Taliban Karzai'nin Danışmanını Da Öldürüldü.

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Taliban gece saatlerinde düzenlediği saldırıda, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin danışmanı Can Muhammed'i evinde öldürdü.


İçişleri Bakanlığı yetkilisi Muhammed Zahir, iki ya da üç kişinin bu gece başkent Kabil'de Karzai'nin danışmanı Can Muhammed'in evine saldırdığını belirtti.


Saldırıda Can Muhammed ile birlikte milletvekili Muhammed Haşim WAtanwal'ın da öldürüldüğü kaydedildi.


Can Muhammed eski Uruzgan valisiydi. 2002 Ocak ayından 2006 Mart ayına kadar bu görevde bulunmuştu.Hafta içinde Karzai'nin üvey kardeşi Veli Karzai'yi de öldüren Taliban bu saldırıyı da üstlendi. Taliban Sözcüsü Zabihullah Mujahid Pajhwok Afghan News'a yaptığı açıklamada, saldırıda birkaç polis memurunun da öldüğünü söyledi.


Saldırı nasıl oldu?


Pajhwok Afghan News'un haberine göre, saldırı yerel saatle akşam 08.00'de başladı. Bir polis yetkilisinin verdiği bilgiye göre önce bir Taliban savaşçısı evin girişinde kendini havaya uçurdu.

Peşinden gelen Taliban üyeleri de eve kolayca saldırdı.


Taliban savaşçıları ağır silahlarla evi ateş altına aldı.


Bir Polis yetkilisi Can Muhammed'in bir oğlu ile birlikte üç korumasının da öldürüldüğünü açıkladı. İki Taliban, Can Muhammed'in ailesini de rehin aldı.


Polisle süren çatışmada bir Taliban üyesinin öldüğü belirtildi.


Taliban bir hafta içinde Devlet Başkanı Hamid Karzai'ye çok yakın iki ismi öldürmüş oldu.
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Elhamdulillah

Taliban ahiler farklı bir streteji uyguluyorlar :)

karzainin sülalesini bitiriyorlar
 

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
haber inşalllah doprudur ancak kardeşim kaynağı varmı bu haberin talibanın resmi sitesindenmi aldınız yoksa kaynaksız başka sitelerden alıntımı ? kaynaskzı haber olunca inanmalta terrettüd ediyoruz
 

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kaynağına lafım yokta :)) taliban resmi sitesinde şu ana kadar bu türde bir açıklama yokmuş inşallah kardeşim temennimiz gebermesi ateşleri bol olsun
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt