Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

TÜRKIYEDE TEVHID MÜCADELESI VEREN HOCALAR VE CEMAATLER ÜZERINE BIR ARASTIRMAYA DAVETET

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun Aleykum Kardeslerim ,
hepimize yakindan ilgilendiren bir konuya acmak istiyorum malum burada hepimiz islami bir hayat tarzi olarak yasamak istedigimiz icin islam Devlerine istiyoruz .Ayni sekildede az veya cok cemaati olan Türkiyede isim yapmis hocalar var siyasi suistismalleri neden olur veya sagislari bilmeden övmek veya kötülemek ortami olusur sakincasiyla isim vermemeyi özen gösterdim .Malum Cemaat.tan bir adim ayrilana kurt kapar denilir dolayisiyla cemaatsiz yasanmaz türkiyede bir takim cemaatler var simdi ehli sünnete bagli olup messepcilik tasuplugu yapmadan hareket eden hangi cemaat var ?

Bagzi konularda ister siyasi ister hukuki veyya fikihi bagzi konularda eksiklikler olabilir bu eksikligide göz önündede bulundurursak hangi cemaat az hatta yaparak calisiyor? samimi olan cemaatlarin en acik özeligi hatalarida olsa bir kimlik olup ic tüzüklerine halka acik bir sekilde tanitir ve sadik olurlar ic kuralarina ve iclerinde birde yargi kurulu vardir.bu gibi ince noktalar o kurulusun ciddi bir sekilde calistigina gösterir ben cok arastirdim tevhid mücadelesi veren hocalar var ama teskilat ve cemaat yok mademki tevhidi bir sosyal yapiya istiyorsak o zamanda bu konularida iyiden iyiye arastirmak lazim

selamlarimla

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
namazlarını kendi içlerinden seçtikleri bir imam tarafından kılan cemaat, topluluk arıyorum ama bizim buralarda yıllardır göremedim.

Üst Ana Sayfa Alt