Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriye'de Kurulan En Büyük Cephe: Suriye Islam Cephesi

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SURİYE İSLAM CEPHESİ

21 Aralık 2012 tarihinde Suriye’de bazı direnişçi gruplar ‘Suriye İslami Cephesi’ adı altında birleştiğini duyurdu. Böylece Suriye topraklarında Esad güçlerine karşı en büyük birlik oluşturulmuş oldu. Birleşen gruplar arasında Ahraru’ş Şam Tugayları, Livau’l Hak, El Fecru’l İslami, Et Taliatu’l İslamiyye, Hamza bin Abdulmuttalib, Özel Görev Bölükleri, Sukuru’l İslam, El İmanu’l Mukatile Tugayları, Ensaru’ş Şam Tugayları, Musab bin Ümeyr Tugayı, Tevhid Ordusu yer alıyor.

Yeni kurulan cephe sadece askeri alanda faaliyet göstermiyor. Aynı zamanda davet, yardım ve basın alanlarında da çalışmalar yapıyor.

Suriye İslami Cephesi’nin resmi sözcüsü Ebu Abdurrahman Es Suri El Cezira kanalına yaptığı açıklamada Suriye halkının mezhepçi bir halk olmadığını, aksine birbirine bağlı bir halk olduğunu ve kendilerinin de mezhepçi bir anlayışa dayanarak birleşmediklerini belirtti. Büyük çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu ülkede diğer etnik grupların da İslam hukukunda haklarının bulunduğunu ve şeriatın bu hakları koruduğunu, İslam’ın adaletle ve eşit muameleyi güvence altına aldığını ifade etti. Ardından tekrar mezhepçi bir anlayışa sahip olmadıklarına işaret ederek bu birleşmenin Suriye halkının birliğine, bu Müslüman halkın kendisine yol olarak Allah’ın yüce kitabı Kur’an-ı Kerim’de belirlediği yolu seçtiğine ve önümüzdeki aşamada adaletin Suriye’deki yönetimin esasını oluşturmasını istediğine delil teşkil ettiğini vurguladı.

Cephenin sözcüsü Ebu Abdurrahman Es Suri tarafından okunan cephenin kuruluş bildirisinde de İslami cephenin kapsamlı İslami bir cephe olduğu, İslam’ın bu cephede din, akide, yol ve davranış olarak temsil olunduğu, itikadında aşırıya kaçmadan ve gevşeklik göstermeden salih selefin anlayışına uygun Ehli Sünnet ve’l Cemmat’in menhecinden yola çıkıldığı ifade edildi.

Suriye İslam Cephesine bağlı birlikler şöyledir:

Suriye genelinde faaliyet gösteren Ahrâru’ş Şam,
Halep civarında faaliyet gösteren Fecru’l İslam,
Lazkiye civarında faaliyet gösteren Ketâibu Ensari’ş Şam,
Humus’taki Livau’l Hak, Deyr-i Zur’daki Ceyşu’t Tevhid,
İdlib kırsalındaki Cemaatu’l İslami,
Halep kırsalındaki Musab bin Umeyr Ketibeleri
Şam civarındaki gruplar Sukûru’l İslam, Ketâibu’l Imanu’l Mukatile, Maham el Hasa Seriyyesi ve Hamza bin Abdulmuttalib Ketibeleri.

Suriye İslam Cephesi'nin operasyonlarını ve haberlerini takip etmek için resmi türkçe sayfası: https://www.facebook.com/suriyeislamicephe

Not: Cephenin resmi türkçe sayfasında haberleri tercüme edebilecek arapça bilen arkadaşlara ihtiyaç vardır..

