Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Tağutlara Terzilik Bile Yapan Zalimdir İddiasının Delili?

S Çevrimdışı

Suheda Yolunda

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum, epey bir zaman önce ya bir kitapta veya nette okumustum. Tagutlara terzilik bile yapan kufure girmistir, bunun kaynagini bulamiyorum bana yardimci olabilirmisiniz? Sahih kaynak istiyorum..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Suheda Yolunda;311408' Alıntı:
Esselamu aleykum, epey bir zaman önce ya bir kitapta veya nette okumustum. Tagutlara terzilik bile yapan kufure girmistir, bunun kaynagini bulamiyorum bana yardimci olabilirmisiniz? Sahih kaynak istiyorum..
Âleykum selam we rahmetullah ;

Terzinin biri, âlime : Ben zalimlerin elbisesini dikiyorum. Acaba ben Kasas Suresi’nin 17. ayeti gereği zalimlere yardım edenlerden olur muyum?” diye sorar.
Alim şöyle cevab verir: “Hayır sen zalimlere yardım eden değilsin. Bilakis sana iğne satanlar zalimlere yardım edenlerdir. Sen ise bizzat zalim olmuşsun” diye cevab verir.
(Ebu's-Senâ Şihâbuddîn Mahmûd b. Abdillâh b. Mahmûd el-Huseynî el-Âlûsî, Ruhul Meanî fî tefsîri’l-Ķur'âni’l-ažîm ve’s-seb'i’l-meŝânî, (20/49)

İlgili Konu:

Dar'ul Harb'te Polis Olmanın Hükmü Nedir?

Üst Ana Sayfa Alt