Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

vuslat

V Çevrimdışı

vuslat*

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamünaleyküm ey örtüsüne bürünenler nasılsınız mücahitler
aranıza yeni katıldım inşallah kabul edersiniz

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
aleykum selam we rahmetullah , hoş geldin kardeşim, inşeallah hayırlara vesile olursunuz.

V Çevrimdışı

vuslat*

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
slm inşallah hayırlara vesile olur Muwahhid202 kardeşim tanışıyormuyuz yoksa

V Çevrimdışı

vuslat*

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
inşallah inşallah kardeşlerim açılış karşılamasını pek iyi yapmadılar ama olsun.biz müsülümanız
müslümanın dilinden müslüman anlar.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Canım abim açılış karşılamasını iyi yapmadılar ne demek? Sen dedinki gavsumdan selam getirdim vay ben sofiyim falan filan.E kardeşlerde sana gerekli izahatı yaptılar.Sen batılda ısrar etmek istiyorsan iyi açılışı nasıl bekliyebilirsin?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam vuslat kardeş elhamdulillah iyiyiz seni sormalı sen nasılsın ?

V Çevrimdışı

vuslat*

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s,a kardeşlerim hoşbulduk gününüz mübarek olsun
hidayeti kuldan bekleyen himmeti şeytandan bulur hidayet allahtandır,
ama insanı hedefe ulaştıran ,vesileler vardır,
ne yani gavus zamanın kutbu yokmudur illaki vardır, ama biz bilemeyiz bunu ilim ve irfan bilir.
bunu yok saymakta yanlıştır. deyilmi kardeşlerim selam allahın selamı şeytanda verse alırım deyil gavs
vesselam

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
s,a kardeşlerim hoşbulduk gününüz mübarek olsun
hidayeti kuldan bekleyen himmeti şeytandan bulur hidayet allahtandır,
ama insanı hedefe ulaştıran ,vesileler vardır,
ne yani gavus zamanın kutbu yokmudur illaki vardır, ama biz bilemeyiz bunu ilim ve irfan bilir.
bunu yok saymakta yanlıştır. deyilmi kardeşlerim selam allahın selamı şeytanda verse alırım deyil gavs
vesselam

vuslat kardeş

sitemizde doğru bildiğimiz yanlış kavramlar adlı bir bölümümüz mevcut oraya biraz göz gezdirip araştırma yaparsan sevinirim.

Do?ru Bildi?imiz Yanl?? Kavramlar

Muwahhid202 Çevrimdışı

Muwahhid202

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
slm inşallah hayırlara vesile olur Muwahhid202 kardeşim tanışıyormuyuz yoksa

Ve aleyküm selam
Tanışıyormuyuz emin edeğilim akhi, kısa süre önce bir sitede tasavvufun şirklerle dolu olduğunu, mevlid kandili ve mevlid kutlamalarının bid'at olduğunu açıklamaya çalıştığım, o sitedeki kardeşlerimize yardım etmeye çalıştığım için banlandım. Eğer tahmin ettiğim kişi isen tanıdın beni.

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
vuslat bey kutup nedir gavs nedir bunlrı bize anlatırmısın vesileler kutuplar birşeyler salıyorsunda anltda bizde öğrenelim Allah cc uğun sıfastlrı bu insanalra nasıl tecelli etmiş nasıl Allah kendi sıfatlarını bu kularına vermiş bunalrı kanıtlada bize artık bizde Allah a yaklaşmak için bu putları kulanalım ama rabbani ve mevlana gibi sahte peygamberlerin kehanetleri ve mantıksal açıklamarından hariç delilin yok ise bu inadı bırak islamiyete gir müslüman olu huzur islamda sapık tasavvuf dinin şamanizm sana bu dündayada sana veridği maddi menfaat haricinde birşey veremez.

Y Çevrimdışı

yusa90400

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
vuslat bey kutup nedir gavs nedir bunlrı bize anlatırmısın vesileler kutuplar birşeyler salıyorsunda anltda bizde öğrenelim Allah cc uğun sıfastlrı bu insanalra nasıl tecelli etmiş nasıl Allah kendi sıfatlarını bu kularına vermiş bunalrı kanıtlada bize artık bizde Allah a yaklaşmak için bu putları kulanalım ama rabbani ve mevlana gibi sahte peygamberlerin kehanetleri ve mantıksal açıklamarından hariç delilin yok ise bu inadı bırak islamiyete gir müslüman olu huzur islamda sapık tasavvuf dinin şamanizm sana bu dündayada sana veridği maddi menfaat haricinde birşey veremez.

Ya seni okuyunca sapigin kim oldugu ortaya çikiyo, kim diyoki allah'in sifati su falan kulda tecelli etmis.
Bazi konular tartisilir ama senin su an yazdiklarin asla tartisilmaz.
Biraz dikkat edelim oyle beles çamur atmayin lutfen

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
beleş çamurt atmıyorum benim akrabalarım var bu işte düzenli oalrak adıyamana gidip kölelik yapıyorlar islamiyetde alakası olmayan eyelr yapıyorlar açıkca şirk koşuyorlar artık Allah diye dua etmeyi unutanlar var yetiş yaa gavs yetiş efendi hz leri yetiş diyenelr var neden diye sorduğumum da bunlar Allah dostu gavsdır kutupdur kainatda tasaruf sahibidir Allah cc sıfatları bunalrd atecelli etmiş dualra icabet ediyroalrmış hatta ölen bazı kişileri kainatda bir nurmuş kıaymet kopana kadar ayrdım edecekmiş insnlara kimseye çamur felan attığım yok mensup olduğunuz dini iyi öğrenin.

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
kendinizi kandrımayı bırakın ne kruanda nede sünnetde böyle birşey yoktur bu düpedüz iftiradır palavradır uydurmadır.

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
bu iddaları müslümanlar idda eemez ancak sapıtmış kafirler böyle şeyler idda eder

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
biraz olsun düşün düşünmeye çalış tabualrını yık Allah iç,in yap bunu bak böyle bir uygulmanın ehli sünnetlik olduğunu idda etmek aptallıkdır Allah resulu böyle birşey yapmışmı kimseniden kendini üstün görmüşmü sahabeyi tarlada çalıştırıp kendi koltuklara yasalıp cariyeleri ile keyifmi sürmüş miletin boynuna ip dolayım kendinne boyun eğdirmişmi bırakın artık bu sapıkların Allah dostu olduğu iddasından az geçin bunlar şeyh değil şeytanın dostlarıdır

Y Çevrimdışı

yusa90400

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kimse kimseye yular yada boyun eymiyo. Ordaki olan insanalar Ya rabbi ben pismanim diyo
Gavs ben pismanim demiyo allah dilerse kabul eder dilerse kabul etmez o Rabbimin bilecegi istir yada zikir cekerken bu insanlar allah diyo gavs falan demiyo.
Burdaki maksad kalpleri allaha yakin etmek baska bir maksad yok.

Simdi gelelim asil meseleye madem bu kadar kötü sirk falan filan ya kardes gidin menzile oturun onune deyin" sen seyh falan degilsin senin seyh olmadigina su ve su delil ile geldim insanlari sirke surukluyorsun nasil muslumansin diye sorun " deyin Allah askina deyin orda kimse bunu sormaniza mani olmaz. Eger bunu yapamiyorsaniz susun. Baska ne deyim