Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Turkmen Dagi Dustu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkmen Dağı yaklaşık 8 ay boyunca Rusya, Irak, İran, Suriye ve Hizbullah'a karşı direnen bir destandır. Dağ bugün maalesef hükmen düştü.

Türkmendağı düştü. Osmanlı mirası topraklar artık tamamı ile Nusayri azgınların kontrolüne geçti. Kılını kıpırdatmadan izleyenler sevinsinler...

Agır bombardıman yaklaşık 1 haftadır devam etmekte ıdı baslarındakı komutan kardesım en son noktada olduklarını bıldırmıstı.Sonunda rus şii ypg nın elıne gecen sınır hattı turkıyenın son kalesıde dusmus oldu.
Akdenızde bekleyen 130 adet savaş gemısının sebebı bellı olmuştur.
Bundan sonra ALLAH celle celaluhu bızım yardımcımızdır.Hasbunallahı ve nımel vekıl.

ALLAH celle celaluhu bu zamana kadar savunan kardeslerımden razı olsun sehadetlerını kabul etsın jazakallahu khayr.

Muhaliflerin elinde olan Türkmen Dağı düştü
Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinde yer alan kritik noktalardan Karamanlı köyü ve tepesi, Beşşar Esed rejiminin kontrolüne geçti.

muhaliflerin-elinde-olan-turkmen-dagi-dustu.jpg

Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinde yer alan kritik noktalardan Karamanlı köyü ve tepesi, Beşşar Esed rejiminin kontrolüne geçti.

Esed rejiminin iki günce Türkmen köylerine yönelik başlattığı saldırılar, aralıksız sürüyor.

Gün boyu birçok noktayı havan ve füzelerle vuran rejim güçleri, akşam saatlerinde Karamanlı köyü ve tepesine girmeye çalıştı.

Şiddetli çatışmaların ardından Türkmen Dağı Esed'in kontrolüne geçti.

STRATEJİK ÖNEM TAŞIYOR
Karamanlı tepesi, Türkmenlerin elinde kalan diğer noktalara hakim konumda olması nedeniyle stratejik önem taşıyor.

Rejim güçleri gün içerisinde İsa Pınar köyünü de ele geçirmişti.

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haberler devam edıyor
Çok sayıda şehidimiz ve yaralımız var. Mücahitlerden bir kısmı geri çekildi. Elde kalan 3 yer var.. Çekilmeyen Sultan Abdulhamid Tugayı..

özgür turkmenler.
Son Bilgi!!! turkmen dagı düştü.. Mücahitler geri çekiliyor..

ClBEvGhUoAEHNsG.jpg

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Abdülkadir Şen de twit atmış Türkmen dağı düştü diye... Rabbim inşaAllah mücahidlere geri almayı nasip eder... Çünkü çoğu yer çoğu kez el değiştiriyor... Rabbimiz kafirleri başarıya ulaştırmayacaktır...Ve inşaAllah zafer inananların olacaktır...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdülkadir Şen de twit atmış Türkmen dağı düştü diye... Rabbim inşaAllah mücahidlere geri almayı nasip eder... Çünkü çoğu yer çoğu kez el değiştiriyor... Rabbimiz kafirleri başarıya ulaştırmayacaktır...Ve inşaAllah zafer inananların olacaktır...

o iş zor akhım tum bırlıkler gerı cekılmıs sultan abdulhamıt han tugayı şehadet operasyonuna kaldı buyuk bır ıhtımal rabbım hedeflerıne ulaştırsın ınsaallah son köyler de dustu agır bır bombardıman var mucahıdlerın cogu sehıd oldu harı ta olarak durum bu sekılde

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türmen Dağı'ndan ümmete mi çağrı yoksa istihbarata mı çağrı? Tağuta sırtını dayarsan netice bu ne yazık ki. Politikalarını değiştirirler ve sen ölmüşsün kalmışsın bir anlam ifade etmez. Gazaya hazırlanın derken sanırım savaşın Türkiye'ye de sıçrayacağı ima edilmiş ama hükümet önümüzdeki günlerde Esad ile arayı düzeltme çalışmalarına başlayacaktır. Türkiye turistsiz, her gün bomba patlayarak hayatına devam edemez. Kulakları çekildi hemen geldiler hizaya neo ottomanlar.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türmen Dağı'ndan ümmete mi çağrı yoksa istihbarata mı çağrı? Tağuta sırtını dayarsan netice bu ne yazık ki. Politikalarını değiştirirler ve sen ölmüşsün kalmışsın bir anlam ifade etmez. Gazaya hazırlanın derken sanırım savaşın Türkiye'ye de sıçrayacağı ima edilmiş ama hükümet önümüzdeki günlerde Esad ile arayı düzeltme çalışmalarına başlayacaktır. Türkiye turistsiz, her gün bomba patlayarak hayatına devam edemez. Kulakları çekildi hemen geldiler hizaya neo ottomanlar.

