Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiye'den Şehid Olanların Arkada Bıraktıkları Aileleri Için...

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşlerim. Bu sitede şehit haberlerine sıklıkla raslıyorum. Allah şehadetlerini kabul eylesin, bize de nasip etsin. Amin.

Lakin arkada bıraktıkları aileleleri ne durumda? Bunun da takipçisi olalım ve de ihtiyaç içinde olanları varsa bu forumda ilan edelim ve hepimiz imkanlar ölçüsünde bu şehit kardeşlerimizin ailelelerine yardım edelim.

Evet bu konuda da duyarlı olacağınıza hüsnü zannım tamdır elhamdulillah. Şimdi zor durumda olduğunu bildiğiniz şehit aileleleri varsa lütfen paylaşınız.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok güzel bir öneri bu.

Al-Alameyn Çevrimdışı

Al-Alameyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşlerim. Bu sitede şehit haberlerine sıklıkla raslıyorum. Allah şehadetlerini kabul eylesin, bize de nasip etsin. Amin.

Lakin arkada bıraktıkları aileleleri ne durumda? Bunun da takipçisi olalım ve de ihtiyaç içinde olanları varsa bu forumda ilan edelim ve hepimiz imkanlar ölçüsünde bu şehit kardeşlerimizin ailelelerine yardım edelim.

Evet bu konuda da duyarlı olacağınıza hüsnü zannım tamdır elhamdulillah. Şimdi zor durumda olduğunu bildiğiniz şehit aileleleri varsa lütfen paylaşınız.

Aleykümselam kardeşim, Allah (C.C.) razı olsun, yerinde ve güzel bir öneri!

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Peki şehit olmamış şu an orada cihad edenlerin aileleri ne olacak onlarada yardım etmek lazım değilmi ?

Lazım tabi, var mı bildiğin aile?

Ebû Abdurrahman Zeyd İbni Hâlid el-Cühenî radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Kim Allah yolunda cihada gidecek bir gaziyi techiz eder, cihad için gerekli olan ihtiyaçlarını karşılarsa, âdeta cihada gitmiş gibi sevab kazanır. Cihada giden gazinin arkada bıraktığı ailesine güzelce bakıp onların ihtiyaçlarını karşılayan kimse de sanki cihad yapmış gibi sevap kazanır.” Buhârî, Cihâd 38; Müslim, İmâre 135-136. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Cihâd 20; Tirmizî, Fezâilü’l-cihâd 6; Nesâî, Cihâd 44

M Çevrimdışı

Musab umeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
benim tanıgım bir kaç aile var ama insanların öğrenmelerini isterlermi bilmem ama inşallah en kısa zamnda onlarla diyaloğa girip buradan bahsedicem ve sizi haberdar edicem inşallah..

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum .
böyle önemli konuya ilgi gösterildigi icin Allah.cc razi olsun ama böyle seyler internet üzerinden degil mesela bu sitenin idare eden veya kardesler arasi özel e.meil yoluyla örnegin türkiyede veya baska yerlerde bu isi tecürbe edinmis kisilerin kontaktiyla olur buradan ilan etmek teskilatcilik acisindan pekte iyi bir yöntem degil tabiki yine herkez kendi kanatica hangi üsül dogruysa onu yapsin tabiki burada niyetimiz bir hatirlatma ve uyaridir. hem sonra kendisine yardim edilen kisilerin samimi Allah.cc rizasi icin yardim edenler olduguna bilmeli ama yerine göre kisileri ilede tanimamali emniyet acsindan bunlar hep dava adamlarinin bilmasi gereken basit kuralardir. malum dava acik ve net olur teskilat ise yerine göre kapali gizli

selamlarimla

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş tamam inşallah. ama bizim oturdugumuz bölgede suriyeli afgan ve çeçen aileler çok bir kaçının kaldıkları evlere gittik halı bile yoktu ama bizim yardımlarız nasıl olucak nasıl irtibata geçicez

kardeşim bana özelden telefonunu yazarsan birlikte istişare yaparız.

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
abi isterseniz buradan adres verbilirim...

Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir. Adres vermekle yetinme sadece kardeşim, ne gibi ihtiyaçları var onları da yaz. Lakin ben İzmir'de ikamet etmekteyim, onlara yapılacak yardımı senin vesilenle ulaştırmak daha iyi bir seçenek gibi duruyor. Senin de farklı fikrin varsa onu da söyle kardeşim.

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yardıma muhtac aileleri tanıyan, bilen varsa buraya öyle ailelerin oldugunu yazabilirler ama isim ve adres vermeden yapmak daha güzel olur bence. Belki onlar bundan rahatsızlık duyacaklar, incinecekler. Yardim etmek isteyen kardeslerde o aileyi tanıyan kardesle özel mesaj yoluyla ulasıp diledigi yardımı yapabilirler inshaAllah.. Hem gizli yapılmış bir hayır olur hem de kimsenin gururu incilmemis.

Üst Ana Sayfa Alt