Taliban Mücahidlerinden Büyük Baskın

Cihad.Biz

Yeni Üye
Üye
Taliban mücahidlerinden büyük baskın


Afganistan Taliban Hareketi mücahidleri geçen Salı günü düzenledikleri büyük operasyonla onlarca istihbaratçı ve polisi öldürdü. Hareketin resmi sitesinde yayınlanan bir bildiri ile operasyon hakkında bilgiler verildi.

Afganistan Taliban Hareketi’nin Salı sabahı Afganistan Paktika eyaletinde istihbarat ve hükümet binalarına düzenlediği saldırılar sonucu onlarca istihbaratçı ve polis görevlisi öldürüldü.

Hareketin resmi sitesinde yayınlanan bildiride hareketin resmi sözcüsü Zebihullah Mücahid’in şu ifadeleri yer aldı: ‘Salı sabahı Afganistan’ın Paktika Eyaleti’nde istişhadi mücahidler tarafından gerçekleştirilen operasyonda düşmana beşeri ve maddi anlamda büyük hasarlar verdirildi.’

Zebihullah sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Operasyon sabah saat yedide ağır ve hafif silahlar, el bombaları ve patlayıcı kemerlerle donatılmış istişhadi mücahitler tarafından başlatıldı ve 12 saat sürdü. Çatışmanın başında mücahidler istihbarat başkanlığı binasını kontrol altına aldı. Oradan etraftaki hükümet binalarına ateş etmeye başladılar. Mücahidler binada onlarca istihbarat görevlisini kuşattı. Çatışma sırasında onlarcası öldürüldü. Aralarında polis ve hükümet görevlileri de bulunuyordu. Büyük kısmı da yaralandı.’

Bildiride görgü tanıklarının, düşman güçlerinin olay yerine yaklaşık 80 tabut getirdiğine ilişkin ifadelerine de yer verildi.

Öte yandan Taliban hareketinden yetkililer, Amerika’nın Küba’daki Guantanamo Üssü’nde tutuklu üç üyesinin serbest bırakıldığını ve Katar’ın başkenti Doha’ya ulaştığını açıkladı. Bu esirlerin, Amerika tarafından Taliban Hareketi’nin elinde bir buçuk yıldır esir olan Amerikalı asker Robert Bergan’ın salınması umuduyla bırakıldıklarına işaret ediliyor.

Cihad.Biz
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Elhamdulillah
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt