Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suudi Arabistan Kralı'ndan Katliama Destek

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suudi Arabistan'da bugün hutbelerde Mısırda ki müslümanlar için dua eden imamlar muhalefet suçu işledikleri sebebiyle yargılanmadan hapse atılıyor.

Dün diyarbakır ulu camisinin imamı müthiş bir hutbe verdi.Lanet olsun demokrasiye lanet olsun tüm beşeri sistemlere,lanet olsun suud ve zalimlere destek olanlara dedi,hakketen uzun bir zamandır büyle bir hutbe dinlememiştim,hutbesini internete vereceklermiş,eğer bulursam paylaşırım inşaALLAH..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
onların korkuları müslüman araplar uyanır onları tahtlarından şaşalarından lüks hayatlarından ederler.....onun için arap baharının ülkelerindeki gençlere sıçramaması lazım bir takım tedbirler alıyor lar kafalarınca....parayla her şeyi halledebileceklerini sanıyorlar......ama Alemlerin Rabbini unutuyorlar.......bizde Arapları uyanmalarını sağlayıp korktuklarının başına çevrilmesini hızlandıracağız inşallah ............selametle

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün diyarbakır ulu camisinin imamı müthiş bir hutbe verdi.Lanet olsun demokrasiye lanet olsun tüm beşeri sistemlere,lanet olsun suud ve zalimlere destek olanlara dedi,hakketen uzun bir zamandır büyle bir hutbe dinlememiştim,hutbesini internete vereceklermiş,eğer bulursam paylaşırım inşaALLAH..

Mevcut iktidarın bir taktigi oldugunu dusunuyorum.
Hem buna mecbur kaldı . Hem de halki elinde tutmak zorunda.yanilmayi cok isterdim. Mevcut iktidarin personellerinden bireysel olarak samimi olanlar olabilir. Belki misir hakkinda herbiri birey olarak bzim gibi de hissediyor olabir. Buna rte de dahil. Lakin parti , ya da hukumet politikasi olarak yaptiklari durumu idare etmek, bu baskaldirinin turkiyeye sicramasinin onunu kesmekten baska bisey degil bana gore.
Yanilmak isterdim

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kral-abdullah.jpg

Rabbim kahhar ismi ile sana muamele edip seninde belanı versin inşaAllah işbirlikçi hain.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dun misirdan biriydi sanirim. Turkiyeyi ekonomi ile tehdit etmisti.

Bu ne demek. Rte cesursa suud a lafetsin hadi simdi. Edemeyecektir. Cunki 11 Eyluk sonrasinda Usa Ya direk gidemeyen yesil sermayenin ara istasyonudur turkiye. Rte bunu goze alamaz. Koseye sikismis durumda. Misir olayi uzar ve suud darbeciler tarafinda , rte bunun karsissinda kalmaya devam ederse birkac aya kadar turkiyede buyuk bir ekonomik cokus de beraberinde gelir ki bunun ardindan olacak sey suriye ve misirda olanin aynisi olur.
Ne yaparlarsa yapsinlar. Ok yaydan cikti.
11 eylulde kapitalizm yikildi. Arap bahari dedikleri sey onlarin yakip yikma senaryosuydu. Dunya uzerinde cikmasi gereken savas musluman ulkelerde cikinca istedikleri oluyor sandilar. Seyhi oldurduklerinde biter sandilar. Suriyede kaybedince misirdan devam etmek istediler.
Daha omce de soylemistim forumda. Suriyede zafer yaklastikca emperyalizm kontrolunu o derece kaybederek adimlar atiyor.
2 ay geriye donelim. Mucahidler golana kadar dayandiklarindan sonra hizbusseytan , sii, iran, pyd manevralaribyapildi. Israil suriye icinde bir cephaneligi jetleriyle vurdu. Ardinda kontrolsuz bir hamle turkiyede reyhanli , ardindan gezi olaylari.
Bugunlerde neler oluyor peki. Hizbusseytan eridi, yd eriyor, sam da mucahitlerin tanklarini gormeye basladik. Ardindan misir.

Eger suriyede mcahitler ilerlemese adeviyede saldiri falan olmazdi.
Namaz kilan adami namazinda olduren bir ordu, ramazanda yapardi bunu.
Misir daki olanlari , ihvanin stratejisini biz burdan elestiriyoruz.
Ama bugun ummete en buyuk faydayi ihvan yapmiyormu?
Biliyormuyuz aslinda amacin bu olup olmadigini?
Seyid kutubun ciktigi misirdan bahsediyoruz. Hasan el bennanin torununun dun sehit (ins) oldugunu dusunelim. Torunu dedesinin kitaplarini okumamismidir acaba.hasan el benna ( ben kitaplarini okmadim) silahsiz direnisi mi savunmustur.

Bugun artik kafirler bile demokrasinin bu topraklar icin oldugunu soyluyor omalari bir basari degilmidir.
Misirda oldurulenler olmassydi istanbuda ankarada hilafet istiyoruz diyen kisiler gorebilecekmiydik. Gorsek bile buna sevinecekmiydik. Onlaraa polis izin verecekmiydi.

Misirda cok kolay olduruluyorlar.
Ama orda 1 oluyorsa burda bin uyaniyor.

Istanbulun silahsiz fethi bu mudur ki???

Üst Ana Sayfa Alt