Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Türkiye Işid Operasyonuna Destek Verecek

• Konbuyu başlatan metinyigit
  • Başlangıç tarihi
R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hani bu adam esada karşı idi mühaliflerin yanındaydı. Şimdi "yaptığımız operasyonlar suriye yönetiminin(Esadın) bilgisi dahilindedir" diye açıklama yapan amerikaya yardım edeceğini söylüyor. Yine birlik oldu tağutlar küfürün tek millet olduğunu apaçık yine gördük. Dün rakkada halepte idlipte öldürülen çocukların katillerinden biriside "operasyonlara ara vermeden devam edilmeli, ABD'nin IŞİD operasyonuna gereken desteği vereceğiz" diyen tayyip erdoğan'dır.

Gerçek teröristler bugün ırak ve suriyede ışidi bahane edip ehli sünnetin yiğit mücahidlerini katlediyor.Halep ve ıdlipte ışidin esamesi yok nusret cephesi ile ahraruşşam a bağlı merkezlerde vuruldu vuruluyor. Amaç sünni cepheyi topyekün ortadan kaldırmak. Dün rakkada öldürülen sivillerin fotoğrafları heryerde geziyor.

Her ortamda biz mazlumun yanındayız diyen Tayyip Erdoğan ne oldu ? Kemale çarçı derdin en büyük çarkı sen yaptın. Mazlumla beraber olmak yerine zalim amerika ve esad ile beraber oldun. Irak işgalinde de amerika ile birlikte olmuş yüzbinlerce müslümanın öldürülmesinde pay sahibi olmuştunuz. Allah her şeyi görüyor biliyor zalimlere elbette en büyük zilleti hem bu dünyada hem ahirette yaşatacaktır. Rabbim bizlerede bu kafir ve işbirlikçilerinin yüzlerinin sürtündüğü günleri görmeyi nasip etsin.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence acele etmeyip neler olacağını bekleyelim. Çünkü RTE güleni de istiyor. Onu almak için böyle demiş olabilir. Zaten TV'nin karşısında işide karşı olan ittifaka karşıyım diyemezdi ki.

Biraz sabır ve sonra iyiyle kötü ayrımı netleşsin tüm insanların yanında inşallah.
Dunden sonra, gulen ve rte arasindaki buzlar çözülür derim. Gülen ilk adimi atar gibi beklentim. Bu tahminin patentini vermem)))
Sasirdiniz degil mi. Not edin bi yere

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Bence acele etmeyip neler olacağını bekleyelim. Çünkü RTE güleni de istiyor. Onu almak için böyle demiş olabilir. Zaten TV'nin karşısında işide karşı olan ittifaka karşıyım diyemezdi ki.

Biraz sabır ve sonra iyiyle kötü ayrımı netleşsin tüm insanların yanında inşallah.
niye ittifaka karsiyim diyemesin.başka zaman her yerde posta koymasını biliyor.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu görüntülerdekini ışid yapmış değil mi!
Yok akhi kafir amerika yaptı. Ben orda işidle mucadele deil suriye halkina kiyim bu demek istedim. Ayrica işide saldirsa kafir amerika asla amerikadan taraf olmam yanlis anlasilmasin kafirlerden nefret ediyorum.

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yok akhi kafir amerika yaptı. Ben orda işidle mucadele deil suriye halkina kiyim bu demek istedim. Ayrica işide saldirsa kafir amerika asla amerikadan taraf olmam yanlis anlasilmasin kafirlerden nefret ediyorum.

Abd den nefret ettiğin kadar Işid den de nefret ediyo musun?
zira Işid o görüntülerdekinden çok daha içler acısı bir vahşete imza attı.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD kadar IŞİD'den nefret etmek ifrattır!... Tamam IŞİD'de Suriye'de müslümanlara zulum etti ancak ABD bunu yillardır yapıyor üstelik en ahlaksız ve aşağılık biçimde (çırıl-çıplak iskenceler, bacılarımıza tecavüzler vs.).
"Ey iman edenler, Allah için duran (gerekeni yapan) hakimler, adalet örneği şahitler olun! Sakın bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin! Adaletli davranın! Takvaya en yakın olan odur. Allah'tan korkun! Çünkü Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır." (5/8)

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi

İŞİD'in zulmünden nefret ediyor, katliamlarindan beriyiz ama Amerikanin zulum, küfür ve İslami yok etme çabalarından daha şiddetli beriyiz. Fitne (şirk), adam öldürmekten daha kötüdür (Bakara 191).

