gitti mi?orada ölürlerse Bir taşla iki kuş vurmuş oluruz ,kalırlarsa Yönetimi alan ÖSO ile arkamıza Natoyu alarak bunları süpürürüz.Geri mi döndüler zaten hepsinin Raporu elimizde hazır, giderlerken destekledik ama kayıt altına da aldık döndükleri zaman onlar için Zindanlar hazır.Ve bunlar sayesinde o tüm Kanallari Afişe etmiş oluruz hem de Türkiye de bir opersyon yaparak hepsini toplarız.(Burada Bi dip notu hatırlatmakta fayda var.Suriye de olayları patlak vermeden Önce Bana sorulsaydı ya da tüm Türk medyasını takip edenlere "Tayyibin Dünyadaki Ülkelerden En samimi ve dostu hangi ülke ve lideridir" şeklinde Kesinlikle Suriye Ve Esad Ailesi derdim)Ne oldu da Bu yakın dostlar aile dostları bir anda ezeli düşman kesiliverdi.?Burada Tayyip Erdoğan çıkıp da Özgürlük naraları Atmasın.Hama da onbinlerce Müslümanı katleden yine bu Esad ailesi değil miydi?Beraber geçirdikleri 8 yılda Tayyip erdoğanın çıkıpda bir gün Sen halkını katlettin bunun hesabını ver dedi mi?Demek ki Türkiye nin olaylara bakışı Tamamen Art niyetli bir şekilde ve Küresel Şerri düzenlerin direktifleri ile şekilleniyor

Samimi bir şekilde Hak yolun anlaşılması ,Tek Din İSLAM ı yeryüzünde kaim kılmak için yazıyı yazmaya çalışıyorum.

Geçenlerde(Bir ay kadar önce) Forumunuzda Soru sorulmak üzere açtığınız Ebu Basir Et Tartusi hakkında konuşmak gerekirse.Suriye cephesinin El kaide lideri olan bu kişi Türkiye halkını Sadece Ve Sadece Cami bıraktıkları(Merak edenler youtube da Fatih camii gezisine bakabilir) için İslam Halkı sınıfına sokuyor.Ben Böyle bir yaklaşımı desteklemiyorum.Ve bu anlayış yarın bir gün yeni Suriye Devlet politikasına yansırsa Ben Allah'a ne hesab vereceğim.İslamcılar Mursi Mursi diye nida ata ata tahrim meydanında toplanarak Mübareği def ettiler.Peki Yerine İslami Bir Devlet mi Kuruldu.HAYIR tam aksine Demokrasiyi Benimsemiş TC yi kendine Rol Model alan bir sistem oluştu ve eski Anayasalarında olmayan Şirk ibareleri Yeni Anayasalarına İslamcılar! vasıtası ile taşınmış oldu.Tunus da aynısı oldu.Libyada hareket İslami Mücadele olarak Gösterildi İHH gibi bir hareket bile destekledi şuan Kurulan Geçici Kualisyon Hem Allah'ın Hükümlerini Tanımıyor hem de ülkeyi Emperyalistlere peşkeş çekiyor.Denebilir ki Hala Libya el Kaidesi
Mücadelelerini sürdürüyor aynı şekilde Tunus da da ve Mısırda da.

Ama benim Anlamadığım Mücadele edilirken Sanki herkes Tevhid Bilincine Sahip Müslüman Ve Savaş Cihad olarak gösteriliyor Dikatatör devrilince bi anda hepsi İslam Düşmanı Kesliyor Ve yönetimden Askeriye ye kadar Tüm Msuluk başlarını tutuyorlar.Biz Arada Harcanmak için mi Cihad ediyoruz.Tamam Biliyorum Amaç Zafer değil amaç Mücadele Ama görünen bir şey var da.Müslümanların Biraz BASİRET li olması gerekmiyor mu?Selefiler Şuan Mısır Anayasasına Muhalefet ederek %30 gibi bir katılım sağladılar bir şey değişti mi?Hayır.Peki daha basiretli oluğ Mursiyi Başa çıkarmadan önce bunu savunup da İslami Kendisine Şiar edinmiş Bir kişi desteklenseydi ya.Aynısının Suriye de olmasına İmkan vermeyelim.

Çanakkalelerde Biz Savaştık Mücadele Ettik Biz Şehid Olduk Atalarımız dedelerimiz cihad etti.Ne oldu peki Ülkenin Tüm alimleri, hafızları, muhaddisleri, fakihleri şehid oldu basiret sahibi bir müslüman kalmadı KAMAL atatürk gibi bir mason çıktı ve Laikliği ilan Etti Geri kalan Müslüman alimlerin kimini astı kimini sürdü kimini de susturdu.Haksız Myım?

Zaten Şuan Çeçenistan Afganistan Suriye'ye Irak'a ... Giden Mücahid kardeşlerimiz Düşünen Akleden kişiler.Peki bunlarda Şehit olursa Bu Davayı kim devam Ettirecek Türkiye de.Ya da Bu Mücahidler şehit olduktan Sonra (Suriyedeki yönetim Muhalefetin eline geçerse) aklı başında Müslüman kalmadığı için onların DEMOKRASİ putunu kabul etmeyeceklerinin garantisini kim verebilcek Müslümanlara?Örnek olması Açısından yıllarca TAĞUT tağut diye bağırmış Bir Türkiye Hizbbullahı Hüda Par adlı bir parti kurdu ve demokrasiyi benimsedi.Bu muydu İslami Hareket.

Ya da Yıllarca Mücadele etmiş günümüz Tüm müslümanlarına Işık Olmuş Şehid Seyyid Kutub (bilindiği gibi bir dönem İhvan hareketi ile beraber hareket ediyor) İhvan'da bir müddet Demokrasi için mi Mücadele etti.Tc tarihinden daha köklü bir hareket olan İhvan Ne hale geldi peki 100 yılı aşkın sürede bu hareket uğruna Mücadele edenlerin kanlarının hesbını kim verecek.

Arkadaşlar Kardeşler Abilerim Ablalarım Ben daha ne yazayım Ne söyleyeyim ki AMACIM KİMSEYİ CİHADDAN GERİ BIRAKMAK DEĞİLDİR.

Her Öldürülen ya da şehit olan bir filistinliyi görünce İnacımı Sorgulayasım geliyor.Ekmek Kuyruğundaki 300 kişinin Hunharca katledilmesi Yüreğime hançer gibi saplanıyor.Ben Ne yapayım?

Sonuç olarak Söyleyebilirim Ki Desteklenmesi Gereken bir taraf varsa o Muhalifler Değildir.Desteklenmesi Gereken Bir Cephe varsa o da NUSRET cephesidir.Medyanın özellikle Nusreti yok sayması tek söz sahibinin Öso olduğunu göstermeye çalışmasına karşılık; buna prim vermeyelim ve unutmayalım ki Şuan Suriye'de İslamiyeti Kaim kılmaya çalışan Tek Grup Var oda belirttiğim Gibi Nusrettir.

LÜTFEN KATILIM SAĞLAYALIM DESTEKLEDİĞİNİZ YA DA ELEŞTİRDİĞİNZ GÖRÜŞLERİM OLABİLİR LÜTFEN YORUM YAPIN,EKLEMEK İSTEDİĞİNİZ ŞEYLER OLABİLİR ÇIKARMAK İSTEDİĞİNİZ ŞEYLER OLABİLİR YORUMLARINIZI EKİSK ETMEYİN.
Cümle kurmam hem kötüdür, hem de bu psikolojide doğru cümle kuramıyorum affola Cevaplarınızı Bekliyorum

Konu Sürekli Günceldir.Yeni Gelişmeler durumunda elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım.Desteklerinizi Bekliyorum

