Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevbe Suresi 73. ayet - İnkarcılara ve münafıklara karşı cihad

N Çevrimdışı

notyetic

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
“Ey Peygamber! İnkarcılara ve münafıklara karşı cihad et, onlara sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir ve bu ne kötü bir sondur.”

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve rahmetullahi ve bereketuhu kardeşlerim. Yaklaşık bundan 1 - 2 ay önce bu ayet'in arapçasını rüyamda söylüyordum. Arapça hiç bilmiyorum, ama hiç zorlanmadan bu ayeti rüyamda söylüyordum, Hemde Camii imamının hemen yanında söylüyordum. Ve bütün cemaat sanki bir hayranlıkla ve şaşkınlıkla bana bakıyordu. Kardeşlerim, bu rüyanın yorumunu yapacak bir kardeşim var mıdır ? Bu rüyayı imam'a söyledim ve bana cihad edeceksin (inşAllah) dedi. Vesselam. :)

C Çevrimdışı

CihadBirligi

Üye
İslam-TR Üyesi
vealeykumselam Ebu Hamzat Kardeşim, bu konu hakkında sana şunu yazabilirim
hadis i tam olarak hatırlamıyorum lakin;h.z MUHAMMED sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz buyurmuşlarki,
güzel ruyalarınızı herkese anlatmayın hayra yoracağından emin olduğunuz kişilere anlatın tamamen aklımda olmadığı için yazamıyorum tamamını.

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biliyorum kardeşim, ancak gördüğüm bu rüya kötü değildir. Ve inan hayatımda gördüğüm en güzel rüya diyebilirim. Peygamber efendimiz Aleyhissalatu vesselam ''kötü rüyayı kimseye söylemeyin , eğer söylerse hayra yorumlayın'' diye böyle bir hadisi varmıştı. :)

Üst Ana Sayfa Alt