Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Vazgeçmek Yok Kardeşlerim.... Baş Örtüsüne Özgürlük

B Çevrimdışı

burak_

Üye
İslam-TR Üyesi
7b3ece2d4na.gif

Sümeyye!.. Ammar’ın annesi Sümeyye!.. Yasir’in sevgili eşi Sümeyye!.. Mü’minlerin cefakar annesi Sümeyye!.. Ve... Ve İslam’ın ilk şehidi Sümeyye!.. Son mübarek dinin, son mübarek peygamberin ilk şehidi... Evet!.. Evet, türlü işkencelerden sonra Ebu Cehil’in kalbine sapladığı mızrak ile şehadet şerbetini içen Sümeyye. Kocası Yasir ve iki oğlu ile günlerce işkenceye maruz kalan Sümeyye! O, müşriklerden işkence gördü. Ebu Cehil tarafından da şehid edildi. Kızgın Mekke kumlarının üzerine yatırılıp işkence edilen... El ve ayaklarına dört deve bağlanan ve develer dört ayrı istikamete doğru sürülerek kolları ve bacakları un ufak edilen... Lat, Menat ve Uzza putlarına imana davet edilen kadın Sümeyye! Allah ve Rasulü’ne olan imanından canı pahasına vazgeçmeyen... Ölümü sevgiliye kavuşmak istercesine severek karşılayan... Dünya ve dünyadaki nimetleri bir çırpıda reddeden... Küfür nizamının yıkılışını kanı ile çabuklaştıran... Ve bütün mü’minlerin annesi olma şerefine nail olan o güzel anne Sümeyye!.. Ebu Cehiller, Ebu Lehebler yine iş başındalar. Bu kez Sümeyye’nin kızlarına musallat oldular. Zaten Sümeyye anne ta o gün bunları bizlere haber vermişti. Gördüğü işkenceler ile... Akıtılan kanları ile... Ve verdiği canı ile anlatmıştı bize. “Kızlarıma sahip çıkın” demişti. “Sahip çıkın benim davamın takipçisi kızlarıma!.. Oğullarım Ammar ve Abdullah bana sahip çıktılar. Benimle beraber aynı zulüm ve işkenceleri metanetle karşıladılar. Siz de kızlarıma sahip çıkın” diye haykırmıştı. Dün Sümeyyeler bedel ödediler. Bugün de kızları bedel ödüyorlar. Günümüzün Ebu Cehilleri onları bir bir katlediyorlar! Gürüzler, Alemdaroğulları, Serterler ve ötekiler Sümeyye’nin kızlarına zulmediyorlar. Yani günümüzün Ebu Cehilleri!.. Sümeyye’nin kızları yerlerde sürükleniyor. Otobüslerle toplanıp dağ başına atılıyorlar. İdam ile yargılanıyorlar. Hapsediliyorlar. Üzerlerine panzerler sürülüyor. Pompalı tüfeklerle katlediliyorlar. Fakat Sümeyye’nin oğulları ortalıkta gözükmüyorlar nedense! Neredesiniz ey Sümeyye’nin oğuları? Nerelere kayboldunuz? Nazar mı değdi sizlere? Hangi delikte Allah’ın vaadini bekliyorsunuz? Çıksanıza ortaya! Korkmayın!.. İman edin!.. Allah herşeyden daha büyük ve güçlüdür. Çıkın ortaya artık! Çıkın!.. İman tazeleyin ve Sümeyye’nin oğullarına yaraşır bir biçimde zulme karşı durun!.. Yılmayın.. Ürkmeyin... Dağılmayın... Eğer Allah’a inanıyorsanız, siz üstünsünüzdür. Korkaklık ederek zalimleri üstün hale getirmeyin! Size sesleniyorum anne ve babalar!.. Okulun önünde kızlarını döverek başlarını açtıran anne ve babalar... Kızlarını eve hapsedip, günde üç öğün dayak atan anne ve babalar... Kızların namusuna tabelleş olan cebi dolu kodamanlar... “Ben sana yardım ederim” diyerek, sahte bir nikah ile kız çocukların namusuna tebelleş olan ve üç gün sonra da kapı dışarı eden dini bütün(!) adamlar... Kızlarının davasına sahip çıkmayan anne ve babalar... Söyler misiniz, siz kimsiniz? Sizler kimin oğulları ve kızlarısınız? Sümeyye’nin mi, yoksa Ebu Cehil’in mi? Yoooo!.. Sizler asla Sümeyye’nin kızları ve oğulları olamazsınız! Çünkü o südü bozuk kız ve oğlanlar doğurmadı. Asla!.. Asla!.. Asla o haramzade çocuklar edinmedi. Sümeyye’nin kızlarına zulmedenler!.. Sizler, olsa olsa Ebu Cehil’in çocukları olabilirsiniz. Yanılıyor muyum acaba?.. Hadi, hayır bizler Ebu Cehil’in oğulları ve kızları değiliz deyin! Diyemezsiniz... Aslınızı inkar edemezsiniz... Ebu Cehil’in izinde olmaktan vazgeçemezsiniz... Ey Sümeyye’nin elleri öpülesi kızları!.. Sizlere de yalvarıyorum! Siz de sahip olduğunuz iffet, namus ve şerefinize halel getirmeyin! Eğer kendinize sahip çıkmazsanız, bu Sümeyye annenin davasına ihanet olur. Huzur-u İlâhi’de sizlerden şikayetçi olurum. Allah Teâlâ yardımcınız olsun.