Turkıyeye sırtını dayasalardı bu durum böyle olmazdı cunku sonuçta oradaki turkmen gruplarının cogu muhaliflerle hareket edıyorlar.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Birde savasın bıze sıçrayacağını ben soyledım ve bunda cok emınım.!

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu zamana kadar zaten Türkiye desteklediği için dayanabildi. Türkiye politikasını değiştirdi artık, desteklenen muhalifler satışa geldi.
Turkıye ıcın sınav gerı cekılen mucahıdlerle bakalım ne olacak.Icerı mı alacak Teslım mı edecek....
Asıkar bır yardım vardı oda emın ol senın benım gıbı ınsanların yardımı ıdı.

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Turkıye ıcın sınav gerı cekılen mucahıdlerle bakalım ne olacak.Icerı mı alacak Teslım mı edecek....
Asıkar bır yardım vardı oda emın ol senın benım gıbı ınsanların yardımı ıdı.

Yav abi bizzat devlet destekliyordu ne senin benim gibi adamları. Abdulhamid Tugayları dediğin grup bizzat tsk ve mitle bağlantılı gruplar. Tsk'nın sınır karakolu bunlar. Mücahid diye kakalamaya gerek yok. Elbette nusayri zındıkların ele geçirmesine sevinecek değilim ama bu mitçi tiplere mücahid demek gerçeklerine hakaret ve saygısızlık olur.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yav abi bizzat devlet destekliyordu ne senin benim gibi adamları. Abdulhamid Tugayları dediğin grup bizzat tsk ve mitle bağlantılı gruplar. Tsk'nın sınır karakolu bunlar. Mücahid diye kakalamaya gerek yok. Elbette nusayri zındıkların ele geçirmesine sevinecek değilim ama bu mitçi tiplere mücahid demek gerçeklerine hakaret ve saygısızlık olur.
Valla akhi bu konuda ne biliyorsun bilmiyorum yada ne kadar tecrubelisin onuda bilmiyorum bulundugum sehirden orada carpisan cok kardesim var tagut olayinda hem fikiriz lakin biz burada tagut diye tartisirken ozgurce o insanlar zulmun altinda kalan insanlari sinira getirdiler.ve kafirler ile savasma cesaretinde bulundular mallarini ailelerini birakip tagut icin kimse bunu yapmaz

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Valla akhi bu konuda ne biliyorsun bilmiyorum yada ne kadar tecrubelisin onuda bilmiyorum bulundugum sehirden orada carpisan cok kardesim var tagut olayinda hem fikiriz lakin biz burada tagut diye tartisirken ozgurce o insanlar zulmun altinda kalan insanlari sinira getirdiler.ve kafirler ile savasma cesaretinde bulundular mallarini ailelerini birakip tagut icin kimse bunu yapmaz

Oraya giden adam kimdir, necidir, ne niyetle oradadır bilemem. Ben bu bahsettiğin tugay oluşumunun finans ve lojistiğinden bahsediyorum. Türkiye'den bu gruba katılanlar ise ülkücüler. Ya da muhacir gruplara gitmişlerdir bahsettiklerin. Allah bahsettiğin kişilerden razı olsun, ancak bu oluşumların mahiyetini değiştirmiyor maalesef.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En son bana tagut diye bagiran adam onlarin yardimi tagutun ordusu diyen adam bu tagutun internetini telefonunu yardimlarini aliyordu. Bu gorusune katilmiyorum zann ediyorsun akhim onlar hakkinda

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tsk mücahidleri çok sevdiği için bolca topçu desteği veriyor o zaman, biz yanlış öğrenmişiz. Nusra niye çekildi oralardan bir tefekkür etmek gerek.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tsk mücahidleri çok sevdiği için bolca topçu desteği veriyor o zaman, biz yanlış öğrenmişiz. Nusra niye çekildi oralardan bir tefekkür etmek gerek.

bilmediğimiz cok sey var akhım onun ıcın yorum yapmayacağım oranın karşılığında bayırbucakta bulunan turkmenler aılelerını bızım sınırımıza gecırdıler.
senın bahsettıgın kımseler turkculugu oven kımseler kendı kaybeder ama cogu bız Osmanlı torunları ıslamıyetın evlatlarıyız dedıklerıne kac kez sahıt oldun.
Cogu bılgısız ınsanlar tagutu sorsan bılmezler.AMMA ALLAH a da ortak koşmadılar degılmı ?
Ve oradan sınırımıza kadar gelen turkmenler 6 ay sınırımızda beklediler sınırdan ıcerı alındılar bır surıyelı kadar degerlerı olmadı hıc bırının.
Cecen kavkaz grubu ıle bırlıkte nusra ve dıger muhalıf gruplarının yıgıtlerıyle bu zamana kadar bırlıkte mücadele ettıler.
Turkıye destek verır yada vermez sonuçta onlarıda ılgılendıren yanı bızı ılgılendıren bır durum nusra nın adımları cok buyuk yakında onlarda gelırler merak etme o bölgeye
Dedıgım gıbı zannınla konuşuyorsun ve buna katılmıyorum akhı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt