Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Uyumak İçin Kadın Sesi Dinlemek Caiz mi?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cinsel içerikli değil ,belki bilinçaltında vardır bilmiyorum ama ben sadece uyumak için dinliyorum zaten ne dediğini bile anlamıyorum sadece sese odaklandığım için çünkü dinlediğim konuşma türkçede değil ve uyutma amacı ile yapılmış bir konuşma, masal gibi birşey daha çok . Uykusuzluk problemim olduğu zamanlarda dinliyorum bir sakıncası var mı ? Aynı şekilde erkek konuşmalarıda var dinlediğim .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cincel veya işveli edayla olmasa dahi, hatta yabancı dilde olsa bile; uyku ve uykusuzluk durumunda kadın sesine bağımlı bir hâle gelmiş olman hoş bir durum (mekruhtur) değildir.
Üstelik böyle yaparak aynı konuda İslam'ın sünnetine (abdestli olarak sağ yanı üzerine Allah'ı zikrederek) yatmak, muhalefet etmiş oluyorsun. Dediğin gibi belki eskiye dayanan bir alışkanlıktan dolayı bu sürüp gitmiş ama, buna İslami (şeytanın bir oyunu) açıdan bakarak son vermeniz gerekmektedir.
Size tavsiyem uykusuzluk durumlarında Kur'an okuyun, namaz kılın (da o zaman uykuyu görün).

Bize Osman b. Ebî Şeybe ile İshak b. İbrahim rivayet ettiler. Lâfız Osman'ındır. (İshak : Ahberana; Osman ise : Haddesena tâbirlerini kullandılar, dediler ki) : Bize Cerir Mansûr'dan, o da Sa'd b. Ubeyde'den naklen rivayet etti. (Demiş ki) :
Bana Bera' b. Âzib rivayet etti ki, Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
«'Döşeğine yattığın vakit namaz için aldığın abdest gibi abdest al; sonra sağ tarafına yat. Sonra, Allah'ım ben yüzümü sana teslim ettim. İşimi de sana havale kıldım. Sırtımı (sevabına) tamaan ve (azabından) korkarak sana dayadım. Senden kurtulup iltica edecek ancak sen varsın. İndirdiğin kitabına iman ettim. Gönderdiğin Peygamberine de inandım' de! Bunlar son sözün olsun. Şayet o gece ölürsen fıtrat üzere olduğun halde ölürsün.» buyurmuşlar.

(Muslim, Zikir, Bab 17, Hadis no: 56 , 2710)

İlgili Konular :

Kuran Okunurken Dinleyerek Uyumak Caiz mi?

Üst Ana Sayfa Alt