Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türbanli Adaylarin Başvurmamasini Rica Ederiz

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
teb_banka_iskur-ilani_turbanlilar_basortulu-calisan.jpg

Bankadan “Başörtülü Eleman Başvurmasın” İlanı

Bazıları ayrımcılığı sürdürmekte kararlı. Bir banka, eleman alım ilanında “Türbanlı adayların başvurmamasını rica ederiz!” ifadesini kullandı.
Başörtülülere yönelik ırkçı-ayrımcı uygulama zaman zaman nüksetmeye devam ediyor.
Bir banka, İstanbul’daki şubelerine alacağı engelli şube asistanı alım ilanında başörtülülerin başvurmamasını istedi.
TEB, İstanbul’daki şubelerine alacağı engelli kadrolarda başörtülü adayların başvurmamasını istedi. İşkur’un web sitesinde yayımlanan ilanda büyük harflerle “Türbanlı adayların başvurmamasını rica ederiz” ifadesi dikat çekti.
İşte İŞKUR’un sitesindeki ilan:
teb_banka_iskur-ilani_turbanlilar_basortulu-calisan.jpg

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
türbanlı dine uygun giyim ve ahlak taşıyorsa faiz olan bir yerde çalışmaz.Yazan iyilik olsun diye yapmış bence.Böylece harama davet etmek vebalinden kurtulmuş.hatta bunun arkasında bir şöyle bir ifade çıkarılabilinir,müslüman olanlar başvurmasın.

Sana katılıyorum özellikle büyük harfle yazdım güzel bi yorum yaptın beğendim :) aynı kafadayız :p

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bence böyle olmalı kardeş adam açıkça söylesin ya sizin burada ne işiniz var faizli yerde başörtüsü takıp namaz kılmamakta neyin nesi sen hangi dini biliosun yaşıyosunuz gibisinden uykucaların gözüne uyku girmesin :D :) saflar ayrılsında muvahhidleri seçelşm milletin selamını alırken iki kere düşünüyorum artık :)

H Çevrimdışı

Hoor-al-ayn

Guest
sonrada basi ortulu bacilarimiz agliyor bizi neden haramla faizle dolu bir yere calismak icin almiyorlar .. neden Allahin rizasinin bulunmadigi bir seyi yapmamiza izin vermiyorlar!
Rabbim ummetin kadinlarinin namahremle birlikte calismanin okumanin hayirsizligi konusunda bilinclenmesinde yardim etsin! Amin