22-4.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ne güzel haber elhamdulillah Allah güçlerini artırsın neden diğer cephelerin katılımı yok nusret cephesi falan

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne güzel haber elhamdulillah Allah güçlerini artırsın neden diğer cephelerin katılımı yok nusret cephesi falan

Bu cephe Suriyeliler tarafından kurulmuştur. Bildiğin üzere Nusret cephesi daha çok dışarıdan gelen mucahidlerin oluşturduğu bir cephedir. Neden katılmadığını bilmiyorum. Ama Suriye İslam Cephesi ile Nusret cephesi ortaklaşa bir çok operasyon düzenliyorlar elhamdulillah.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
elhamdulillah Allah sayılarını artırsın zaten mücahidler her an birbirine destek oluyor

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında çok çaba sarfedildi ama özeleştiri yapmalıyız.2 yıldır elde ne var.Şimdi videolara bakıyorum da öyle ahiler sokak ortalarında kafa kesmeye devam ederlerse avamın ürkmesine ve Esad'ın ekmeğine yağ sürülür. Zaten Esad'ın iktidarını koruması da bu gibi davranışlardan kaynaklanıyor.Arkaşlarımdan biriyle bu görüntüleri izledik adam şok oldu.Gidip aileme söyledi.Babam oğlum bunlar doğru mu dedi.Baba bunlar müşrik dedim.Bana görüntüleri bana da göster dedi beraber izledik o da şok oldu.Bana oğlum bak bizim şu memlekette en psikobat birine git cadde ortasında şu adamın kafasını kes dedi gidip kesmez dedi.Teyzemin oğlu küçüklükten psikopat takılır onu çağırdı oğlum sen şu görüntüdeki ameli yaparmısın dedi.Çocuk enişte böyle olmaz dedi.Aslında bu olaylar bana biz bazı noktalarda yanlış yapıyoruz kanaatini oluşturdu.Ben kiminle bunları izledimse bana oğlum sen kafayı sıyırmışsın dedi.Kardeşler bunlar fıtrata ters şeyler.Böyle dünyaya islam hakim olmaz.Kendimizi kandıramayızideve kuşu gibi başımızı kuma gömemeyiz.

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında çok çaba sarfedildi ama özeleştiri yapmalıyız.2 yıldır elde ne var.Şimdi videolara bakıyorum da öyle ahiler sokak ortalarında kafa kesmeye devam ederlerse avamın ürkmesine ve Esad'ın ekmeğine yağ sürülür. Zaten Esad'ın iktidarını koruması da bu gibi davranışlardan kaynaklanıyor.Arkaşlarımdan biriyle bu görüntüleri izledik adam şok oldu.Gidip aileme söyledi.Babam oğlum bunlar doğru mu dedi.Baba bunlar müşrik dedim.Bana görüntüleri bana da göster dedi beraber izledik o da şok oldu.Bana oğlum bak bizim şu memlekette en psikobat birine git cadde ortasında şu adamın kafasını kes dedi gidip kesmez dedi.Teyzemin oğlu küçüklükten psikopat takılır onu çağırdı oğlum sen şu görüntüdeki ameli yaparmısın dedi.Çocuk enişte böyle olmaz dedi.Aslında bu olaylar bana biz bazı noktalarda yanlış yapıyoruz kanaatini oluşturdu.Ben kiminle bunları izledimse bana oğlum sen kafayı sıyırmışsın dedi.Kardeşler bunlar fıtrata ters şeyler.Böyle dünyaya islam hakim olmaz.Kendimizi kandıramayızideve kuşu gibi başımızı kuma gömemeyiz.

