Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tefekkürlük Resimler

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1609713_719663544754338_637831198247933978_n.jpg

10540815_719663561421003_4769392501563957676_n.jpg

10590472_719663581421001_5278385874536587703_n.jpg

1932246_719663591421000_8756852258099936131_n.jpg

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Nasıl hatırladın mübarek,görende yan mahalleyi tarif ediyor sanacak..:)
vesilenle öğrenmiş olduk,Rabbim razı olsun..

çocukluğum orada geçti desem caiz olmaz :):) bende netten aradım

duana Amiiin cemian diyorum güzel kardeşim

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1150999_611414242222662_952347475_n.jpg

içimden birşeyler geçti,sonra aklıma bu hadise geldi,paylaşayım,belki benim gibi içinden bişeyler geçenlere cevab olur..

Rasulullah’ın (s.a.v) ashabından bir kişi tatlı su kaynaklarının bulunduğu bir vadiden geçti.
“İnsanlardan el etek çekip bu vadide kalsam ? Ancak Rasulullah’tan (s.a.v) izin almadan bu işi yapmam” diye düşündü. Bunu Rasulullah’a ((s.a.v) söyleyince , Rasulullah (s.a.v) :
“Yapma ! Şüphesiz ALLAH yolundaki birinizin (yaptığı cihad) fazileti , evindeki yetmiş yıl namazından daha efdaldir. ALLAH’ın sizi bağışlamasını ve cennetine koymasını istemez misiniz? ALLAH yolunda cihad ediniz . Devenin iki süt arası müddeti kadar ALLAH yolunda savaşanlara cennet vacib olmuştur”
(Tirmizi ,Cihad:17

C Çevrimdışı

CihadiL

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burası Yemen'in hadramevt şehrindeki bir dağın mağrası saf baldan ırmak akıyor...Arılar burayı ev tutmuşlar.

sonra her meyvadan ye, rabbinin önüne açtığı bütün yolları aş.» arının karnından değişik renkli ve insanlar için şifa kaynağı olan bir içecek (bal) çıkar. bu olayda düşünen kimseler için ibret dersi vardır. nahl, 69

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
@Hattab Amedi abi yanlis anlamassan bir önerim olacak.. konunun ismi ayri olsaydi daha güzel olurdu:harika::
1 konu tefekkürlük resimler
2 konu tebessümlük resimler
böyle sanki hem gülüp hem agliyormusuz gibi oluyor;) ama genede sen bilirsin abi, kusur etmissem bu kardesini affet:)

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aklıma gelmiştide ,sonra unutmuşum..haklısınız.
sayın yönetici kardeşler,bu konuyu düzenlerse çok sevinirim..
mesela burası Tefekkürlük resimler olsun,başka bir konuyuda Tebessümlük resimler olsun,büylece daha güzel olur...şayet resimleride konularına taşırlarsa süper olur,ama bu kadarda ayağımı uzatmak istemiyorum,ayıp olur...:)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Kadere isyan ettikten saniyeler sonra...
Ana Sayfa» Gündem
1x1.gif
1x1.gif

11.03.2015 18:35
11565.jpg

Adana'da inşaat işçisi 50 yaşındaki Ziya Şararslan, telefonla konuştuğu kişiye, "Böyle kader mi olur?" diye bağırdıktan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.
Merkez Seyhan İlçesi'nin Reşatbey Mahallesi'nde bir inşaatta işçi olarak çalışan Ziya Şararslan, sabah işe geldi.

İddiaya göre, bir süre sonra cep telefonu çalan Şararslan, arayan kişiye, "Böyle kader mi olur? Her şey benim başıma geliyor" diye bağırıp Allah'a ve kaderine isyan ederek telefonu kapattı. Ardından da olduğu yere yığılıp kaldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Ziya Şararslan yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı. Şararslan'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere ailesine teslim edildi.

Kaynak: DHA