Haber Suud Zindanlarındaki Mücahidlerin Idamı Hususunda Arap Yarımadası El Kaidesi’nin Beyanatı

Away

İyi Bilinen Üye
Üye
Suudi Arabistan rejimi bugün çoğunluğu El Kaide alimi olan 47 kişiyi bugün idam etti. İdam edilenler arasında ilim ehli olan Şeyh Faris Zehrani, Hamd el Humeydi, Abdulaziz el Tuvayili de bulunuyor.

Suud’un bu hamlesinin, Yemen’de güçlenen Arap Yarımadası el Kaidesi’nin Suud için de yakın zamanda bir tehdide dönüşecek olması olarak yorumlandı. Suudi Arabistan Amerika’nın en önemli müttefiklerinden biri olup kadınlarından da bulunduğu 40 binin üzerinde Müslüman cihada hizmet ve katılmak suçlamasıyla hapiste tutuluyor.

1 Aralık 2015’te Arap Yarımadası el Kaidesi Suud rejimini tehdit ederek alimlerin idam edilmemesi konusunda uyarmıştı. Bu beyanatın Türkçe çevirisini Küresel Analiz Medya sunar:

* * *

Suud Zindanlarındaki Mücahidlerin İdam Edilmesi Hususunda Arap Yarımadası el Kaidesi’nin Beyanı

Hamd Cebbar, intikam ve Azamet sahibi, dönüşün kendisine olduğu, kendisinden başka ilah olmayan Allah’adır. Salat ve Selam merhamet ve cihad Peygamberi, Kureyş’le savaşıp onlara: “Sizi boğazlamaya geldim!” diyen Nebi’yedir. Bundan sonra;

Arap Yarımadası el Kaidesi olarak kulağımıza Al-i Suud (Suud Ailesi) hükümetinin esirlerimizi idam edeceğini işittik. Allah’a söz veriyoruz ki; kanımız esirlerimizin kanına fedadır. Esirlerimizin temiz kanı akıtılmadan, Al-i Suud’un askerlerinin kanı akıtılacaktır!

Allah’a söz veriyoruz ki; Al-i Suud’un liderlerinin boynunu vurmadan bize yaşamak haramdır!

Dişe diş, göze göz! Rabbimizi şahid kılarak esirlerimizin esaret bağını çözeceğimize, ya da Hamza bin Abdulmutalib’in tattığını tatmaya and içiyoruz!

Hamd âlemlerin Rabb’ine mahsustur.Küresel Analiz / Özel Haber
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt