Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yehova Şahitleri Ile Görüşmem, Klisede Bulunmam Günah Midir ?

M Çevrimdışı

mert4141

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum herkese.
benim sorum şu; okuduğum bolum tarih ve eski cağ özellikle dinler tarihi hem ilgimi hemde bolumum sebebiyle ilgimi çekmekte. bunu direk içinden öğrenmek için yehova şahitleri denen bir grupla görüşmeyi düşünüyorum. klişeye davet ettiler onları seçme sebebim Allah'ın tek olduğuna, isa peygamberin ise sadece peygamber ve mesih, beklenen kurtarıcı olduğuna iman ediyorlar. teslis inançları yok. Allah'a şükür benim kafami karistiramazlar aksine her söyledikleri benim imanımı tazeliyor cunku islamiyet isa peygamber hakkında ne düşünüyorsa onlarda onu söylemekte. merak ettiğim ise onlarla bulunmam kliseye gitmem incil okumam günah midir dinden çıkarmıyim. sunuda belirtiyim elhamdülillah müslüman olduğumu din değiştirmek istemediğimi isa peygamberin peygamber olduğunu benimde iman ettiğimi söyledim ve söylemeye devam edeceğim. buna rağmen içimde genede bir korku var sonuçta onlarla birlikte olacağım belki birgün isim düşecek arkadaş olacağız vs bunlar sıkıntı olur mu

Moderatör tarafında düzenlendi: