Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tunuslu Bir Gencin TV'de Söylediği Neşid

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O show progrmında Söylemesi Takdir edilmeli bence.
Her ne kadar bazıları eleştirse de ben böyle düşünüyorum

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olabilir. Bunlar Hizbu't Tahrir cemaati. Bunların dinine göre kadın erkek tokalaşması helal mesela. İddialarına göre kadın ve erkeğin bir araya gelmesi, yardımlaşması zorunluymuş. Bu yüzden kadın erkek toplanıp neşid okuyorlar demek ki. Bunlarda ayrı bir fırka.

Hizb-ut Tahrirde öyle olabilr de (bilmiyorum açıkcası) ama benim videodan anladığım böyle türkiyedeki gibi show programlarının birinde çıkmış ve dikkat ederseniz seyirciler falan (aynı zamanda sunucu) dalga vari dinliyor.Başka bir yerde daha okumuştum bu haberi yanlış hatırlamıyorsam aklımda böyle kalmıştı

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hizb-ut Tahrirde öyle olabilr de (bilmiyorum açıkcası) ama benim videodan anladığım böyle türkiyedeki gibi show programlarının birinde çıkmış ve dikkat ederseniz seyirciler falan (aynı zamanda sunucu) dalga vari dinliyor.Başka bir yerde daha okumuştum bu haberi yanlış hatırlamıyorsam aklımda böyle kalmıştı

Birinci değilde ikinci video için yapmıştım ben o yorumu. O kalabalık grup Hizbu't Tahrirci. Arkalarındaki pankartta yazıyor.

U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benimde aklıma hizb gelmişti ilk basta ama bir türlü çözememiştim.. Ben sadece söylenen neşid'i beğendim koydum.

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer elinde tevhid bayrağı yüzünde bir gram sakal yoksa, dışarıdan baktığında Müslümana benzemiyorsa, oturup konuşulduğunda akıldan, mantıktan bahsedip aklın faziletlerini öve öve bitiremeyip kelam yapıyorsa, ahad hadisler akidede hüccet olmaz diyorsa, kabir azabını inkar ediyorsa, söylediklerine İslam alimlerinden delil getiremeyip "Nebhani" adlı birinin sözlerini tekrarlıyorsa, kısacası konuştuğunuzda kafanız karışıyorsa, o kişi Hizbu't Tahrircidir.

Üst Ana Sayfa Alt