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

hayatımda bu kadar saçma bir yorum görmedim.Her ne geçerse geçsin haricide olsa müslüman bir grup ile abdyi bir mi tutuyorsun?ya tevbe et yada defol.Bu yaptığının ışid'in zulmünden ne farkı var?aşırı derecede adaletsizlik.tekrar uyarıyorum ya tevbe et yada defol git.

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ABD kadar IŞİD'den nefret etmek ifrattır!... Tamam IŞİD'de Suriye'de müslümanlara zulum etti ancak ABD bunu yillardır yapıyor üstelik en ahlaksız ve aşağılık biçimde (çırıl-çıplak iskenceler, bacılarımıza tecavüzler vs.).
"Ey iman edenler, Allah için duran (gerekeni yapan) hakimler, adalet örneği şahitler olun! Sakın bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin! Adaletli davranın! Takvaya en yakın olan odur. Allah'tan korkun! Çünkü Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır." (5/8)

Abd kendine yakışanı yapıyor, kafir devlet statüsünde olduğu için zaten yaptıkları zulümler ortadadır beistir.
Müslümanlara saldırmasını bi şekilde anlarım! yada anlam verebilirim, ama Işid böyle mi hangi sıfatı veya ünvanı

verirsen ver elinde kalıyor.
Uzuv senden diğe duygu sömürüsüne kapılıp gerçeği görmezden gelirsen kangren her tarafı kaplar,
sıhatli olan illetli, kangren uzvu kesip atmaktir.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Birak da buna zulmu goren nusret karar versin!

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abd kendine yakışanı yapıyor, kafir devlet statüsünde olduğu için zaten yaptıkları zulümler ortadadır beistir.
Müslümanlara saldırmasını bi şekilde anlarım! yada anlam verebilirim, ama Işid böyle mi hangi sıfatı veya ünvanı
Uzuv senden diğe duygu sömürüsüne kapılıp gerçeği görmezden gelirsen kangren her tarafı kaplar,

mesele ışid'in hariciliği değil o ayrı bir konu, mesele şu ki sen abd ile ışid'i eşit görüyorsun son kez soruyorum tevbe edip düşüncenden dönüyor musun?

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışidden hepimiz nefret ediyoruz hatta yokolmasını istiyoruz ama araya kafir girerse iş değişir kafirle birlikte müslüman vurmakta nasıl bir rezalet

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hayatımda bu kadar saçma bir yorum görmedim.Her ne geçerse geçsin haricide olsa müslüman bir grup ile abdyi bir mi tutuyorsun?ya tevbe et yada defol.Bu yaptığının ışid'in zulmünden ne farkı var?aşırı derecede adaletsizlik.tekrar uyarıyorum ya tevbe et yada defol git.

mesele ışid'in hariciliği değil o ayrı bir konu, mesele şu ki sen abd ile ışid'i eşit görüyorsun son kez soruyorum tevbe edip düşüncenden dönüyor musun?

Yahu arkadaşlar, adamı kovmadan önce işin bi şer'i açıklamasını getirsenize!! Defol neymiş be. SubhanAllah etrafımızda bundan beter tehlikeli şeyler diyen pek çok müslüman var. Hele önce bi tebliğ et güzellikle. Biliyosan delillendirir adamı bu konuda doyurursun. Cahilliğin şifası sormaktır. O sormamışsa demekki o konuda baya bi bilgisiz ki sorması gerektiğini bile bilmiyor !

O arkadaş 3 yıldır bu siteye üyeymiş az hüsnüzan edin. İşid çok zulmetti. Hani es sibai açıklama yapmasa belki burdaki pek çok müslüman bu konuda fitneye düşecekti. Allahu alem. Sokaktaki pek çok müslüman işidi kafir,ajan biliyor kendince. Tv nin kölesi olmuşlar. Bu kardeşi onlarla bir tutmayın derim.

Hayırları bünyesinde bulunduran tüm kâfirler bi araya gelse, en zalim tek bir müslümanın tırnağı olamaz. Çünkü iman her zaman küfrün önünde üstündedir.

Hatalarımı söyleyin ben nasihat alırım inşallah..

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgide ve Öfkede aşırıya gitmeyin.
ABD ve IŞİD i bir tutmak akılların alabileceği bir mesele değildir
Harici de olsa Müslümandır ve Ancak İnananlar Kardeştir

Vesselam

Üst Ana Sayfa Alt