ALINTIDIR

L Çevrimdışı

lavinya

Üye
İslam-TR Üyesi
Dün Sümeyye vardı.Bugün de Sümeyyeler var.Dün Ebucehil vardı.Bugünde Ebucehiller var.Sümeyyenin şehadetiyle Sümeyyelik sona ermediği gibi Ebucehilin ölmesiylede Ebucehillik yok olmuş değil.Her ikiside mirasını varislerine bırakmış durumdalar.
Dün Ebucehilin küfür dünyasında kelime-i tevhidi haykıran Sümeyye, bugün de Ebucehil ruhluların karanlık menfezine doğru elindeki meşalenin ışığıyla yol kat etmekte.
Dün Ebucehil, Sümeyyeye işkence yaparken, döverken, söverken, iftira ederken, tehdit ederken, Sümeyye Rabbına iltica ediyor, yılmadan, usanmadan mücadelesini sürdürüyordu.
Bugün de Ebucehil, ona hakaret ederken, döverken, söverken, haklarını elinden alırken, toplumdan dışlarken, başörtüsüne kızıl pençesini uzatırken kalın yapıların demir kapıların ardına mahküm ederken, Sümeyye aynı kapıya yönelecek, aynı dergaha iltica edecektir.(alıntıdır)

N Çevrimdışı

Nilay

Üye
İslam-TR Üyesi
GÖZLERİMİZDEN GÖZ YAŞI YERİNE KAN DA DAMLASA BU ZULUM BİTECEK...!

burcu3hnjr4.jpg

ensevgiliuc3.jpg

rr9nzyt3.jpg

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu davada bizlerde varız kardeşler. islam hakimiyeti yeryüzüne yayılmadıkça, adalet hakkı kayıtsız ve şartsız olarak Allaha verilmedikçe bu dava bitmez.başörtüsü islamın sncağı ve bizlerde sancaktarları olarak bu zulüme göz yumacak değiliz. başörtüsünün değerini bilen ve koruyan, hakkını veren tüm kardeşlerden rabbim razı olsun.

