Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türk Mucahid Ebu Bekir İstişhadiye

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Türk Mucahid Ebu Bekir İstişhadiye

7503

sicin Çevrimdışı

sicin

Üyeliği İptal Edildi
Banned
samimi insanlar belli oluyor tavırlarından ve yaşayışlarından rabbim şehadetini makbul buyursun ve bizleri onlara komşu eylesin amin

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM seni en güzel makam olan Firdevsi ala cennetine yerleştirsin amin

Nefis ve akıl asla böyle birşeyi yapmayı emretmez.

bazı insanlar Bilal'e: "Neden o ağır işkencenin altında "Ahad, Ahad" diyordun?" diye sorduklarında Bilal (ra) şöyle cevap veriyordu: "Eğer müşrikleri daha fazla öfkelendirecek başka bir kelime bilseydim, gökyüzünü işaret eden bu parmağımla şahadet ederek onu derdim" Malik bin Nebi, Bilal Habeşi (ra)'ın bu seslenişi hakkında şöyle diyor: "Bu aklın seslenişi değildir. Bu ruhun seslenişidir. Çünkü akıl Hz. Bilal'e işkence eden Umeyye bin Halefe boyun bükmesini emreder. Ona, "bende seninle beraberim" de. Sonra Allah Rasulüne git ve onun huzurunda Kelime-i Tevhidi ilan et. "Ben o müşriklerle alay ettim, Umeyye bin Halefi aldattım. Takiyye yaptım de" diye emreder.

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
bizi kendi nefislerimizle baş başa bırakma, Allah'ım!
sen şehid olan kardeşlerimizn şehadetlerini kabul eyle. (amin)

Üst Ana Sayfa Alt