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi benimde ilgimi çeken nokta şu,ılımlı öso taraftarlarından ziyade,tevhid bilinci olan taraflara türkiye özellikle yardım ediyor,iran,suriye,rusya hatta amerikanın da türkiye ile alakalı rahatsız olduğu noktalar bunlar.tayyibin gizli ajandasımı var bende çok merak ediyorum gerçekten,çünkü dediğiniz gibi,kimliksiz dahi,1 cm sakalınız olsa sınır kapısından rahatça geçebiliyorsunuz,fakat takım elbiseli,traşlı şekilde giden olsa sınırdaki asker geri çeviriyor,hatta geçenlerde kafasında jandarma bandı olan bir mücahid resmi görmüştüm.ben kalbimi ferah tutuyorum,inşaallah bu ülke uyanıyor gibime geliyor,çünkü chp zihniyeti sonuna kadar gidip,eylemler bile tertiplediğine göre,Allah doğru yola sokuyormu bu milleti ümmetin lehine ne,yardımlar v.s ler son sürat devam ediyor...inşaallah her şey kuran ve sünnet çizgisinde devam ederde uyanan ümmet tekrar bu milet sayesinde uyanır diyorum.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Razı Olsun Yorum yaptığın için Görüşleriniz Benim için bu serüçde ne kadar önemli bilemzsiniz

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
T.c. devleti muhalifleri destekliyor fakat abd çıkarlarını desteklemek için yapıyor bunu .Abd muhalifleri desteklediği için destekliyor bence.Ve plan şu olabilir Şeriatçıların savaşması esad'ı devirmesi ama sonrasında meyvelerini demokrat ve laiklerin toplayıp kukla işbirlikçi bir rejim kurmaları.Benim görüşüme göre Esad düşer düşmez abd ve türkiye öso'ya gelişmiş silahlar verecekler ve Şeriatçıları yok etmek isteyecekler.Ama bundan önce kokuşmuş esad rejimini enerji sarfetmeden yok etmek istiyorlar.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalnız abd öyle birşey istese şimdiden bazı direniş gruplarını terör listesine almaz.bide öso bunları karşısına almaya cesaret edemez.çünkü 15-20 bin civArında senelerdir cihad meydanlarında pişmiş yiğit var karşılrında

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abd ikili oynuyor bir taraftan muhalifleri destekliyor fakat sonrasında yapacağı yürüteceği savaş için de hazırlık yapıyor.O yüzden terör listesine alıyor.Öso'nun ise iyi eğitimli askerleri yok.Fakat abd ve batılıların silah ve diğer desteklerine güveniyor(gelecekteki desteğine) ve sayıca fazla oluşlarına da güveniyor.Ama bu savaş sadece askeri güçle olmayacak propaganda savaşı da olacak bence suriye halkının hangi tarafı destekleyeceği önemli eğer abd'nin sinsi oyununa suriye halkı aldanırsa Nusret cephesi ve diğer cihadçılar yalnız kalabilir.Askeri açıdan daha güçlü olsalar da bu yönden darbe alabilirler.Gerçi halk Nusret cephesini ve cihadçıları seviyor.Hatta Halep'te öso'yu değilde Nusret cephesini destekliyoruz diye gösteri bile yapmışlar okumuştum bir yerde.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye coğrafi olarak ırakdan iyi bence bu cok büyük bir avantaj

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet öyle hemde ortam da müsait tam savaş ortamında olduğu için daha kolay örgütlenme de oluyor.Rejimin otoritesi zayıflıyor gitgide.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamu aleykum

malesef mücadele eden azınlık müslüman ama zaferi ve düşmana çok büyük zarar verende müslüman libya veya mısır bu ülkeler ilk cihad çagrısı yapılınça afganistandan türkiyeden mücahitler gitti başka başka ülkelerden peki ne oldu iş bitti düşman temizlendi ama halk akıllanmadı gine demokrasi kafirlerin istedi demokrasi oldu cihad eden mücahidleri bazılarınıda tutukladılar mısır gimi burda asıl önemli olan neden biz bu kafirlere fırsat veriyoruz silah cihad tam ama cihad birazda fikirle kurnazlıkla götürmek gerekiyor artık çag ilerliyor eskiden cihad edenler kılıçla gögüs gögüze vuruşuluyordu ama şimdi silahlar çıktı onun için bizlerde mücadeleyi gerek silahla gerek kurnazlıkla yapmak sorundayız düşün bir ülkeyi ne karıştırır halk ayaklanmdırmak ve aklınıza geleçek her yöntem bir ülkeyi karıştırmak hiç zor deyil hele bu batılı devletlerse daha basit onlar zorluk nedir bilmezler halk sadece bir ateş istiyor bizler cihad edemiyorsakta int veya degişik medya yönlerini bularak insanları örgütleye biliriz

ARTIK CİHAD'da YENİ DÖNEM BAŞLAMALI buda benim görüşüm

onlar bizi kullanmadan bizler onları kullanmayı bilmeliyiz

Emir Emir-ül Müminini' dir ( Dr. Eymen El Zevahiri )

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dediğiniz Gibi Sonrasını bile bile böyle bir yere gidip savaşmak adamların ekmeğine yağ sürmek gibi olmuyor mu?

