Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türk Islam Devleti Bayragi...ilk Kezz!!!!!!!

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Türk-islam??? bu ne demek oluyor? peygamber zamanında arap-islam diye birşey mi vardı ki şimdi türk-islam olsun?? e biri de yarın çıkar "kardeşim neden türk-islam oluyormuş kürt-islam olsun" der "tamam islam'da hemfikiriz ama benim atalarım senin atalarını döver, benim damarlarımdaki kan asil senin kanın necis" diye bir başlaaar sonrası da artık cehalet üzere birbirini gebertmeye kadar gideeer... Allah bizleri böyle bir zihniyetten muhafaza eylesin.

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
611 akhi sana tamamen katılıyorum islam sadece yahudiler gibi belli bir milleti kapsamaz umumidir geneli kapsar....ve islam ne sadece arapların ne türklerin ne v.s nin dini değildir iman eden her kulun dinidir...ve Allah azze ve celle kendi ırkını diğerinden üstün kılanları yermiştir. nitekim ilk ırkçı da şeytan aleyhi lanedi ki Allahuu Teala Hz. Âdemi yaratır ve meleklerin Ona secde etmelerini ister. Bütün melekler secde ederler. Ama melekler arasında bulunan şeytan secde etmez. Allah ın, "emrettiğim halde secde etmene engel nedir?" sorusuna şöyle cevap verir:

"Ben ondan daha hayırlıyım. Beni ateşten, Onu ise topraktan yarattın." (A'raf suresi, 11-12)

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
humble kardeşim o bayrakta harekeler var haccac devrine kadar ne harekelendirme vardı nede noktalama felan vardı ?

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
??? ne demek istedin _?

yorumlara bakılırsa Allah'a şükür herkes benim anladığıma yakın birşey anlamış. asıl anlamayanlara sormak lazım, 'neyi anlamadınız?' diye.

sapkın ideolojilerini islam'a yamamaya çalışnlara mesajım gayet açık: cenab-ı allah'ın dinini uyduruk tezlerinize konu etmeyin. gidin kendinize başka mecralar arayın. artık baasçılarla mı beyin fırtınası yaparsınız yoksa muhafazakar milliyetçilerle atalar dinini mi tamamlamaya çalışırsınız o size kalmış.

ama cahilliyye kanunlarını getirmeye çalışanlar cenab-ı allah'ın izniyle karşılarında müslümanları bulacaklar.

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhid Bayragi tüm irklari birlestirici kardesligi pekistirici bir bayraktir
bu bayrak müslümanlarin bayragidir
ondan baskasini kabul etmemeli müslüman

E Çevrimdışı

erenyuksel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Türklük bu kadarmı zorunuza gidiyor. Sizin "faşist" diyipde düşüncelerini kirlettiğiniz milliyetci insanlar ile bu topraklar ayaktadır. Arapların ingilizler ile iş birliği yapıp osmanlıyı arkasından vurması ile değil, cephelerde türk bayraklarının altında namaz kılan askerlerle ayaktadır. bırakın bu arap sempatizanlığını. peygamber efendimizin arap olması bütün arapları iyi yapsaydı o günlerde efendimizin kapısına komşusu pislik koymazdı. kabeye giderken üstüne pislik atmazlardı. yazıklar olsun sizin gibi insanlara. türkiyede bir TÜRK bir imamın kapısına böyle bir pislik bırakıldığını duysun, o koyanı vurur. siz bu gün türklerin, milliyetcilerin kıymetini bilmiyorsunuz ama bir gün acı bir şekilde öğrenip, sizde türklük gururum islam şuurum demeye başlıcaksınız.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türklük bu kadarmı zorunuza gidiyor. Sizin "faşist" diyipde düşüncelerini kirlettiğiniz milliyetci insanlar ile bu topraklar ayaktadır. Arapların ingilizler ile iş birliği yapıp osmanlıyı arkasından vurması ile değil, cephelerde türk bayraklarının altında namaz kılan askerlerle ayaktadır. bırakın bu arap sempatizanlığını. peygamber efendimizin arap olması bütün arapları iyi yapsaydı o günlerde efendimizin kapısına komşusu pislik koymazdı. kabeye giderken üstüne pislik atmazlardı. yazıklar olsun sizin gibi insanlara. türkiyede bir TÜRK bir imamın kapısına böyle bir pislik bırakıldığını duysun, o koyanı vurur. siz bu gün türklerin, milliyetcilerin kıymetini bilmiyorsunuz ama bir gün acı bir şekilde öğrenip, sizde türklük gururum islam şuurum demeye başlıcaksınız.
islam tarihte milliyetçilikle ayakta durmadı,yine tekrar ayağa kalkışı da milliyetçilik ile olmayacak.milliyetçilik müslümanlara haram kılınmıştır,kimsenin arapçılık yaptığı yoktur.bizlerin bayrağı da,ülküsü de,milliyeti de Allah'ın belirlediği şeylerdir(bayrağımız kelime i tevhid-ülkümüz islam devleti-milliyetimiz akidemiz).milliyetçilik ve islamın uyumsuzluğu hakkında bir şeyler okumanızı tavsiye ederim.

