Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üyeler Kimi Daha Çok Seviyor ?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
reelde kimseyle samimi olup ortama dahil olamadığım gibi burada da uzun zamandır takılmama rağmen şunu bunu seviyorum diyemedim. zaten yanlız doğdum yanlız yaşarım ve yanlız ölürüm. anti sosyal bi yapım var bir de içe kapanıklık, anti sosyal yapım özgüven geldiğinde tezahür ediyor, içe kapanıklığım ise a-sosyalliğime delalet ediyor. dışlanmışlığı, yanlızlığı, ezilmeyi iyi bilirim.

benim ruhum yok, duygularımdan mahrumum

Iyi de Ahıskali zaten bir suru sıkıntın var, bunlarin ruh halini etkilemesi kadar doğal bir durum yok.
Lakin durumu kabullenmek yerine pes etmemeye odaklanmayi caliş.
Herkes yalniz dogar,kalabalik icinde olsa dahi yalnizdir ve zaten oyle de ölür.
Sosyal medyada en azindan youtube'a videolar hazirliyor seslendiriyor kendince calismalar yapiyor ve bunlari paylasiyorsun.
Olumsuz olduguna inandigin seylere oyle odaklanmissin ki yaptigin iyi seyleri gormuyorsun. Sen kendini ezersen herkesin seni ezmesi kacinilmaz zaten.
Ben ruhsuzum duygusuzum hissiyatsizim falanim filanim demek yerine kendine kiymetli oldugunu, Rabbinin biricik kulu oldugunu vs telkin et.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
reelde kimseyle samimi olup ortama dahil olamadığım gibi burada da uzun zamandır takılmama rağmen şunu bunu seviyorum diyemedim. zaten yanlız doğdum yanlız yaşarım ve yanlız ölürüm. anti sosyal bi yapım var bir de içe kapanıklık, anti sosyal yapım özgüven geldiğinde tezahür ediyor, içe kapanıklığım ise a-sosyalliğime delalet ediyor. dışlanmışlığı, yanlızlığı, ezilmeyi iyi bilirim.

benim ruhum yok, duygularımdan mahrumum
Bence kendini tanımıyorsun gayet sıcak duygu dolu konuşuyordun:)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Iyi de Ahıskali zaten bir suru sıkıntın var, bunlarin ruh halini etkilemesi kadar doğal bir durum yok.
Lakin durumu kabullenmek yerine pes etmemeye odaklanmayi caliş.
Herkes yalniz dogar,kalabalik icinde olsa dahi yalnizdir ve zaten oyle de ölür.
Sosyal medyada en azindan youtube'a videolar hazirliyor seslendiriyor kendince calismalar yapiyor ve bunlari paylasiyorsun.
Olumsuz olduguna inandigin seylere oyle odaklanmissin ki yaptigin iyi seyleri gormuyorsun. Sen kendini ezersen herkesin seni ezmesi kacinilmaz zaten.
Ben ruhsuzum duygusuzum hissiyatsizim falanim filanim demek yerine kendine kiymetli oldugunu, Rabbinin biricik kulu oldugunu vs telkin et.
Hayata bakış açımızı değiştirir isek belki de tüm sıkıntılarımız biter inşeAllah. Dertlerimizi sadece 1 dert yapsak Biîznilleh kurtulacağız. O da Allahu Teâlâ'yı radı etmek...
Muhammed, 7
Enfal, 45

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arapça nickli bir kardeşimiz vardı,kendisiyle hiç doğrudan diyaloğa girmememe rağmen hem çok sevdiğim hem de takdir ettiğim bir şahsiyettir.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör

Kendisi için sevdiğiniz Allah Subhanehu ve Teâlâ da sizi sevsin )
Böyle bir şey beklemiyordum.
Ben de burada olsun veya olmasın, Rabbimin bizi kardeş kıldığı herkesi Allah için seviyorum.

Ebû İdris el-Havlânî rahimehullah’dan şöyle dediği nakledilmiştir:

Dımaşk mescidine girmiştim. Bir de ne göreyim, güleç yüzlü bir delikanlı ve başına toplanmış bir grup insan. Bunlar bir konuda görüş ayrılığına düştüler mi hemen o delikanlıya başvuruyor ve fikrini kabulleniyorlardı. Bu gencin kim olduğunu sordum. “Bu Muâz İbni Cebel radıyallahu anh’tır” dediler.

Ertesi gün erkenden mescide koştum. Baktım ki o genç benden evvel gelmiş namaz kılıyor. Namazını bitirinceye kadar bekledim sonra önüne geçerek selâm verdim ve:

- Allah’a yemin ederim ki ben seni seviyorum, dedim.

- Allah için mi seviyorsun? dedi.

- Evet Allah için, dedim. O yine:

- (Gerçekten) Allah için mi seviyorsun? dedi. Ben de:

- Evet, (gerçekten) Allah için seviyorum, dedim.

Bunun üzerine elbisemden tutarak beni kendisine doğru çekti ve şöyle dedi:

- Kutlarım seni! Zirâ ben Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken dinledim:

“Allah Teâlâ, “Sırf benim için birbirini seven, benim rızâm için toplanan, benim rızâm uğrunda birbirini ziyaret eden ve sadece benim rızâm için sadaka verip iyilik edenler, benim sevgimi hakederler” buyurmuştur.”

(Muvatta’, Şa’r 16)

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt