Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tağut Hakimlere Muhakeme Olunmanın Küfür Oldugunu Biliyorsunuz Zulm Uğradığınızda Nasil Çözüyorsunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Sen milletin sözlerine bakma. Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnetin yolundan gidersen sapmazsın/sapıtmazsın İnşeallah. Mahkemeye gidelim, oy kullanalım, belediyenin adına nikahta kıydıralım, askerede gidelim ve daha neler neler... Nerede bizim gavura muhalefetimiz? Nerede tağuttan sakınma? Tağutta imandan feragat? Peki ya Müslümanlığımız nerede?

Şeyh Usame bin Ladenin sözüydü -veya ona nisbet edilen bir söz-: "Siz kahrolsun amerika diye bağırırsınız, amerikayı kahredenede terörist dersiniz." -mesaj gitmesi gereken yere gitmiştir Allahulalem-

Enes radiyallahu anh şöyle demiştir: "Siz, yapılan amelleri gözünüzde kıldan ince hale getiriyorsunuz. Hâlbuki biz onları Râsulullah sallallâhu aleyhi ve sellem zamanında büyük günahlardan sayıyorduk." Buhârî, no: 6492.

-------------------
Muâz b. Cebel radiyallahu anh şunları söyledi:
"Âlimin de hata yapabileceğini hesaba katıp dikkatli olun, çünkü onun, halkın yanında bir itibarı vardır, böylece hatalı olduğu halde ona uyabilirler." İhyâu Ulûmi'd-Dîn, 1/84; Mevâizu's-Sahâbe, 276.

-------------------
Ebu'd-Derdâ radiyallahu anh şöyle demiştir:
"Sizin hakkınızada şunlardan korkuyorum: Âlimin hata yapmasından, münafığın Kur'an'la (Kur'an'ı vasıta yaparak) münakaşa yapmasından. Kur'an haktır. Kur'an, yolu aydınlatan lamba gibidir." Hılyetu'l-Evliya, 1/219.

-------------------
Medain halkı, Selman radiyallahu anh'ın mescidde olduğunu duyunca, onun yanına akın ettiler. Bin kadar insan orada toplandı. Selam radiyallahu anh ayağa kalkıp:

- Oturun, oturun! demeye başladı. Onlar oturunca, Yusuf suresini okudu.

Gelenler bu defa oradan ayrılmaya başladılar. Nihayet yüz kadar insan kalmıştı. Bunun üzerine Selman öfkelendi ve:

- Siz yaldızlı sözler istiyorsunuz. Ben size Allah'ın kitabını okuyunca çekip gittiniz, dedi. Hılyetu'l-Evliya, 1/189; Tehzîbu'l-Hılye, 1/163.

-------------------
İbn Abbas radıyallahu anhuma: "Heva ve heves tapılan bir ilahtır." dedi ve şu ayeti okudu:

"Heva ve hevesi tanrı edinen ve Allah'ın (kendi katındaki) birbilgiye göre saptırdığı kimseyi gördün mü?" (Câsiye, 23). el-Beyân ve't-Tebyîn, 1/235.

Kardeşim sana verdiğim örneğe ne diyorsun ?
bir adamın tağut rejimlerden bağını koparan en ana unsur , kilittaşı T.C ve diğer devletlerin kendi rejimlerine göre vermiş oldukları anayasaya bağlılığı ifade eden KİMLİK NUMARASIdır...Bunu edinmediğin sürece tağuti hükümlerden bağımsızsın...
yanlıs anlama sana kızmıyorum.... zaten senin savundugun , mahkemeye basvurmanın küfür oldugu görüşü sitenin adminlerinin de görüşü oldugunu bildigim için genele soruyorum ...

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
türkiyede yaşayan istisnasız herkes taguta bulaşmıştır
siz istemesenizde hakkınızda açılan bir dava var ise mahkemeye gitmek zorundasınız

bakara 286. Allah her şahsı, ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar...

en ufak bir konuyu bile akide meselesi yapmak malesef bizlerde hastalık olmuş

Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız. Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.
(Buhari, ilim, 11)

bazıları islamı öyle bir kalıba sokuyorki, sorsan dünyada en fazla bir milyon müslüman var diyecek

mahkemeye gittin müşrik, resmi nikah kıydın mürted,oy kullandın kafir
geriye kim kaldıki
eğer dünyada müslüman yok ise hilafete ne gerek varki

eğer elektirik kullanıyorsanız. fatura tarihinde paranız yok ise. faiz ödemek zorundasınız.
eğer faizi helal görmüyorsanız bu ameliniz sizi kafir yapmaz.
nasılsa sanal ortam diyerek sallıyanlar hakkında emin olduğumuz birşey varsa hepiniz elektirik kullanıyorsunuz.
bizden istenen imkanlar ölçüsünde sakınmaktır.

duhan 51. Müttakîler ise hakikaten güvenilir bir makamdadırlar.

son arzusu iki rekat namaz kılmak olan bir mücahidi kesmek için bıçağı taşa vuruyorsanız elektirik kullanmasanız, avukat tutmasanız,taguta vergi vermiyorsanız,oy kullanmıyorsanızda sizi cehennem paklar. istediğiniz kadar hicret edin.bu böyledir. he tövbe edersinizde bizim haberimiz olmaz, orası bize gayb'dır. bizim gördüğümüz pek islami tavır değildir.

hicret edipde müslümanları kestiğinizde o hicret islama değil nefsinize hicretdir.
alnınızda'da secde izi olması vebalinize nisbetle küçük kalır
akhi Allah razı olsun , çok hos yazmıssın...ben yukarda da dedim, T.C ve diğer tağuti rejimlerin bireyleri hükümlerine esas bağlayıcı nokta, kilittaşı, kimlik numarası ve nüfus cuzdanıdır... Bunu taşımayanın tağuti rejime ne siyasi ne politik ne askeri ne ekonomik hiçbir anlamda bağlılığı yoktur ... mahkeme ye basvurmaya küfür demek kolay zira herkes her zaman mahkemeye müracaat durumunda kalmıyor...eğer mahkemeye basvurmanın küfür oldugunu söylüyorlarsa kimlik kartı ve resmi nikahdan da el çeksinler görüşlerinde samimilerse diye düşünüyorum

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
Kardeşim sana verdiğim örneğe ne diyorsun ?
bir adamın tağut rejimlerden bağını koparan en ana unsur , kilittaşı T.C ve diğer devletlerin kendi rejimlerine göre vermiş oldukları anayasaya bağlılığı ifade eden KİMLİK NUMARASIdır...Bunu edinmediğin sürece tağuti hükümlerden bağımsızsın...
yanlıs anlama sana kızmıyorum.... zaten senin savundugun , mahkemeye basvurmanın küfür oldugu görüşü sitenin adminlerinin de görüşü oldugunu bildigim için genele soruyorum ...

İslam'da -Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaaet Menhecinde- hüküm bu. Sen: "Ben zaten "Kimlik Numarası" aldım tağuta bağlandım, inceldiği yerden koparayım" diyorsan sen bilirsin. Şu yazdığınız şeylere gerçekten anlam veremiyorum.

Ayrıca kim, kimi, ne zaman tekfir etti? Millet hayal görüyor sanırım. -mesaj gitmesi gereken yere gitmiştir Allahulalem-

türkiyede yaşayan istisnasız herkes taguta bulaşmıştır
siz istemesenizde hakkınızda açılan bir dava var ise mahkemeye gitmek zorundasınız

bakara 286. Allah her şahsı, ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar...

en ufak bir konuyu bile akide meselesi yapmak malesef bizlerde hastalık olmuş

Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız. Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.
(Buhari, ilim, 11)

bazıları islamı öyle bir kalıba sokuyorki, sorsan dünyada en fazla bir milyon müslüman var diyecek

mahkemeye gittin müşrik, resmi nikah kıydın mürted,oy kullandın kafir
geriye kim kaldıki
eğer dünyada müslüman yok ise hilafete ne gerek varki

eğer elektirik kullanıyorsanız. fatura tarihinde paranız yok ise. faiz ödemek zorundasınız.
eğer faizi helal görmüyorsanız bu ameliniz sizi kafir yapmaz.
nasılsa sanal ortam diyerek sallıyanlar hakkında emin olduğumuz birşey varsa hepiniz elektirik kullanıyorsunuz.
bizden istenen imkanlar ölçüsünde sakınmaktır.

duhan 51. Müttakîler ise hakikaten güvenilir bir makamdadırlar.

son arzusu iki rekat namaz kılmak olan bir mücahidi kesmek için bıçağı taşa vuruyorsanız elektirik kullanmasanız, avukat tutmasanız,taguta vergi vermiyorsanız,oy kullanmıyorsanızda sizi cehennem paklar. istediğiniz kadar hicret edin.bu böyledir. he tövbe edersinizde bizim haberimiz olmaz, orası bize gayb'dır. bizim gördüğümüz pek islami tavır değildir.

hicret edipde müslümanları kestiğinizde o hicret islama değil nefsinize hicretdir.
alnınızda'da secde izi olması vebalinize nisbetle küçük kalır

Bu mesaja ilkin müdahalede bulunmadım ama sanırım saf zihniyetliler etkilendi mesajından. Malesef sende herkes gibi bektaşilik yapıyorsun. İki, üç ayet; bir hadis'le olmaz bu işler. İslam bir bütündür, bir bütün olarak değerlendirilir. Bunu yapamıyorsan bunu yapabilenlere veyahut onların kitaplarına başvurusun. Hem bana müştehit diyenler sana neden ses çıkarmadılar? -Allahulalem- sözlerin hoşalarına gitti. Ama senin usulün yanlıştır. Allah Rızası için yazdım İnşeallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt