Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriyeli Şehidin Cebinden Çıkan Yürek Burkan Not

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tacn8_1437346177_4766.jpg

Suriye'de şehit olan babanın cebinden çıkan not yürek burktu. Şehit babanın cebine bıraktığı notta "Eğer sizde un ekmek pilav varsa Allah rızası için çocuklarıma gönderin" ifadeleri yer aldı.

suriyehaberajansi.com

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Rabbim bizleri affetsin,nasıl bu hale gelebildik?nasıl bu kadar duyarsızlaştık?Hiç ölmeyecekmiş gibi,yaptıklarımızın hesabı verilmeyecekmiş gibi yaşıyoruz.Kimse üzerine sorumluluk almak istemiyor,kimse kendisine lutfedilen rızkı bir başkasıyla paylaşmak istemiyor,kimse yaşananlardan ibret almıyor.Bir gün aynı şeyler bizimde başımıza gelse ne yaparız diye kendime ve etrafımdakilere soruyorum.Cevap hep aynı (Allah korusun...olmaz İnşaAllah...)Müslüman olarak yapmamız gerekenler sadece bu iki cümle olmamalı.Biz komşusu açken,kendisi tok yatan bizden değildir diyen bir Peygamberin Ümmeti nasıl olacağız?Nasıl Şefaat umacağız?Ve nasıl Affedileceğiz?
Rabbim bütün inananlara önce vicdan,merhamet ve hidayet versin.Şehidlerimize Rahmet etsin,ardında kalanlara da yardım etsin,dayanma gücü versin,Rabbim çekilen bütün acıların,zulümlerin,karşılığını ,misliyle mükafatını versin.Rabbim bizleride affetsin,kalbimize yumuşaklık ve merhamet duyguları versin.Şimdilik sadece dua edebiliyorum,elimden başka başka hiç bir şey gelmiyor,ve ben kahroluyorum....

Üst Ana Sayfa Alt