Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriyede Mücahide Ihtiyacımız Yok Silaha Ihtiyacimiz Var: Önemli Açiklama

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün el cezirede sitesinde hür ordusunun iki lübnanlı şeyhin suriye cihadına davetini red ettiklerini okudum. Ösö sözcüsü şöyle dedi: biz başkomutanlık olarak onlara teşekkür ediyoruz fakat suriyede ki cihada yapılan her türlü daveti reddediyoruz ve dünyanın dört bir köşesinden gelen yabancı savaşçıların varlığını reddediyoruz. Bizim suriyede şuan daha fazla silahlara ihtiyacımız var daha fazla savaşçılara ihtiyacımız yok.

Bu iki şeyh Ahmed el-esir ve Salim er-rafi lübnanlı hizbullah askerlerininin suriye savaşına katılmaları nedeniyle lübnanda cihad etmek isteyen gençleri suriyenin el-kasir bölgesindeki müslüman halkı savunmaya çağırdı. El-esir 'hür direniş tugayı' kurduğunu ilan etti ve lübnandan olsun veya lübnan dışından olsun her 'gücü yetene' suriyeye giderek cihad etmesinin şeri bir görev olduğunu yani vacib olduğunu söyledi. Oranın halkını, mescidlerini ve dini makamlarını savunmaları gerektiğini söyledi. Salim er-rafi ise (lübnan muslümanlar birliği üyesi) şöyle dedi: lübnanlı hizbullahın suriyeye girmesi ülke içinde fitne oluşturur ve bu fitnenin suriye hür ordusunu (ösö) lübnan köylerini bombalamaya kadar götürebileceğini söyledi.

El-esirin çağrısından sonra 300 fazla kişinin cihada ismini kaydettirdiği öğrenildi. yeni bir direniş ordusu kuruldu stratejiler yapılmaya başlandı ve silahlı eğitimler başladı.

lübnan başkanı ise bu çağrıların ülkesinin birliğine zarar verdiği düşüncesinde. Bizdeki gibi suriyedeki cihada çağrı yapanları veya destek olanları baskınla tutuklatmıyor.

Kaynak: http://www.aljazeera.net/news/pages/36c6a702-3028-46e6-a99d-d32d1b7b3659?GoogleStatID=1

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Muhalifler Cephanelik Ele Geçirdi
Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) mensup askerler, Şam’ın kırsal bölgesinde Suriye Ordusu'na ait bir cephanelik ele geçirdi.
Muhalifler Cephanelik Ele Geçirdi

Muhalifler iki tır silah ele geçirdi
Muhalifler iki tır silah ele geçirdi | Timetürk Haber

Muhalifler Cephane Ele Geçirdi
Muhalifler Cephane Ele Geçirdi - Habere Değer - haberedeger.com
Ülkenin en büyük askeri üslerinden biri olan Daba Askeri Üssü muhaliflerin eline geçti.
Muhaliflerden Esed'e ağır darbe İZLE - DÜNYA HaberleriMuhalifler piyade okulunu ele geçirdi
Muhalifler piyade okulunu ele geçirdi - GÜNCEL Haberleri

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a hamd olsun ki Ümmet gözünü açtı. Aldatıcı ve saptırıcı alimlerin tuzaklarını artık fark ediyoruz ve onları reddediyoruz.

Allah'ım! Mübarek Şam'ı ve hayırlı Şam ehlini koru ve onlara yardım et ya Rab!

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz kardeş yanlış anlama beni ama muhaliflerin başkomutanlığı silahların adedini bizden çok daha iyi bilir, bizim haberlerden okuduğumuz sadece olayın bir kısmını gösteriyor. Onlar ise bizzat savaşın içinde ve ne kadar mühimmata sahip olduklarını birinci kaynaktan ögreniyorlar bizim gibi aracı kaynlalardan değil haberlerden değil. Kaldı ki ele geçirilen mühimmatta bitiyor. öyle olmasaydı zalim eset rusyadan irandan yardım istermiydi?

Ben ayrıca bu yazınla sözcünün 'yalan söyleme ihtimaline' işaret ettiğini düşünüyorum. Böyle değilse düzelt lütfen.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a hamd olsun ki Ümmet gözünü açtı. Aldatıcı ve saptırıcı alimlerin tuzaklarını artık fark ediyoruz ve onları reddediyoruz.

Allah'ım! Mübarek Şam'ı ve hayırlı Şam ehlini koru ve onlara yardım et ya Rab!

Biraz daha açarsak bu ne anlama geliyor kardeş? Ben bu konularda cahilim anlamıyorum bu tür ifadeleri.

hangi alim saptırıcı? Yazıda alimler cihada davet ediyor ösö 'başkomutanlığı' buna gerek yok silaha ihtiyacımız var diyor.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Farz-ı ayn olan cihada katılmaktan ummeti men etmek kimin haddine ?

Bu kıyamı; ülke veya kavim savaşı olarak algılandığı sürece, işin sonunda birilerinin kuklası / alet olmaktan kurtulamayacaklardır!

Silahlar bitiyorsa, mucahidler de şehid oluyor. Cihad hem can hem malla olur.
Asıl merak ettiğim , sözcünün böyle açıklama yapmasının altında neler olduğudur?

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
siz kimsinizde daveti reddediyorsunuz pislikler! bu davet,hatta emir direkt Allah'tan Allah'ın farzını da haram ettiler bu öso ne olduğunu her yerde belli ediyor Allah oyunlarını bozsun demokrasi dinini getiremeyecekler inşaALLAH ayrıca bu silahımız yok yalanını da bırakmalılar elegeçirilen cephaneleri görüyoruz ne yazıkki onları kullanacak mücahid sayısı az

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ösö zaten demokrasi yanlısı batının kuklası olan bir kuruluş.Reddetmeleri normal.Ama onlar istese de istemese de oraya şeriat gelecek.Hatta geldi ve uygulanıyor.

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ösö zaten demokrasi yanlısı batının kuklası olan bir kuruluş.Reddetmeleri normal.Ama onlar istese de istemese de oraya şeriat gelecek.Hatta geldi ve uygulanıyor.

Suriye içerisinde savaşan Özgür Suriye Ordusu mensupları ile onları ülke dışında temsil ettiğini iddia eden kesim bir değil sevgili kardeşim. Nusret Cephesi'nin Suriye içerisinde cihad eden Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birliklere karşı kardeşçe açıklamaları içerideki bu grupların demokrasi istemediklerine işaret ediyor.

Eğer içeride savaşan güçlü birlikler demokrasi için savaşıyor olsaydı Amerika onları ciddi anlamda destekler ve kendi tabirince "Radikal" olarak addettiği gruplara karşı çatışmalarını sağlardı.

Bu yüzden Özgür Suriye Ordusu'nu dışarıda temsil ettiğini iddia eden kimselerin söylemleri ile içeride bizzat savaşan kimselerin söylemleri ve amelleri arasında ayrım yapmak gerekir diye düşünüyorum.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye içerisinde savaşan Özgür Suriye Ordusu mensupları ile onları ülke dışında temsil ettiğini iddia eden kesim bir değil sevgili kardeşim. Nusret Cephesi'nin Suriye içerisinde cihad eden Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birliklere karşı kardeşçe açıklamaları içerideki bu grupların demokrasi istemediklerine işaret ediyor.

Eğer içeride savaşan güçlü birlikler demokrasi için savaşıyor olsaydı Amerika onları ciddi anlamda destekler ve kendi tabirince "Radikal" olarak addettiği gruplara karşı çatışmalarını sağlardı.

Bu yüzden Özgür Suriye Ordusu'nu dışarıda temsil ettiğini iddia eden kimselerin söylemleri ile içeride bizzat savaşan kimselerin söylemleri ve amelleri arasında ayrım yapmak gerekir diye düşünüyorum.