Mesele Bilinç Meselesinde Halkı Müslüman olan bir belde de bizim böyle kurguları düşünmemize gerek kalmayacaktı.Halk Müslüman Diyecektik Sonuna kadar Ölsek de kalsak da Mücadele edecektik.

Benim Takıldığım noktaların başında da Bu geliyor Halk desteğini çektiği gibi Esad da devrildikten sonra gerekirse bir dış müdahele bile yapılabilir ÖSO yu destekleyip Sizin Dediğiniz Gibi 15-20 bin Mücadele Eden Müslümanı Bir daha bulamazlar.Emin olabilirsiniz Mücahidleri Suriye öldürmek için elleirinden geleni yapacaklardır.

Çözüm Her zaman Her yerde Her toplumda Tevhid bilincinin yerleşmesi ve Halkın gerçekten bilinçlenmesi.Yoksa Bu Savaşlar devam eder gelir.Şİmdi ben bu cümleyi Kuruyorum bazı arkadaşlarım Şİmdi Cihat vakti, edebiyat zamanı değil diyorlar.Ne yalan söyleyeyim Haklılar Geçmişte Olduğu gibi Hama da Halk Katledilirken kimsenin sesinin çıkmadığı gibi şimdi de sesimizi çıkarmazsak her şeyden önce vicdanımız rahat etmez.Ama ne yapayım Göz Göre Göre Tuzağa Düşmek de Koyuyor adama yaw

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Günümüzde De Türkiye ye Saldırsa Batı -Ki KEsinlikle SAldırmaz kendisi zaten emperyalizm başını çeken bir devlet Ortadoğuya karşı,Ama yine de varsayalım- Laikler çekilecekler kenarlarına Bizim Müftüler belamlar Cihat fetvaları Verecek Bizim Cahil halkda "Cihad ediyoruz" adı altında gidip çarpışacaklar savaş bittiğinde -ki o gazla inanın istedikleri kadar sileh üstünlüklerini ele geçirsinler Mücadeleci bi gruba karşı hiç bir şey yapamazlar- türkiye savaşı kazandığında laikler birer ikişer ortaya çıkacaklar ve develti sahiplencekler.Bizim İslamcı! kesim Muhafazakar! kesimde Peygamber ocağına Devam edecek.Bilinç olmadıktan sonra bu yukarıya yazdıklarım aynen tekerür ediyor Şimdiki Arap Baharı ile Devrilen Diktatörlerin Devletlerinde

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim, Abd, Nusret cephesini terör listesine aldı. Ee neden ? Çünkü çok güçlü ve Şeriat'ı isteyen bir cephe. Bu Nusret cephesine kimse başa çıkamaz. Ama Abd esad düştükten sonra göreceksiniz Suriye'ye girecek ve Irak gibi olacak. Fakat şunuda söyleyeyim, Eğer abd Suriye'ye girerse gerçekten büyük hüsrana uğrar. Çünkü portakal kardeşiminde dediği gibi Cihad meydanlarında senelerce savaşan yiğitler var karşılarında. Ve nato'da girer Suriye'ye. Benim görüşüm bu, bir kusurum varsa affola. Vesselam.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahat olun .abd ve haçlılar kolay kolay suriyeye giremezler.çünkü israile lübnan ve filistinden sonra 3.cephe açılacağını iyi biliyorlar + diğer mücahidlerde olmayan silahlar hatta helikopter ve uçaklrı dahi var .bio ve kimyasal da ele geçirirlerse Allahın izniyle tarihin akışını dahi değiştirirler.çünkü şeytanın hilesi zayıfdır.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Portalkal İnşallah dediğin gibi olur Ama biz tebliğ metodunda bir merhaleyi atlıyoruz gibime geliyor.Neredeyse İslami hareketin zafer elde edip edemeyceği Halkın Nusreti Sahiplenip sahiblenmeyceğine bağlı.Böyle bir harekete kalkışılıyor ve halk gerçekten bilinçsiz.Suriyeyi iyi tanıyan 3 yıl kadar orada eğitim görmüş bir arkadaşım var artı olarak suriye ye araştırma maksatlı gidip gelmiş bi abim var onun aktardıklarını söylüyorum bilnçsiz olduğu için halk diyecekler ki;