Kardeşim, o videolar gerçekten çok sakat. Son zamanlarda o video üzerinden bir çok mucahid gruba laf atıldı (başta nusret cephesi). Ben onların yaptıklarına inanmıyorum. Çünkü ne medyaları yayınladı ne de video üzerinde logoları var. Birkaç kişi çıkıp "yaşasın nusret cephesi esadın adamlarını kesiyor" gibi sevinç çığlıkları atarak bizi kandıramazlar. Bu video nerden geldi bilmiyorum. Her gün onlarca arapça sayfa takip ediyorum, onlarca video yüklüyorum, böyle birşey şuana kadar hiç görmedim. Videoda konuşanların türk olmaları dikkat çekiyor. Bu da bana Suriye'ye giden türklere ait birkaç dengesiz grupların olabileceği izlenimini verdi. Zira böyle duyumlar alıyoruz. Mucahidler adam kesse bile bunu İslama göre yapar. sevinç çığlıkları, eğleniyormuş gibi bir hava vermez. En iyisini Allah bilir ama bu video üzerinden asıl mucahidlerin haklarına giriliyor. O yüzden temkinli yaklaşalım bu tür videolara...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşim, o videolar gerçekten çok sakat. Son zamanlarda o video üzerinden bir çok mucahid gruba laf atıldı (başta nusret cephesi). Ben onların yaptıklarına inanmıyorum. Çünkü ne medyaları yayınladı ne de video üzerinde logoları var. Birkaç kişi çıkıp "yaşasın nusret cephesi esadın adamlarını kesiyor" gibi sevinç çığlıkları atarak bizi kandıramazlar. Bu video nerden geldi bilmiyorum. Her gün onlarca arapça sayfa takip ediyorum, onlarca video yüklüyorum, böyle birşey şuana kadar hiç görmedim. Videoda konuşanların türk olmaları dikkat çekiyor. Bu da bana Suriye'ye giden türklere ait birkaç dengesiz grupların olabileceği izlenimini verdi. Zira böyle duyumlar alıyoruz. Mucahidler adam kesse bile bunu İslama göre yapar. sevinç çığlıkları, eğleniyormuş gibi bir hava vermez. En iyisini Allah bilir ama bu video üzerinden asıl mucahidlerin haklarına giriliyor. O yüzden temkinli yaklaşalım bu tür videolara...

eline sağlık kardeşim.Her önüen gelen tekbir getirerek eylem yapıyor ve bu islama mal ediliyor.dün haberlere düşen türbe olayında da adamlar tekbir bile getirmekten aciz ama bakıyorsun tekbirle yıkıyorlar ve bunu müslümanlara iftira atmak için kullanıyorlar.

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Neyi sevip sevmediğin elbetteki senin bileceğin iş fakat "kafa kesmek fıtrata aykırı" dersen önce fıtratları yaratan Allah'a, sonra eliyle boynunu işaret ederek "Ey kureyşliler ben sizi boğazlamakla gönderildim" diyen Rasulüle sonra da Hayber'in fethinde ve birçok savaşta kafirlerin ve Rasulullah(aleyhisselatu vesselam)'dan sonra çıkan sahte Peygamberlerin kafalarını kesen Sahabe (radiyallahu anhum)'a iftira atmış olursun. Eğer bu iş fıtrata aykırı olsaydı Muhammed (aleyhisselatu vesselam) bunu yapmazdı. Bence bizim fıtratımız bozulmuş.

إِذْ يُوحِي رَبُّكَ إِلَى الْمَلآئِكَةِ أَنِّي مَعَكُمْ فَثَبِّتُواْ الَّذِينَ آمَنُواْ سَأُلْقِي فِي قُلُوبِ الَّذِينَ كَفَرُواْ الرَّعْبَ فَاضْرِبُواْ فَوْقَ الأَعْنَاقِ وَاضْرِبُواْ مِنْهُمْ كُلَّ بَنَانٍ

"Hani Rabbin meleklere, "Ben sizinle beraberim. İman edenlere sebat verin. Ben kafirlerin kalplerine korku salacağım. Şimdi vurun boyunlarının üstüne. Vurun, onların bütün parmaklarına" diye vahyediyordu."

(Enfal Suresi 12. Ayet)

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

O videoların Doğru olduğunu sanmıyorum lakin Bi Resullah(sav) hayatını bi oku bakalım.Hayberin Fethinden Sonra Yahudilere Ne yaptı Peygamberimiz.

Ya da Sadece bir Savaşa Has kılma olayı.Elin Kafiri Kafana HERONlarla bomba yağdıracak sen oturup bekleyeck misin?

Sizin Sandığınız Gibi Hz. Muhammed (sav) insanlara Gül dağıtarak İslami Hakim kılmadı.Size Kalsa Al gülüm ver gülüm.Güle oyanya İslam Yeryüzüne Hakim oldu.

Cihad ile oldu Cihad ile bunu Aklınıza Sokun Artık.

A Çevrimdışı

abdulmuktedir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Neyi sevip sevmediğin elbetteki senin bileceğin iş fakat "kafa kesmek fıtrata aykırı" dersen önce fıtratları yaratan Allah'a, sonra eliyle boynunu işaret ederek "Ey kureyşliler ben sizi boğazlamakla gönderildim" diyen Rasulüle sonra da Hayber'in fethinde ve birçok savaşta kafirlerin ve Rasulullah(aleyhisselatu vesselam)'dan sonra çıkan sahte Peygamberlerin kafalarını kesen Sahabe (radiyallahu anhum)'a iftira atmış olursun. Eğer bu iş fıtrata aykırı olsaydı Muhammed (aleyhisselatu vesselam) bunu yapmazdı. Bence bizim fıtratımız bozulmuş.

