Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Yaşar Nuri Öztürk Öldü!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
image.jpeg

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Zümer Suresi, 71. Ayet:

وَسِيقَ الَّذِينَ كَفَرُوا إِلَىٰ جَهَنَّمَ زُمَرًا ۖ حَتَّىٰ إِذَا جَاءُوهَا فُتِحَتْ أَبْوَابُهَا وَقَالَ لَهُمْ خَزَنَتُهَا أَلَمْ يَأْتِكُمْ رُسُلٌ مِّنكُمْ يَتْلُونَ عَلَيْكُمْ آيَاتِ رَبِّكُمْ وَيُنذِرُونَكُمْ لِقَاءَ يَوْمِكُمْ هَٰذَا ۚ قَالُوا بَلَىٰ وَلَٰكِنْ حَقَّتْ كَلِمَةُ الْعَذَابِ عَلَى الْكَافِرِينَ (سورة الزمر، 71)

Küfredenler bölük bölük cehenneme sürüldü. Oraya vardıklarında kapıları açıldı ve bekçileri onlara dediler ki: İçinizden, size Rabbınızın ayetlerini okuyan ve bugüne kavuşacağınızı ihtar eden elçiler gelmedi mi? Onlar da: Evet, dediler. Fakat azab sözü küfredenlerin üzerine hak oldu.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haline durumuna kendi dustugu sapikligina Tevbe etmistir insaallah vadesini tamamlarken
zira imandan sonra kufr ne kotudur
Bizim de iman uzeremi kufr uzeremi olecegimiz belli degil
Allahim kalplerimizi dinin uzere sabit kil ve bizi kufre geri dondurme sana siginir senden yardim isteriz inna lillahi ve inna ileyhi raciun.

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haline durumuna kendi dustugu sapikligina Tevbe etmistir insaallah vadesini tamamlarken
zira imandan sonra kufr ne kotudur
Bizim de iman uzeremi kufr uzeremi olecegimiz belli degil
Allahim kalplerimizi dinin uzere sabit kil ve bizi kufre geri dondurme sana siginir senden yardim isteriz inna lillahi ve inna ileyhi raciun.

En guzeli de senin fikrin biraderim. Amin .

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En guzeli de senin fikrin biraderim. Amin .
Rasulallahin bir insan oldugunde iyiki de olmus dedigine hic rast gelmedim olum dosegindeki bir yahudi komsusuna gidip gel tevbe et ALLAH bir benimde onun elcisi olduguma biat et deyip musluman olarak ruhunu teslim etmesine vesile olmustur.
Hal boyle olunca iyiki olmus demeyi kendime yakistiramadim ki bu insan zamaninda iman edenlerdendi yaptiklari hakiki muslumanlara zarar veremedi cok yanlis yapti lakin kulun rabbi ALLAH tir onunla arasina biz giremeyiz belki cehennemde yanar sonra ALLAH affeder biz bilemeyiz bizim gorevimiz dini apacik teblig etmek ve amel etmektir.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Rasulallahin bir insan oldugunde iyiki de olmus dedigine hic rast gelmedim olum dosegindeki bir yahudi komsusuna gidip gel tevbe et ALLAH bir benimde onun elcisi olduguma biat et deyip musluman olarak ruhunu teslim etmesine vesile olmustur.
Hal boyle olunca iyiki olmus demeyi kendime yakistiramadim ki bu insan zamaninda iman edenlerdendi yaptiklari hakiki muslumanlara zarar veremedi cok yanlis yapti lakin kulun rabbi ALLAH tir onunla arasina biz giremeyiz belki cehennemde yanar sonra ALLAH affeder biz bilemeyiz bizim gorevimiz dini apacik teblig etmek ve amel etmektir.
Ahi peygamber(sav) iyiki ölmüş demeyi bırak bizzat ölmesini istediği şahıslarda vardı, örnekler çoktur, şahsen bunun gibi din tahrifçilerinin eğer iflah olmayacaklarsa en yakın zamanda yerin dibini boylamalarını istiyorum, çünkü işledikleri suç çizmelerini aştı gitti

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi peygamber(sav) iyiki ölmüş demeyi bırak bizzat ölmesini istediği şahıslarda vardı, örnek çoktur, şahsen bunun gibi din tahrifçilerinin eğer iflah olmayacaklarsa en yakın zamanda yerin dibini boylamalarını istiyorum, çünkü işledikleri suç çizmelerini aştı gitti
Evet haddi asmis kimseler fazla hatta baya fazla bu da onlardan bir tanesi ama dedigim gibi zararlari kendilerine ve kendi gibi din uzere olanlaradir. Bak goruldugu gibi ne sana ne bana nede hakiki islama zarar veremediler.nefsine zulmeden kimseler bunlar herneyse dedigim gibi insaallah hafiz olan zamaninda bu sahis rabbine tevbe etmistir yoksa cehennem azabinda ebedi kalmak bir insan heleki rabbi bilen bir insan icin ne kotudur.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz; onlar ise, bütün kitaplara iman ettiğiniz hâlde, sizi sevmezler. Onlar sizinle karşılaştıkları zaman “inandık” derler. Ama kendi başlarına kaldıklarında, size karşı kinlerinden dolayı parmaklarını ısırırlar. De ki: “Öfkenizden geberin!” Şüphesiz Allah, göğüslerin özünü (kalplerde olanı) bilir

Ali imran 119

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah subhanehu ve teala onu bel'am bin baura ile birlikte haşreylesin. amin.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Guzel espirili cevaplari bi sen yaziyorsun bir sapanman akhi yaziyor,bir acigi kapatiyorsunuz guzelde oluyor durmadan klise mesajlar devam edip gidiyor yoksa

Ahi klise mesaj demissin ya bizde sorun var ya da sende

Yapma boyle gonul koyarim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...