Biz zatn 40 yıldır baskı ile yönetiliyoruz şimdi siz gelceksiniz İslam şeriatı diyeceksiniz Zorla başımızı örteceksiniz falan faln hemen sınır ötemizde Türkiye gibi çağdaş demokratik akılcı bir ülke var.Yani Kolay olmaycak Hareket tabana inebilseydi Allah şahidimdir bir dk durmazdım ama şimdi savaşanlar bir tarafta İranlılar bir Tarafta Türkler Halkda adeta Kuvayı Milliye gibi cılız bi milli baş kaldırış var özgürlük için bir başkaldırı var İslam İçin Şeriat için değil en azından gözlümlerim o yönde olduğunu söylüyor

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kalplere yerleşmemiş bir devrimi toplumsal yaşantıda ve devlette görmek pek mümkün değil, nusret cephesi esed tağutuna karşı savaş dışında bilinçlendirme çalışması yapmakta mıdır bilmiyorum fakat bir halk kendini değiştirmeyi istemediği sürece değişmez, Allah yardım etsin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah kardeşim,
Düşüncelerin ve emeğin için teşekkür ederim.

İngilizlerin bölgede olması ve yönlendirmeye çalışmaları gayet doğal. 1. Dünya savaşında Osmanlı güçlerinin Kuzey afrika, filistin , suriye ve ırak vilayetlerinden çekilmesiyle başta İngiltere ve Fransa olmak üzere buralar işgal edildi ve zamanla kukla idarecilerine istedikleri şartlarda devrederek, bölgedeki siyasi ve askeri mudahalaleleri yakın takib altına almışlardır. Bundan dolayı Esed sonrası için bölgede istedikleri istikrar ve şartların oluşması için fiili mudahalelerle yönlendirmeleri kendileri açısından doğaldır.

Burada asıl iş, bölgenin İslam coğrafyası (kalbi) olması sebebiyle muslumanların mucahidler vasıtasıyla bölgede söz ve hakim hakkını ele almaya çalışmaları kaçınılmaz zorunluluktur. Onlarca İslami gurublar olmasına rağmen Birleşik kafirlerin Cebhetu'l Nusra''yı terörist gurub listesine alması oldukça manidar olmakla beraber , muslumanlarca beklenmedik bir uygulama da değildir.

İran ve Lubnan hizbullahı ve lideri şii Hasan Nasrallah'ın Baasa ve Esed'e destek vermesi dinlerinin/akidelerinin gereğidir! Yoksa Filistine silah gitmeyecekmiş diye bir dertleri ancak Türkiye'deki şii sempatizanlarının tepkisini indirgemek içindir. İran, Ruslarla cihad eden Çecenlere, Şehid Usame bin Laden tarafından gönderilen Silah yüklü 2 Tır'ı yakalayıp, Rusya'ya aralarındaki güvenlik anlaşması sebebiyle hizmet etmiştir. Ayrıca İran İç işleri bakanı, 2002-2003 yılları arasında yaptığı açaıklamada "El kaide ile Amerika bizim kadar mucadele edemez. Şu an İran zindanlarında 5000 el kaide militanı bulunmaktadır" açıklaması Türkiye ve dünya gazetelerinde yer almaktaydı.
İran için kendine yakın sunni (tevhidi şuurdaki mucahidlerin kontrolundeki) bir devlet ölüm gibidir ki, Esed'e destek vermemesini yadırgardık.
Türkiye'ye yerleştirilmekte olan patriotlar'da aslen Türkiye'nin isteği ve güvenliği için getirilmiş değildir. Türkiyenin 28 ilindeki Amerika ve Nato üsleri ile amaçları aynıdır.