E Çevrimdışı

erenyuksel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
islam tarihte milliyetçilikle ayakta durmadı,yine tekrar ayağa kalkışı da milliyetçilik ile olmayacak.milliyetçilik müslümanlara haram kılınmıştır,kimsenin arapçılık yaptığı yoktur.bizlerin bayrağı da,ülküsü de,milliyeti de Allah'ın belirlediği şeylerdir(bayrağımız kelime i tevhid-ülkümüz islam devleti-milliyetimiz akidemiz).milliyetçilik ve islamın uyumsuzluğu hakkında bir şeyler okumanızı tavsiye ederim.

islam tarihte milliyetcilikle ayakta durmadı, ama bu gün sen islamı yaşıyorsan , bana islamın millyetcilik ile uyumsuzluğundan bahesedebiliyorsan bunu tarihte o top tüfek taşıyan vatanını milletini savunan kadınlar ile yapabiliyorsun arkadaşım. kocatepede milliyetcilik yapmasalardı, bu gün ismin/isimlerimiz çok farklı olabilirdi. evet rabbim ırkçılığı reddediyor, uygun görmüyor ama bu gün ben başımı seccadeye koyabiliyorsam atalarımın yaptığı milliyetcilik ile koyabiliyorum. rica ederim milliyetcilik ile ırkçlığı birbirini karıştırmayalım.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

islam tarihte milliyetcilikle ayakta durmadı, ama bu gün sen islamı yaşıyorsan , bana islamın millyetcilik ile uyumsuzluğundan bahesedebiliyorsan bunu tarihte o top tüfek taşıyan vatanını milletini savunan kadınlar ile yapabiliyorsun arkadaşım. kocatepede milliyetcilik yapmasalardı, bu gün ismin/isimlerimiz çok farklı olabilirdi. evet rabbim ırkçılığı reddediyor, uygun görmüyor ama bu gün ben başımı seccadeye koyabiliyorsam atalarımın yaptığı milliyetcilik ile koyabiliyorum. rica ederim milliyetcilik ile ırkçlığı birbirini karıştırmayalım.
kocatepeye mermi taşıyan annelerimiz o mermileri MİLLETİN-ULUSUN yüceliği için mi DİNİN yüceliği için mi taşıdı?milliyetçilik ve ırkçılık temel olarak birbirinin aynısıdır,ırkçılık sadece işin biraz daha abartılmış halidir.en basit haliyle milliyetçilik yasaklanmıştır dinimizde.

ayrıca başımızı seccadeye koymamız,bugün bu toprakları islam toprağı yapmış olmuyor.senin kastettiğin isimlerimizin bugün de islami kalması hayatımızın da islami kalması gibi mi anlaşılır?hani türkiyenin neresi islami,zina serbest içki serbest faiz serbest.nerede Allah'ın kanunları?