إِذْ يُوحِي رَبُّكَ إِلَى الْمَلآئِكَةِ أَنِّي مَعَكُمْ فَثَبِّتُواْ الَّذِينَ آمَنُواْ سَأُلْقِي فِي قُلُوبِ الَّذِينَ كَفَرُواْ الرَّعْبَ فَاضْرِبُواْ فَوْقَ الأَعْنَاقِ وَاضْرِبُواْ مِنْهُمْ كُلَّ بَنَانٍ

"Hani Rabbin meleklere, "Ben sizinle beraberim. İman edenlere sebat verin. Ben kafirlerin kalplerine korku salacağım. Şimdi vurun boyunlarının üstüne. Vurun, onların bütün parmaklarına" diye vahyediyordu."

(Enfal Suresi 12. Ayet)
barakallahi feek akhii.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Baba bunlar müşrik mi dedin gerçekten faraklit ?

Kafa kesmek haşa şirk mi ))))

Bu cahiller olduğu için bencede haklılar bu videoların yayılmaması gerekir :)

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman nefsi için öldürmez. Allah icin mücadele eder, en güzel şekilde öldürür. Resulullah zamanında kılıç vardı. Ama Resulullah , insanların koyun boğazlanır gibi boğazlanacağı günlerin geleceğinden de bahsediyor. Bu tür videolar kesinlikle İslama zarar verir. Öldürüyorsan bile neden bunu videoya çekiyorsun. YOKSA Niyet ALlah rızası değil mi?
Kılıçla boyna vurmakla, adamı yatırıp koyun gibi kesmek aynı şey mi?

aknczlfkr Çevrimdışı

aknczlfkr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Uluslararası arenada Suriye Direnişi tepki almasın diye , ve böylece zaman kazanmak tepkileri azaltıp desteklerin ve yardımların ve ulaşımın devamı daha kolay olsun diye nusret bilhassa katılmamış olabilir. Zira çok sayıda yabancı müslümanlar var orada.. O, ümmetin akıncı vurucu gücü, en profesyonel ve en fedai gaza hareketidir Suriye'de. Her bir cemaat ile doğrudan temas ve karması katılımı emni açıdan da belki sağlıklı değildir.. böyle daha iyi.. gerçekten de bir ihtilaf olmasın da, varsın böyle vitrin olsun mesela. önemli değil.. Allahu A'lem

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların orada en zayıf tarafı bu elbette esadın yaptığı zulümler ayyuka çıkmıştır..ben sanmıyorum o kafirlere şeri ceza uygulanırken kalkıp bunun video ile reklamının yapılması hiç hoş olmaz bırakın desteği verilen desteğide geri alır..elbet kafirler İslamın öngördüğü cezaya çarptırılacaklar şeri ceza uygulanırken amaç eziyet etmek değil,onlara ölüm cezasının kısas olduğundan yapıldığı anlatılmalıdır..bakıyorum şu anda esadın yaptığı zulüm videolarının yerini kafa kesma uygulamaları almış başını gidiyor,bu olsa olsa kasıttır..

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçi peygamberimiz bedirde esir aldığı müşriklerin boynunu vurmamıştı.Burda yanıldık.
Ama Beni kurayza'nın boyunlarını vurmuştu.Şimdi suriyedekiler askerleri yahudi değil müşrik olsa yine yanlışa düştük.Şimdi ne desek.Ahiler yardım edin.Ama işte mahkemede olmasa öyle kafadan da hani olmaz.Başıboşluk da olmaz.Bir de bunun şeri delilleri olacak.Sonuçta işin içinden çıkamadım.