Mucahidlerin ve Şeyh Ebu Basir et Tartuşi'nin, Şeyh Eymen ez Zevahiri'nin vs. Türkiye halkına musluman demesi, içinde kafirlerin olmadığını veya yönetiminin şeriat olduğunu söylüyor demek değildir. Türkiye, Mısır, Arabistan vs gibi ülkelerin halkı Asli kafir olmayan ülkelerdir ve buraların halkına topyekün Kafir Arabistan, Mısır, Türkiye halkı, gibi ifadeler uygun değildir. Mucahidlerin akidesi böyledir ve sahih olan da budur.

Kardeşim; kafir halk dendiği zaman, şirke girmeyen muslumanlara da denmiş olmayacak mı?
Sırf bu anlayış yüzünden , Şehid Şamil Basayev'e "musluman Türk halkı" dediği için kafir diyenler vardı. Aşırı tekfir hastası olan bu kişilere "neden Türkiyedeki herkesi (kafirleri de kastederek) musluman dediğini sayarak tekfir ediyorsunuz da, Musluman Türk halkı diyerek, Türkiye'deki muslumanları kastediyordur" anlayışıyla (husn-u zan) ömrünü Allah yolunda Cihada adayan mucahidi tekfirden uzak durmaya çalışmıyorsunuz?" sorusunu yöneltmeme rağmen cevab alamamıştım.

Bize düşen duygusal yaklaşıp, "Türkiye darulharbtir tamam, yönetimi küfürdür. Musluman Türk halkı denirse sanki ülkedeki bütün kafirlere de musluman dedi" basitliğiyle algılamamaktır. Bu açıklamayı yapan alimlerin basit, sığ düşünen kimseler olmadığı gibi, cihaddan beri olan irca ehli olmadıklarından, onların bu tür (en azından ihtilaflı) sözlerini hayatlarındaki mutlak ifadelere ve anlayışlara hamlederek tevil etmektir.

Şimdilik diyeceklerim bu kadar vesselam .

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdul Muizz Fida yazmanıza çok sevindim.Bende top yekün Kafir diyelim demiyorum.Ancak şuda bir gerçek nasıl ki bir Müslümana Müşrik diyerek Çok büyük bir günah ile iftira etmiş oluyorsak , aynı şekilde Müşrik birine Müslüman Diyerek de Çok büyük bir şekilde iftira atmış olmazmyız.Nitekim Şirk Batağına batmış Ortadoğunn bir çok ülkesinde Tağuti Yöneticileri vardır ve halkı da bunlar gerek İslami kaygılar gereksede İyi! idare şekillerinden dolayı destekleyerek Şirke batmış oluyorlar.Bunlar da Gözle görülür bir şekilde Çoğunluğu oluşturuyorlar

O durumda da Şirk işleyen Müslüman Tanımı devreye giriyor ki Bana Göre Ilımlı İslam Projesi gibi bir projedir bu çok tehlikeli olunduğu kanatindeyim.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyede katliam olduğu gibi çok büyük hayırlarda hasıla gelmiştir...

Mesela halk ramazan el buti ve esadın müftüsü hasan gibilerin gerçek yüzlerini ve akidelerini görmüştür...Şuan sufi şeyhler out selefi alimler in durumda suriyede...Halk selefi alimleri takip eder oldular...

Ayrıca namaz kılmayan it kopuk yaşayanlar ölüm korkusu sebebi ve oraya giden mucahidlerin irdaşları ile dinlerine sarılmaya başladılar...Artık onlarda ölümün kendilerinede geleceğini anlayarak namazlarına başladılar sakallarını bırakmaya başladılar tevhidide yavaş yavaş öğreniyorlar...

En büyük hayr Şiilerin gerçek yüzünün ortaya çıkmasıdır...İran ve lübnandaki hizbullah artık ümmetin gözünde bir pislik olarak anılacaktır...Yahudiler gibi bu ummet şiilerede buğz etmeye başladılar elhamdulillah...

Savaşmayı sadece devlet kurmaya indirgemek çok yanlıştır...

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Size ne oldu da Allah yolunda ve "Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!" diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz! [nisa 75]

Bu ayette devlet kurmak için değilde zayıflar uğrunda savaşmayı rabbimiz buyuruyor...

Üst Ana Sayfa Alt