Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üstteki Sahabeyi Tanıyor musunuz?

Cuheyman Çevrimdışı

Cuheyman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman zor bir soru geliyor :))
Hicretten sonra ensardan bir sahabe Abdurrahman bin avf(ra)'a dedi ki:
“Ensâr arasında en çok malı olan benim, malımın yarısını sana ayırıyorum. İki zevcemden birini senin için boşayabilirim. İddeti bitince, onunla evlenirsin” dedi. O zaman, Abdurrahmân bin Avf (ra) “Benim bunlara ihtiyâcım yoktur. Ticâret yapılan bir çarşınız varsa, bana onu gösterin yeter” dediği sahabe kimdir??
(Google yasak)!!

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman zor bir soru geliyor :))
Hicretten sonra ensardan bir sahabe Abdurrahman bin avf(ra)'a dedi ki:
“Ensâr arasında en çok malı olan benim, malımın yarısını sana ayırıyorum. İki zevcemden birini senin için boşayabilirim. İddeti bitince, onunla evlenirsin” dedi. O zaman, Abdurrahmân bin Avf (ra) “Benim bunlara ihtiyâcım yoktur. Ticâret yapılan bir çarşınız varsa, bana onu gösterin yeter” dediği sahabe kimdir??
(Google yasak)!!
Sad bin Rebi radıyallahu anh..

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cuheyman Çevrimdışı

Cuheyman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH Rasûlünün Medine'ye hicret ettiği haberi kendisine ulaştığında kabilesine:
“Eykavmim! Vallahi biz Muhammed’den ancak iyi şeyler duyduk. Hayırlı haberler aldık. Onun merhamet, şefkat ve adaletini öğrendik. Başkaları ona koşarken, biz niçin yavaş davranıyoruz? Ben yarın ona gitmeye karar verdim. İçinizden kim benimle beraber olmak istiyorsa sabah erkenden hazırlansın.” diyen
ve ertesi sabah kalktığında 10 kardeşi ve kavminden 400 kişiyi karşısında bulan ve ALLAH rasulüne gidip iman eden sahabe kimdir? Kimdir bu yiğit bu adam? ALLAH ondan razı olsun...
İpucu: Bu olay yaşandığında yesribin her tarafında bu haber duyuluyordu ilk defa bu kadar fazla insan aynı anda iman etti..

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH Rasûlünün Medine'ye hicret ettiği haberi kendisine ulaştığında kabilesine:
“Eykavmim! Vallahi biz Muhammed’den ancak iyi şeyler duyduk. Hayırlı haberler aldık. Onun merhamet, şefkat ve adaletini öğrendik. Başkaları ona koşarken, biz niçin yavaş davranıyoruz? Ben yarın ona gitmeye karar verdim. İçinizden kim benimle beraber olmak istiyorsa sabah erkenden hazırlansın.” diyen
ve ertesi sabah kalktığında 10 kardeşi ve kavminden 400 kişiyi karşısında bulan ve ALLAH rasulüne gidip iman eden sahabe kimdir? Kimdir bu yiğit bu adam? ALLAH ondan razı olsun...
İpucu: Bu olay yaşandığında yesribin her tarafında bu haber duyuluyordu ilk defa bu kadar fazla insan aynı anda iman etti..

Numan bin Mukarrin r.a Allahu alem

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi