Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tsk: '2 Bin Kişilik Gruba Müdahale Edildi'

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
7646.jpg

TSK: '2 bin kişilik gruba müdahale edildi'
TSK'dan yapılan açıklamada, "Suriye sınırında sabaha karşı 2 bin kişilik kaçakçı gruba gazla müdahale edildi" denildi.
30 Temmuz 2013 Salı Saat 13:05

Ayrıca, 350 kişi atlı gruba da önleyici atışlarla müdahalelerde bulunulduğu belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden müdahaleye ilişkin yapılan açıklama:

Türkiye-Suriye Hududunda 2’nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, saat 03.00’da hudut hattında görev yapan araç ve personelimiz tarafından, hudut taşları arasında yaklaşık 1500-2000 kişilik kaçakçı grup tespit edilmiştir. Hudut hattında bir Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA), bir Tank, bir Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) ve bir Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) ile geçiş noktaları kapatılmış ve kaçakçı gruba, hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Türkçe ve Arapça ikazlarda bulunulmuştur.

İkaza uymayan kaçakçı grup, farklı noktalardan hudut hattına yaklaşmaya devam etmiş ve kaçakçılık girişiminde bulunmuşlardır. Devriye yolunda görev yapan araçlarımıza sınırın Suriye tarafından, daha geride görev yapan araç ve personelimize ise, sınırın Türkiye tarafındaki bir diğer kaçakçı grubu tarafından taş atılarak saldırıda bulunulmuştur.

Tel engeline kaçakçılık girişimleri esnasında büyük zararlar veren kaçakçı şahıslar, bölgede görev yapan unsurlarımızca engellenmeye çalışılmışlardır. Unsurlarımız tarafından havaya uyarı ateşi açılmış, göz yaşartıcı gaz bombasıyla müdahalede bulunularak grubun dağılması sağlanmıştır.

Bu faaliyet sürerken; Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında bir diğer bölgeden kaçakçılık yapmaya çalışan 300-350 kişilik bir atlı gruba ise, bir ZMA, bir GZPT ve bir ZPT ile önleyici atışlarla müdahalede bulunulmuştur. Olayla ilgili olarak; Reyhanlı Kaymakamlığına, Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığına ve İlçe Jandarma Komutanlığına bilgi verilmiş, bölgedeki birlikler takviye edilmiştir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
9 defa kaçakçı kelimesi geçiyor haberde. Kesin kaçakçı bu adamlar yani:!!!

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Türk Hükümeti sınırı kapatmak için zemin oluşturuyor bu tip haberlerle... bu kasıtlı yapılan bir haberdir... Rabbim mücahidlere yardım etsin bunlar bu sınırıda kapatın oradaki mücahidleri orada boğmaya çalışacaklar... Rabbim onların tuzaklarını bozsun ve kafirlere karşı müslümanlara yardım etsin... Elbetteki Allah'ında bir tuzağı var...

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allahın tuzağı tuzakların en güzelidir istişada giderim hiç acımam kafir türk askerine

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Türk Hükümeti sınırı kapatmak için zemin oluşturuyor bu tip haberlerle... bu kasıtlı yapılan bir haberdir... Rabbim mücahidlere yardım etsin bunlar bu sınırıda kapatın oradaki mücahidleri orada boğmaya çalışacaklar... Rabbim onların tuzaklarını bozsun ve kafirlere karşı müslümanlara yardım etsin... Elbetteki Allah'ında bir tuzağı var...

Kesinlikle katılıyorum, ve duydugumuz haberlere gore bazı yerlerden geçmek sıkıntı olmaya başlamış bile Allah svt. kardeşlerimizin yardımcısı olsun.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler böyle bir haberin ve ardından sınırı kapatma çalışmaları Salih Müslüm'le görüşmelerinden sonraya denk geldi. Bu tesadüf değildir. Bunlar anlaşmışlardır diye düşünüyorum. Allah belalarını versin.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akkoyunlular sınırı falan kapamazlar , PKK'lı işbirlikçilerinin kaçacak delikleri ve lojistik destekleri olması lazım . Bu haberden hemen önce 200 kişilik bir grup rasulayndan Akkoyunlu sınırlarına girmişti . Nusretin zaten yurt içi eğitim kampı falan bulunmamakta ÖSO adı altında giriş çıkış yapabilirler .

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TSK: Köydeki bazı evlerden ateş açıldı: 18 asker yaralı
Genelkurmay Başkanlığı, Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında tespit edilen 2500-3000 kişilik kaçakçı grup ile Türkiye Kuşaklı Köyü'nden bir diğer kaçakçı grubun, güvenlik güçlerine saldırıda bulunulduğu, saldırıda 18 askerin yaralandığını açıkladı
Yayınlanma Tarihi: 06.08.2013 19:00

Ajanslar

Bu kacakci kelimesi de iyi kamuflaj. Dun acilci mihrac antakyada saldiri yapin, öso ve nusra dan olma ihtimali olanlari rehin alin emri vermisti. Ilgisi varmidir acep. Bence var. Kacakci=pyd bence

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
acilcilere bağlı uyuyan hücreler bu emirle uyanmış oldular

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret cephesiyle t.c yi aynı düşmana karşı birleştiren Allaha hamdolsun sonu da müslümanca olur inşaallah ordunun ve devletin çünkü başka yolu kalmadı ya 50 parçaya bölünecek ya da topkapı sarayındali hilafet sancağını tekrar çıkararak maide 44 e göre kanunlarını düzenleyecek :)