Yok ben onları kastetmiyoruz zaten.Biliyorum bu birlikleri.Bu demokrasi yanlılarını kastediyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
suriyeli-devrimiler-el-esire-tesekur-etti.jpg

Suriyeli devrimcilerden Şeyh El Esir’e teşekkür

Suriyeli devrimciler bir video yayınlayarak ÖSO’nun sözcüsü Luay Mikdad'ın "Şeyh Ahmed El Esir’in Suriye’de cihad ilanına karşı açıklama"sına tepki gösterdiler. Şeyh El Esir’e ise bu girişiminden dolayı teşekkür ettiler.

Suriye’nin başkenti Şam’daki devrimciler bir video yayınlayarak Lübnanlı Şeyh Ahmed El Esir’in Suriye’de cihad ilan edip Lübnanlı gençleri toplayarak El Kusayr şehrinde savaşma girişiminde bulunması karşısında Özgür Suriye Ordusu Basın Sözcüsü Luay El Mikdad’ın açıklamalarından duydukları şaşkınlığı dile getirdi.
Devrimciler El Mikdad’ın, kendi ve ÖSO adına Şeyh El Esir’in girişimini reddettiğini, kendilerininse aksine bu girişimi büyük memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı. Ardından El Mikdad’ın kendinden başkasını temsil etmediğini, ÖSO adına konuşma hakkının bulunmadığını vurguladı. Devrimciler ÖSO ve Seyfu’ş Şam Sancağı adına Şeyh Ahmed El Esir’e bu girişiminden ötürü teşekkür etti.

Suriyeli devrimcilerin yayınladığı video

Yapılan açıklamanın tercümesi:
Şam’daki mücahidlerden Şeyh Ahmed el Esir’e teşekkür mesajı. 2 yıldır Suriye halkını yıkım ve toplu katliamlarla ekin biçer gibi biçiyorlar. Dünya kamuoyu sessiz bir şekilde olanları izlemekle yetiniyor. Hiç biri yeryüzündeki mazlumların yanında değil. Bu insanlar mezhepçi grup, örgüt ve mafyaların özelliklede Hizbullahın eliyle öldürülüyorlar. Bu gruplar talimatlarını Rusya ve İran’dan alıyorlar. Bugün değerli Şeyh Ahmed el Esir, halkımızın korunması, cihadımızın zafere ulaşması için ve öldürülen halkımızın hakkına sahip çıkan bir konuşma yaptı. Hizbullah’ın militanları tarafından kuşatılan Kusayr bölgesinden cihad ilan etti. Lübnan’daki Müslüman genç kardeşlerimizi mazlumun yanında olmaya (cihada) davet etti. Özgür Suriye Ordusu’nun komutanlarından ve basın sözcüsü Luay Mikdad: “Ahmet el Esir’in daveti bizi bağlamaz, bu benim ve bütün Özgür Suriye Ordusu’nun görüşüdür” dedi. Luay Mikdat’ın bu açıklaması sadece kendisini ilgilendirir. Biz yani Özgür Suriye komutanları olarak Şeyh Ahmed el Esir’in davetini kabul ediyoruz ve baş üstüne diyoruz. Luay Mikdad’ın Özgür Suriye hakkında böyle konuşma yetkisi yoktur. Ben ve bana tabi olan Seyfulislam tugayları, Ahmed el Esire şükranlarımızı sunuyoruz. O’nun daveti Suriye’deki katliamlara karşı susmamasından dolayıdır. Buradan Şam bölgesindeki bize bağlı bütün grupları hızlı ve acil bir şekilde hareket etmeye davet ediyorum.

Seyfulislam Tugayları'ın yapmış olduğu bir operasyon sonrası görüntüleri

Incanews / Haber Merkezi

Bu demektir ki ÖSO adına yapılan daha önceki açıklama kafaları karıştırmak ve fitne çıkarmak içinmiş. Zaten Batı da ÖSO ile irtibatını azaltacağının sinyallerini vermeye başladı geçtiğimiz günlerde.