Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türk Müslümanlığı

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
t_rkler_ve_m_sl_manl_k-300x225.jpg

selamun aleyküm,bir süredir bu durumu da yazmak istiyordum(fazla takip eden olmasa da) zira doğrunun yanlış ile karışması akılları da karıştırıyor.ve burada bunu yazarken türklüğü aşağılamak gibi bir amacım yoktur,sadece türk toplumunda yanlış bilinen ve önemli hatalara sebep olan bir zihniyeti açıklayacağım…

türklerin nasıl müslüman olduğu konusuna girişmeyeceğim.hem bunun için yeterli tarih bilgim yok, hem de bunun pek de fazla önemi yok.günümüzdeki anlayışın ortaya çıkmasını biraz son dönemlerdeki gidişat sağladı.türk müslümanlığı nedir,türk müslümanlığı islam değerlerinin alınıp tek başına yetinilmemesi ve üstüne eski dinler ve de yeni görüşlerin eklenmesiyle yeni bir anlayışın ortaya çıkmasıdır.günlük hayattaki birkaç örneğini yazacağım bu yazıda,sizleri bilmem ancak beni gayet iyi güldürüyor:
1-bir türk içki içer rahatça,fakat masaya meze olarak bir domuz eti koymaya kalkın bakalım :D o domuz eti için ne büyük kavgalar çıkar,oysa içki de haram domuz eti de,hani birisinin daha hafif bir yanı yok ki.
2-milletin karısını kızını keserken hiç huzursuzluk olmaz,hatta bir kızı ayartıp onunla zina etse bile sorun olmaz;amma velakin cünüp kalınca çarpılacağından korkar.
3-sözde “kapanma” ayağına makyajı,parfümü,rengarenk giysileri eksik etmez;allah bilir daha az dikkat çekecek başını örtmeyenlere laf ederler.(sırf bu yeni tesettür zihniyeti yüzünden tesettüre kötü bir bakış var bu ülkede.)
4-365 gün içki içmekten “türk kası” yapan tipler,30 günlüğüne ramazanda teravih namazını aksatmazlar.bazılar yıl içindeki kandil günlerini aksatmazlar,cumadan cumaya,bayramdan bayrama namaz kılarlar;geri kalan günlerde kafirden daha dinsizcesine yaşarlar.
5-30 gün ramazanda öfleye püfleye oruç tutulur,teravih namazı ekspres tarife kılınır;bayramın ilk günü içki içilir.
6-allah’a,rasulüne(sav) sövenlere bir şey denmez;sünnet olmamış olana denmeyen kalmaz.(sünnet olma işini aşağılamıyorum aksine önemlidir,fakat iman konularına uyulmazken bu tür amel konularında hassas olmak neyi kurtaracak onu anlamadım)

ekşisözlükten bir alıntı:

“yaşanmış olaydan;

zamanında gençlerbirliğinde oynayan abi ve türk takım arkadaşları takıma gelen yabancı arkadaşlarla müslümanlık hakkında konuşmaktadır.

- olum müslim ol huzur bul!
- siz ramazanda oruç tutuyorsunuz ben aç kalamam.
- la olum bizde tutmuyoruz hoşşş arada tutarsın işte!
- yok kardeş. sizde var zina yasağı!
- la olum beraber gitmiyo muyuz alemlere? bizde yapıyoruz biliyosun.
- yok abi namaz, abdest! zor!
- olum bizde kılmıyoruz. bazen cumaya gidiyoruz o kadar işte. ol sen ol müslim ol, ha?
- ı ıhh sizde sünnet var. ben kestiremem
- aaaaaaaaaa bak o olmadı işte! olmazz sünnetsiz olmazzz!!!

sanırım bundan ibaret!

daha birçok örneği çıkar,velhasıl kelam vermek istediğimiz mesaj şu ki,dini kesin ve doğru kaynaklarından öğrenmek lazım,kuran ve sahih sünnetten uzak kalındıkça yepyeni bir din anlayışı ortaya çıkıyor.kuran ölülere okunan ve dirilerin ibret almadığı bir kitap iken,sünnetin yerini bidatler kaplamış iken her ulusun her rüzgara göre ayrı bir “müslümanlık” çıkartması normaldir.

selametle.

türk müslümanl??? | Kara Damlalar

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir mebusumuz avrupalı bir hırıitiyanı islama davet eder adam dinledikten sonra derki sizde namaz kılmak var ama bu bana ağır gelir bizim ki hemen atlar bak bende namaz kılmıyorum sonra adam oruç der bizim ki bak bende oruç tutmuyorum sonrasında içkiyide seviyorum der hıristiyan parlamenter, bizimki hemen cevabı yine yapıştırır bende arada bir içiyorum ama müslümanım sonra hırıstiyan parlementer bizimkine döner ve öyleyse ben zaten yılardır müslümanım

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir mebusumuz avrupalı bir hırıitiyanı islama davet eder adam dinledikten sonra derki sizde namaz kılmak var ama bu bana ağır gelir bizim ki hemen atlar bak bende namaz kılmıyorum sonra adam oruç der bizim ki bak bende oruç tutmuyorum sonrasında içkiyide seviyorum der hıristiyan parlamenter, bizimki hemen cevabı yine yapıştırır bende arada bir içiyorum ama müslümanım sonra hırıstiyan parlementer bizimkine döner ve öyleyse ben zaten yılardır müslümanım
islam bilincinin doğruca oluşması gerek

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ALLAH razı olsun ahi gerçekler bunlar malesef ALLAH doğru yola iletsin ümmeti

Üst Ana Sayfa Alt