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman olarak öncelikli vazifemiz, insanların islam dinine girip, ahiretlerini kurtarmalarına vesile olmaktır.. Şimdi savaş ortamında düşman askeri çok büyük suçlar işlemiş, tecavüz etmiş ve çocukları öldürmüş olabilir.
Müslümanlarda onu yakalayıp, böyle bir muameleyi hak ettiğini düşünebilir. aMa bunu videoya çekip, tüm dünyaya izletmek büyük bir hatadır. ZİRa O ZAmaN kimse o kafirin işlediği suçlarla ilgilenmez.
DAHAsı kafirler islamı karalamak için fırsat yakalamış olurlar.
Resulullah'ın kısas olarak verdiği hükümler başka , bu olay başka.
Eğer öncelikli vazifemizin insanların hidayetine vesile olmak olduğunu, bununda üzerine güneşin doğup battığı herşeyten daha hayırlı olduğunu aklımızdan çıkarmazsak sağlıklı bir bakış açısına ulaşırız.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman olarak öncelikli vazifemiz, insanların islam dinine girip, ahiretlerini kurtarmalarına vesile olmaktır.. Şimdi savaş ortamında düşman askeri çok büyük suçlar işlemiş, tecavüz etmiş ve çocukları öldürmüş olabilir.
Müslümanlarda onu yakalayıp, böyle bir muameleyi hak ettiğini düşünebilir. aMa bunu videoya çekip, tüm dünyaya izletmek büyük bir hatadır. ZİRa O ZAmaN kimse o kafirin işlediği suçlarla ilgilenmez.
DAHAsı kafirler islamı karalamak için fırsat yakalamış olurlar.
Resulullah'ın kısas olarak verdiği hükümler başka , bu olay başka.
Eğer öncelikli vazifemizin insanların hidayetine vesile olmak olduğunu, bununda üzerine güneşin doğup battığı herşeyten daha hayırlı olduğunu aklımızdan çıkarmazsak sağlıklı bir bakış açısına ulaşırız.

Öncelikli vazifen Allah'a doğru bir şekilde iman edip salih ameller yapmandır....Öncelikli vazifen insanları kurtarmak değildir...

Rasulullah'ın ettiği dualara bakarsan öncelikle kendi nefsi için dua ediyor sonra ümmeti için dua ediyor...Burdan bile anlayabilirdin ama neyse görmemiş olabilirsin tabi.

Ayrıca Allah c.c. Rasulüne hitaben ; onlara hidayet verecek sen değilsin buyuruyor...Onların iman etmemeleride seni üzmesin buyuruyor.

Müslümna öncelikle sahih akideyi öğrenmeyi bunun gereği olarakta amel etmelidir..Gücü yettiği nisbette ise tebliğ yapmalıdır...Cihad hem salih ameldir hemde tebliğdir...

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikli vazifen Allah'a doğru bir şekilde iman edip salih ameller yapmandır....Öncelikli vazifen insanları kurtarmak değildir...

Rasulullah'ın ettiği dualara bakarsan öncelikle kendi nefsi için dua ediyor sonra ümmeti için dua ediyor...Burdan bile anlayabilirdin ama neyse görmemiş olabilirsin tabi.

Ayrıca Allah c.c. Rasulüne hitaben ; onlara hidayet verecek sen değilsin buyuruyor...Onların iman etmemeleride seni üzmesin buyuruyor.

Müslümna öncelikle sahih akideyi öğrenmeyi bunun gereği olarakta amel etmelidir..Gücü yettiği nisbette ise tebliğ yapmalıdır...Cihad hem salih ameldir hemde tebliğdir...
Zaten biz burda salih amellerden bahsediyoruz. İnsanlardan birinin kafasını kesmek mi daha önemlidir, yoksa insanların hidayetine vesile olmak mı?
Tartıştığımız konu bu. Öncelikli olan bunların arasında hangisi. Cihadın amacıda insanları Allah yoluna davet etmek ise, tabi ki cihad bu bilinç göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Burda hududullaha riayet edip, aşırılıklardan uzak durmak, şahsi intikam hislerini bırakmak lazım.
Mücahid nefsini tamamen bırakmış insan değildir. Bu insanlarda pek tabi hata yapabilir. Ama en azından islamı doğu dürüst bilen insanların bu konuları net bir şekilde reddetmesi lazımki avam onlara tabi olsun

Üst Ana Sayfa Alt