Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

YAHUDİNİN KARAKTERİ

mücaşi Çevrimdışı

mücaşi

Üye
İslam-TR Üyesi
Enes (r.a) şöyle rivayet etmiştir:

Rasulullah (s.a.s)'in Medine'ye gelmeleri haberi Abdullah b. Selam'a erişmişti de o hemen Rasulullah'a gelerek:

«Ey Muhammed!Ben sana üç soru soracağım ki, bunların cevaplarını yalnız nebi olan bilir» dedi.

«Kıyamet alametlerinden ilki nedir? Ehl-i cennet, cennette ilk önce hangi yemeği yiyecekler? Çocuk ne cihetle babasına benzer, hangi sebeple de ana soyuna çeker?» diye sordu. Rasulullah:

«Bu meseleleri sen gelmeden önce Cebrail bana haber vermişti» buyurdu. Bunun üzerine Abdullah:

«O Cebrail melekler arasında yahudi düşmanıdır» dedi. Rasulullah:

«Kıyamet alametlerinin ilki, bir ateştir ki o insanları doğudan batıya sürecektir. Cennet ehlinin ilk yemeği de balık ciğerinin sarkmış olan fazlasıdır. Çocuğun benzemesine gelince: Erkeğin kadına cinsi münasebette bulunduğu an, erkeğin suyu kadınınkinin önüne geçerse çocuk babaya benzer. Kadının suyu erkeğinkinin önüne geçerse, çocuk anneye benzer» buyurdu. Bunun üzerine Abdullah b. Selam:

«Kesinlikle ben şehadet ederim ki sen Allah'ın Rasulüsün» dedi. Sonra devamla: «Yâ Rasulallah! Yahudiler insanı hayrette bırakacak şekilde yalan söyleyen, asılsız isnad ve iftiralarda bulunan haksız bir millettir. Eğer siz beni onlardan sormadan önce benim müslüman olduğumu duyup öğrenirlerse muhakkak onlar yanınızda bana iftiralarda bulunurlar» dedi. Bundan sonra Rasulullah'ın huzuruna bir yahudi grubu geldi. Abdullah da evin bir yerine saklandı. Rasulullah, yahudilere:

«Aranızdaki Abdullah b. Selam nasıl bir adamdır?»diye sordu. Yahudiler:

«O, bizim en yüksek bir alimimizdir. Bu derece yüksek bir alimimizin de oğludur. Yine İbn-i Selam, bizim en hayırlımızdır. Ve en hayırlı kişimizin de oğludur» dediler. Rasulullah:

«Abdullah müslüman olduysa ne dersiniz?» diye sordu. Yahudiler:

«Böyle şeyden Allah korusun!» diye karşıladılar. Bunun üzerine Abdullah yahudilere karşı çıktı. Ve:

«Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammedun Rasulullah» dedi. Bu defa yahudiler:

«O bizim en kötümüzdür, en kötümüzün de oğludur» demeye başladılar. Ve İbn-i Selam hakkında çok çeşitli iftiralarda bulundular.

(Buhari)

HADİSTEN NE İSTİFADE EDERİZ

1 - Hadiste, Rasulullah kendisine gelen vahiy sayesinde gaybden haber veriyor. Bu haberlerden biri olan çocuğun anne veya babaya benzemesi yani bebeğin genetik gelişimi hakkında çağımız bilimi, Rasulullah'ın yaptığı açıklamaya ancak bunca senelerden sonra ulaşabilmiştir. Bilim adamları, anneden gelen yumurta ile babadan gelen spermin birleşmesinden sonra bunların getirdikleri kromozomların üzerindeki bebeğin karekterlerini belirleyen genlerin birleşmesi anında erkek ve dişiden gelen karekter özelliklerinin aynen Rasulullah'ın bildirdiği gibi birbirine karşı baskın (dominant) ya da çekinik (resesif) iki durum arzettiğini görmüşlerdir. Eğer babanın genleri baskın, anneninkiler çekinik ise çocuk babaya, şayet anneninkiler baskın babanınkiler çekinik ise çocuk anneye benzer. Bu günümüz biliminin vardığı en son noktadır. Allah herşeyi en iyi bilendir.

2 - İşte yahudinin karekteri... Hak olduğuna inandığı her şeyi, şahsi çıkar, nefsi arzu ve isteklerini tatmin, üzerinde bulunduğu batılı hakmış gibi göstermek için inkar etmek, yalanlamak, değiştirmek... Hatta bunu yaparken kendi kendisini yalanlamayı bile göze alabilmek... Yahudi bunu yapmakta sıkıntı duymaz. Çünkü o, hakka olan düşmanlığını ortaya koyabilmek, insanları batıla sevkedebilmek, toplumları ifsat edip kendisine kul-köle etmek hususunda her şeyi yapmayı meşru görür. Yahudinin inancında fesadını gerçekleştirme yolunda, yalan da helaldir hakkı yalanlamak da... ilahi hakikatlerden yüz çevirmek de helaldir, onları değiştirmek de... İnsanlara zulüm etmek de helaldir onları öldürmek de... Ve bu cevaz yahudinin menfaatine zarar veren herkes için geçerlidir. Hatta anne ve babası yahudi olan kişi için bile.

İşte yahudi mantığı böyle iğrenç, böyle sapık, böyle kaypaktır. İşte yahudi bu derece tehlikeli, bu derece dönektir. Ve yahudinin bu özelliği sadece ona ait olmayıp ilahi hakikatlere karşı yahudinin tavrını takınan herkes için geçerlidir.

Üst Ana Sayfa Alt