Ö Çevrimdışı

Özlem

Üye
İslam-TR Üyesi
sizlerden böyle destek aldıkça ben (bir başörtüsü mağduru olarak) gerçekten o günlerde gelecek mi yada görebilecek miyim diye soruyorum kendime
dinimizde ümitsizliğe düşmek yok ;bu duruma çareler gelmiyor,kimsenin sesi çıkmıyor,belki de çıkamıyor yada sessiz çığlıklar var ama herkesin kulaklarında bir pamuk ki hiç çıkmıyor ses soluk duyulmuyor sanki ölen bir kulun çevresine seslenip kimsenin bu feryadı duymaması, yardım elini GÖRMEMESİ gibi
ARTIK BU FERYAT, BU İŞKENCE BİTSİN, GÖZYAŞLARI DURSUN MÜMİNE HANIMLAR SALİHA KULLAR GÜLSÜN,lütfen
LÜTFEN DUACI OLUN , ALLAHIM LÜTFEN YARDIM ET :( :( :(

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
o mutlu günleri biz göremesekte çocuklarımız görecektir. buradada toplumun mimarları mühendisleri olan annelere vazive düşüyor.siz ezilmiş gençlik yarının gençliğini boynu dik,gururlu ve şuurlu olarak yetiştireceksiniz. bizler her zaman için bu dinin kölesi Allahın kulu olarak arkanızda olacağız. bu insanlık ayıbı birgün mutlaka son bulacak

Ö Çevrimdışı

Özlem

Üye
İslam-TR Üyesi
inşallah o günleri yaşamak, görmek ,o mutluluğu tatmak,hasret kaldığımız özgürlüğü yaşamak nasip olur hayırlısıyla.
ALLAH sizlerden razı olsun hakkınızı helal edin

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:lol: işte müjdeli haberlerden biri :lol:

Fransa'da başörtülüler için lise
Fransa’nın Lyon kentinde on gün içinde bir İslami lisesinin açılması bekleniyor. 7 sınıftan oluşacak lise için Lyon akademisi rektörünün onay vermesi gerekiyor.
29 Ağustos 2006
El-Kindi Derneği tarafından Lyon’un Decines banliyösünde on gün içinde bir İslami lisesinin kapılarını öğrencilere açması bekleniyor. Şimdiden 139 öğrencinin kayıt yaptırdığı lise için Lyon akademisi rektörünün cevabı gerekiyor. Dernek artık beklenen cevabın verilmek üzere olduğunu söyledi. 7 sınıfta oluşacak lisenin açılışına El Kindi yetkililerinin katılması beklenmiyor.

Daha önce Lille kentinde benzer bir lise açılmıştı. Cami üzerinde kurulan lisede yaklaşık 100 öğrenci eğitim görüyor. El Kindi derneğinin kendisine ait eski büroları sınıflara dönüştürülerek lise özel lise haline getirildi. Derneğin başkanı Nazir Hakim aynı zamanda Fransa İslami Organizasyonlar Birliği’nin eğitimden sorumlu başkan yardımcılığını yürütüyor. Hakim’e göre, çok sayıda aile çocuklarını kayıt ettirmek için lisenin resmi açılışını bekliyor. İlk yıl için öğrenci sayısı, eğitim dönemini başarıyla kapatmak için 150 olarak sınırlandırılacak.

Başvuruda bulunan öğrenciler liseye alınmadan önce testten geçirilecek. Hakim, sınıflarda sorun yaşamamak için böyle bir seçimin zorunlu olduğunu söylüyor. Bu lisenin elit bir imaj kazanması isteniyor. Lisede İngilizcenin yanı sıra Arapça, Türkçe, Çince ve Japonca eğitim görülebilecek. Hakim, okula alınacak öğrencilerin sosyal şartlarının farklılık oluşturacağını söyledi. En yoksul aile çocuklarının yanı sıra gelir düzeyin çok yüksek olan aile çocukları eğitimde yer alacak. Okula kayıt başvurusunda bulunan kızların yüzde 45’inden başını örtmeyi kabul eden azının kaydının yapıldığı belirtildi.

Lyon Camisi rektörü Kamel Kabtan’a göre lisenin açılması 15 Mart 2004’te çıkarılan başörtüsü yasasının direk bir sonucu. El Kindi için toplam 27 öğretmen çalışacak. El Kindi sorumluları okul için 680 bin euro bütçe hesaplıyor. Öğrenci aileleri öğrenci başına 1250 euro eğitim parası verecek. Geriye 500 bin euro kalıyor. Bunu tamamlamak için dernek bir bağış kampanyası başlatmıştı. Nazir Hakim, kampanya çerçevesinde 700 bin euro toplandığını belirtirken, eğitim fonunun yüzde 40 ile 45’inin camilerden toplandığını söyledi. Bunların yüze 30 ile 35’inin de şirket patronları ve işyerlerinden toplandığı belirtilirken, geri kalanların pazarlarda veya bireysel kontratlar çerçevesinde toplandığı kaydedildi.