E Çevrimdışı

erenyuksel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
-kocatepeye mermi taşıyan insanlar herhangi bir yücelik için değil, milli bir direniş için o cephelerde bulundular.
-milliyetcilik ile ırkçılık birbirinden alakasız şeylerdir. ırk, adı üstünde bir ırkı yüceltmek anlamına gelir. millet ise osmanlıdan da bu gün ki türkiyeden de anlayacağımız üzere kürtten türke araptan azerisine kadar uzanır. milliyetcilik bir bütünlüktür, ayrım anlamına gelmez ve ayrım anlamını içermez. bunu bırak kelime anlamından anlamayı, biraz milliyetcilik ile ırkçılığın arasındaki farkı anlamaya çalışsan fark ederdin arkadaşım.
-evet başımızı seccadeye koymamız bu gün bu toprakları islam toprağı yapmış olmuyor, ama fark ediyorsan en azından islami birşeyler paylaşabiliyoruz. ben kardeşime namaz kıl evladım diyebiliyorum, etrafımdakilere birşeyler katmaya çalışabiliyorum. peki sana şunu soruyum o zaman, dünyanın hangi ülkesi hangi toprağı islam ?

E Çevrimdışı

erenyuksel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi aklıma geldi, cuma günleri vaazlarda hocalar dua ederken, yada ramazan ayında hocalar dua ederken neden "Allah ım vatanımızı, milletimizi, askerimizi" koru diye dua ederler ? ya o kadar günahta bu milliyetcilik bu hocalarmı bilmiyo, yoksa biz mi yanlış biliyoruz milliyetciliği ?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
-kocatepeye mermi taşıyan insanlar herhangi bir yücelik için değil, milli bir direniş için o cephelerde bulundular.

Osmanlı milletler sisteminde islam mileti vardır , o millete dayanan da kuvvayı milliyedir . Müdafai Hukuk da , İslam milletinin üstülüğünü savunan hukukun korunmasıdır . Bayağı bi yücelik içerir ,,,

E Çevrimdışı

erenyuksel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Osmanlı milletler sisteminde islam mileti vardır , o millete dayanan da kuvvayı milliyedir . Müdafai Hukuk da , İslam milletinin üstülüğünü savunan hukukun korunmasıdır . Bayağı bi yücelik içerir ,,,
canı sevdiğim, adamlar orada ecel teri dökerken, 3 5 karışlık toprağını savunurken neyin yüceğilini düşüneceklerdi. yücelik, üstünlüktür ya. ne üstünlükleri vardı ki yücelik ile alakası olsun :D adamlar ayaklarına bez bağlıyodu ya. hangü yücelik, hangi üstünlük. o günlerde kurulan bütün cemiyetler direniş ve kurtuluş içindir. yücelik ve üstünlük için değildir.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
canı sevdiğim, adamlar orada ecel teri dökerken, 3 5 karışlık toprağını savunurken neyin yüceğilini düşüneceklerdi. yücelik, üstünlüktür ya. ne üstünlükleri vardı ki yücelik ile alakası olsun :D adamlar ayaklarına bez bağlıyodu ya. hangü yücelik, hangi üstünlük. o günlerde kurulan bütün cemiyetler direniş ve kurtuluş içindir. yücelik ve üstünlük için değildir.

Dinin üstünlüğü için , Dinin yüceliği için , din sadece parası olanların dini değildir .Mesela Sütçü imam sütlerine el koyuluyor diy edeğil peçeye el uzatıdığı için silah sıkmıştır .

E Çevrimdışı

erenyuksel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hocam biz bu savaşları yaparken din kardeşlerimiz ile yapmıyorduk biliyosun dimi. hayır sen orda din ile parayı nasıl bağdaştırdın ben onu kavrayamadım. ben diyorum ki, insanlar yüceliklerini göstermek için orda bulunmuyordu. yüceliklerini gösterenler ingilizler fransızlar yunanlardı, adamlar güçlüydü ve topraklara çökmek istiyorlardı. bizimki sadece bir direnişti, bu direnişte bir bütün olmak içinde o bahsettiğin cemiyetler kuruldu, hayatta kalma mücadelesiydi yani. hayır sen bide bu kafayla " vatanını koruyorlardı da dinlerinimi korumuyorlardı yani" deme bana, ekrana kafa atarım. sen git yat uyu.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanlar yüceliklerini göstermek için orda bulunmuyordu.

Yücelik dindedir , çarıkda ya da kaftan da değil . Kafan bayağı karışık belliki evvelden de ekrana toslamışsın .

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1024d1299859338-turk-islami-forum-islami-bilgiler-devleti-bayragi-ilk-kezz-1764.jpg
BU DA UKAB DEĞİL .UKAB YAZULDIĞI ÜZERE TOZ HALİNDE . AYRICA BU HİLALDE NECİ ?

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
erenyuksel önce bilmediğini bil ondan sonra konuş sen islamdan bahsetmiyorsun sen kalbinin bir köşesindeki hastalıktan bahsediyorsun hiç bu siteyi inceledin mi mesela bizler türk askerine şehitte demiyoruz sen ne diyorsun acaba onlar için veyahut bizler sizin kutsal gördüğünüz bir çok şeyi ayaklarımızın altına alıyoruz sen ne diyorsun acaba bu konulara aşağıda vericeğim linki incelemeni ve önce tevhidi öğrenip muslumanca mu'mince olaylara yaklaşmanı isteriz erenyuksel. Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun.
https://www.islam-tr.org/tevhid/12656-bayrak-asmak-islama-gore-bayrak-ve-muslumanin-tavri.html

E Çevrimdışı

erenyuksel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yücelik dindedir , çarıkda ya da kaftan da değil . Kafan bayağı karışık belliki evvelden de ekrana toslamışsın .
iyide sohbetin 3 5 mesaj kadar geçmişini okursan bizim bahsettiğimiz yücelikle senin bahsettiğin yücelik bir biri ile alakalı değil güzel kardeşim, maddi bir durum söz konusu değildi orada. ben islamın yüceliğini sorgulayama ki zaten. sorguluyormuş gibimi gözüküyorum ordan.

erenyuksel önce bilmediğini bil ondan sonra konuş sen islamdan bahsetmiyorsun sen kalbinin bir köşesindeki hastalıktan bahsediyorsun hiç bu siteyi inceledin mi mesela bizler türk askerine şehitte demiyoruz sen ne diyorsun acaba onlar için veyahut bizler sizin kutsal gördüğünüz bir çok şeyi ayaklarımızın altına alıyoruz sen ne diyorsun acaba bu konulara aşağıda vericeğim linki incelemeni ve önce tevhidi öğrenip muslumanca mu'mince olaylara yaklaşmanı isteriz erenyuksel. Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun.
https://www.islam-tr.org/tevhid/12656-bayrak-asmak-islama-gore-bayrak-ve-muslumanin-tavri.html

sen bizim askerimize şehit demeyip, bizim kutsal gördüğümüz şeyleri ayaklarının altına alıyorsan belli ki bu ülkede bulunmaktan da rahatsızsın. peki sana soruyorum,
1- biz islamiyeti nerede daha güzel yaşayabiliriz, hangi millet bize bu olanakları sağlıyor, sağlıyorsa oraya git zaten, orada mutlu olursun sen ve insanların değer verdiği şeyleri hiçe saymazsın ( ve bu şekilde aşağılayacı konuşup günaha girmezsin )
2- sen bu gün kime şehit diyorsun ? bu insanlar kimler için dağda bayırda savaşıyorlar ? kimlerin mutluluğu için, kimlerin mesut bir şekilde yaşabilmesi için ? bir milletin diye biliyorum ben, içinde Allah a inanan ve inanmayan bir çok insanı barındıran, farklı ırklardan bir araya gelmiş bir millet ( siyasi boyutu bambaşka tabi, konuşmak istersen seve seve )
3- ben yukarıda bahsediyorum ki, milliyetcilik ırkçılık değildir. bütün toplumu gözeterek bütünlüğü ifade eder. gerçek anlamı budur. peki sen bizler ve sizler diye konuşarak kimleri ayırt ediyorsun, biz kimiz siz kimsiniz. soy sop olarak değilde, islami açıdan ırkçılık yapmış olmuyormusun sen şimdi, yada benim Allah a değilde başka birşeye inandığımı mı düşünüyorsun. ben bizim 1 olduğumuzu düşünüyordum, yanlışmıyım ?

Üst Ana Sayfa Alt