Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Taliban'dan Pakistan'a: "abd'den Yardım Alma, Halka Biz Yardım Ederiz"

M Çevrimdışı

musab24

Üye
İslam-TR Üyesi
Pakistan Talibanı tarihinin en büyük doğal afetlerinden birini yaşayan Pakistan'a ABD yardımlarını reddetmesi çağrısı yaptı. Taliban Pakistan'ın istemesi durumunda felaketzedelere 20 milyon dolar tutarında yardım yapabileceklerini açıkladı.

Pakistan'ın Şeriatla yönetilmesi için mücadele veren Pakistan Talibanı (TTP) Pakistan hükumetine ABD'den gelecek yardımları reddetmesi çağrısı yaptı.

Amerika ve batının ülkeye yaptıkları yardımların karşılığında Pakistan'dan kendi halkını vurmasını istediklerini açıklayan Taliban "Eğer hükumet isterse biz Taliban olarak 20 milyon dolarlık yardım yapabiliriz" açıklamasında bulundu.

Taliban sözcüsü Azzam Tarık eğer hükumet üyelerimizi tutuklamayacağını vaad ederse biz liderimiz Hekimullah Mesud'un gözetiminde sel mağdurlarına yönelik geniş bir yardım kampanyası başlatacağız. dedi.
Amerika bunun üzerine Pakistana yönelik yardımını 20 milyon dolar daha artırdı. Bazı batılı gözlemcilerse Taliban'ı destekleyen İslami yardım kuruluşlarının ülkenin her yanına yardım götürdüklerini ve bunun bölgede Taliban'a desteği artıracağından endişe ediyorlar.

Cemaati İslami, Dava Partisi gibi islami kuruluşlar felaketzedelere hükumetin sunduğundan daha fazla yardım ulaştırıyor.

Pakistan'da meydana gelen sel felaketinde şu ana kadar 1600 kişi hayatını kaybetti.

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
o mürtetler sırf yalakalık olsun diye abd nin yardımını kabul eder....diyor ya abd biz sadece ıslah edicileri...kafirlerin durumu yer y.yılda aynı 1500 sene önce de aynıydı şimdi de aynı....mürtetler kafirlerin yanında izzet ve şeref arıyorlar oysaki bütün izzet ve şeref allahın yanındadır....talibana karşı savaşan paki li askerler tevbe etmedikleri sürece cehennem azabından kurtulamayacaklardır....rabbim hidayet et...