El Kindi, eğitim alanındaki çalışmalarını geliştirmek ve ilerde Fransa’da başka okullar da açmak istiyor.

N Çevrimdışı

Nilay

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim biliyoruzki rabbim sevdiği kullarına dert, üzüntü ,keder verirmiş bizler doğru yoldayız hiç bir zaman davamızdan vazgeçmiycez Allah'ın izniyle kazananlar bizler olucaz

M Çevrimdışı

mcht

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yurekten katılıorum yazılanlara..ancak oldukca agır buldumu soylemeden gecemıyecegım.ozellıkle en bastaki yazının son kısmını.bizlerde elimizden geleni yapıyoruz ,en azından kendı adıma.ama polıse karşı cıkmaktansa;okuyup çalışıp onların amiri olup bizlere boyle davranmalarını engellemek daha iyi bi cozum gibime geliyor...bu bir ornek tabı.daha coğaltılabılır..

T Çevrimdışı

tuana17

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşlerim hepiniz çok güzel yazmışsınız. özellikle erkek kardeşlere yürekten teşekkür ediyorum ki bizim davamızda bizi yanlız bırakmıyorlar.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu dava sizlerin davası değil tuana17 kardeşim. hepimizin ortak davası. bu davada müslüman bacılarımızı ezdirmeyiz Allahın izniyle.

T Çevrimdışı

tuana17

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
bu dava sizlerin davası değil tuana17 kardeşim. hepimizin ortak davası. bu davada müslüman bacılarımızı ezdirmeyiz Allahın izniyle.
Allah razı olsun kardeşim. keşke herkes senin gibi düşünebilse ve bizlere destek çıksa.bu sözlerinde beni çok mesut ettin kardeşim tekrar Allah razı olsun :)

D Çevrimdışı

dilannn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BURAQ KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN BUNLARI HATIRLATTIN BİZLERE SAOL.YAZDIĞIN GİBİ VAZGEÇMEK YOK.İNŞALLAH TESETTÜRÜMÜZ ÖMRÜMÜZÜN SONUNA KADAR DEVAM EDER.İNŞALLAH O ÖRTÜDEN BİR İĞNE BİLE ÇIKARTMAK NASİP OLMAZ.

D Çevrimdışı

dilannn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
MEHMET VE İSMİNİ BİLEMEDİĞİM İÇİN DELİ KARDEŞLERİME DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKUR EDERİM.EĞER SİZLER BİZLERE DESTEK OLURSANIZ BİZLER DAHA ÇOK SARILACAĞIZ DAHA ÇOK SAHİP ÇIKACAĞIZ VAZGEÇMEYECEĞİZ TESETTÜRÜMÜZDEN.
ALLAH RAZI OLSUN.

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
inşallah dilan kardeşim inşallah bütün insanlara göstereceğiz bunu ................................ herkeze desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi bir borç bilirim allah hepinizden razı olsun hebimiznde yardımcıs olur inşallah...................................amin

D Çevrimdışı

dilannn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
AMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİN KARDEŞİM AMİİİİİİİN...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ergenokan nicki sitemizden uzaklaştırılmıştır..

Sizleri edebe davet ediyorum.Cahilliğinizi anlıyorum ama edepsizliğinize musade edemem..

Dinde kara çarşaf varmıdır..Demissiniz..Subhanallah oruç oruç adamın ashabını bozuyorsunuz.

Size bunu anlatarak vaktimi öldüremem..

O ninja dediklerin taş olsun sizin gibilerin kafasına yağsın...

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
Evet katdeşler işallah bir gün bu zulüm bitecek.ama okuyarak ama savaşarak ama ölerek....

HAK YOL İSLAM YAZACAĞIZ

Üst Ana Sayfa Alt